Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Aliens Dark Descent - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Aliens Dark Descent - poradnik do gry

Aliens Dark Descent - poradnik do gry

Nikt nie usłyszy ich krzyku Aliens Dark Descent poradnik, solucja to pełny opis przejścia oraz porady na start, najlepsze klasy postaci, dowodzenie oddziałem. Opisujemy wszystkie etapy, poziomy trudności, bronie, umiejętności, trofea, wymagania sprzętowe, sterowanie, długość gry.

Ostatnia aktualizacja: 10 lipca 2023

Niniejszy poradnik do gry Aliens Dark Descent pomoże Wam w przetrwaniu koszmaru z udziałem ksenomorfów na planecie Lethe. Przygotowaliśmy podpowiedzi jak utrzymywać marines przy życiu i jak poprawnie zarządzać bazą, porady na temat dobierania najlepszych klas postaci i dowodzenia oddziałem marines, opisy przejścia wszystkich zadań fabularnych oraz lokalizacje sekretów i znajdziek. Dodatkowo uzyskacie informacje m.in. na temat długości kampanii oraz tego jak ukończyć grę w 100% i jak zdobyć wszystkie trofea łącznie z platyną.

Aliens Dark Descent: Zawartość poradnika

Nasz poradnik do gry Aliens Dark Descent otwierają porady na start, z których dowiecie się ważnych rzeczy o reagowaniu na zagrożenia, wydawaniu poleceń czy poprawnym zużywaniu zapasów i zaliczaniu celów misji. Oprócz tego w rozdziale na temat podstaw gry opisaliśmy wszystkie poziomy trudności, wszystkie bronie i umiejętności, najważniejsze elementy interfejsu użytkownika oraz główne odmiany przeciwników.

W rozdziale FAQ odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Możecie się dowiedzieć m.in. czy można całkowicie zatrzymywać grę, jak zapisywać postępy, jak leczyć i wskrzeszać marines, czy trzeba ścigać się z upływającym czasem, jak poprawnie odczytywać informacje z detektora ruchu, jak pozyskać broń smartgun, jak otwierać zamknięte przejścia czy jak reagować na wysoki poziom stresu u podwładnych.

W opisie przejścia gry znajdziecie solucję do wszystkich misji fabularnych, w której omówiliśmy główne i opcjonalne cele, a także rekomendowane taktyki i optymalne ścieżki do lokacji fabularnych. W poradniku nie pominęliśmy sekretów i znajdziek - dowiecie się gdzie poukrywano sekretne przedmioty i jak zbadać dostępne lokacje w 100%.

Główne rozdziały uzupełnia przede wszystkim poradnik trofeowy z opisem jak zdobyć 100% osiągnięć i platynowe trofeum. Na osobnych stronach opisaliśmy m.in. sterowanie, wymagania sprzętowe, długość gry, dostępność multiplayera i coopa oraz to czy gra nawiązuje do filmów z serii Obcy.

Aliens Dark Descent: Szybkie porady na start

 1. Reagujcie na wskazania detektora ruchu. Jest to kluczowe w przygotowaniu się na ataki ze strony ksenomorfów i innych przeciwników.
 2. Regularnie korzystajcie z aktywnych umiejętności. Możecie m.in. postawić ogień zaporowy czy wykonać silny ostrzał ze strzelby. Zużywają one punkty dowodzenia, ale te samoczynnie odnawiają się.
 3. Dążcie jak najczęściej do działań z ukrycia. Przystępowanie do walk z ksenomorfami wystawia marines na ryzyko utraty życia i może zwiększać poziom agresywności kolejnych ataków potworów.
 4. Przeszukujcie pojemniki i zwłoki. Możecie przy nich odnajdywać przydatne zapasy i w niektórych przypadkach będą to także unikalne sekrety i znajdźki.
 5. Zabierajcie na misje marines z różnych klas. Każda z 5 klas żołnierzy specjalizuje się w jakiejś dziedzinie (np. medyk) i jej zdolności mogą być bardzo pomocne w zwiększaniu zdolności drużyny i utrzymywaniu jej przy życiu.

Więcej wskazówek i podpowiedzi zamieściliśmy na osobnej stronie: Porady na start.

Aliens Dark Descent: Podstawy

 1. Poziomy trudności - Na stronie znajdują się informacje na temat wszystkich ustawień stopnia trudności. Dowiecie się też czy w Aliens Dark Descent permanentna śmierć i poziom Ironman znany z innych gier taktycznych.
 2. Najlepsze umiejętności - Przygotowaliśmy listę najbardziej przydatnych umiejętności, z których mogą korzystać dowodzeni marines.
 3. Najlepsze bronie - Na stronie znajduje się zestawienie najlepszych broni - głównych, podręcznych oraz unikalnych.
 4. Transporter zwiadowczy i M577 - Opisaliśmy odblokowanie 2 różnych pojazdów opancerzonych, a także ich główne zastosowania w grze.
 5. Odliczanie do porażki - Opracowaliśmy opis licznika przegrania kampanii, a także informacje jak zarządzać liczbą dostępnych dni na ukończenie gry.
 6. Nowa gra plus i endgame - Ze strony dowiecie się czy jest tryb NG+ oraz czy można grać dalej po głównej fabule po to żeby powrócić do pominiętych rzeczy.
 7. Lista misji - Na stronie są informacje o zaliczaniu misji fabularnych, a także o wykonywaniu głównych i opcjonalnych celów misji.

Aliens Dark Descent: FAQ

 1. Czy jest aktywna pauza? - Na stronie wyjaśniamy czy spowolnienie upływu czasu w trakcie walk jest jedyną dostępną funkcją. Może to być istotne osób, które chcą na spokojnie wydawać polecenia po zatrzymaniu rozgrywki.
 2. Czy można zapisywać grę? - Opisaliśmy na jakich zasadach działa zapisywanie postępów, czy są manualne sejwy oraz czy sama gra może ograniczać zapisywanie rozgrywki.
 3. Jak wydostać się z ładowni? - Strona opisuje pierwszy cel misji z prologu, w którym Hayes może zginąć. Dowiecie się jak uciec z ładowni oraz jak zaspawać śluzę żeby powstrzymać ksenomorfa.
 4. Jak uciec z serwerowni? - To najtrudniejszy moment w prologu. Podpowiadamy jak poprawnie skradać się i unikać wykrycia przez ksenomorfa, a także jak bezpiecznie dotrzeć do wyjścia z serwerowni.
 5. Jak stworzyć schron? - Możecie dowiedzieć się jak odblokowywać kryjówki dla oddziału oraz jakie najważniejsze funkcje spełnia każdy schron utworzone na mapie.
 6. Jak odeprzeć zmasowane natarcie? - Wyjaśniamy kiedy dochodzi do ataków grup ksenomorfów, a także jak poprawnie bronić się w trakcie walk z potworami.
 7. Jak zresetować poziom agresji? - Znajdziecie odpowiedź jakie akcje zwiększają poziom agresji obcych, jakie są jego krytyczne punkty i jak przywrócić agresję ksenomorfów z powrotem do zera.
 8. Jak zwiększyć wielkość oddziału? - Czterech marines to domyślna wielkość oddziału, ale z naszego poradnika dowiecie się jak maksymalnie powiększyć drużynę i podróżować z większą liczbą żołnierzy.
 9. Czy można grać obcymi? - Na stronie odpowiadamy na proste pytanie czy autorzy przygotowali kampanię ksenomorfów i możliwość kontrolowania obcych.
 10. Jak obrócić działko strażnicze? - Rozwiązaliśmy pozornie trudny problem ustalenia pola rażenia działka po to żeby zwiększyć jego zdolności obronne.
 11. Jak zmienić wygląd marines? - Możecie dowiedzieć się czy jest kreator postaci oraz czy są dostępne opcje wyboru innej płci i elementów wyglądu żołnierzy z drużyny.
 12. Jak pozbyć się traumy? - Na tej stronie informujemy kiedy pojawiają się trauma i negatywne statusy oraz jakie są sposoby na to żeby je wyeliminować.
 13. Jak odblokować smartguna? - Z opisu dowiecie się kiedy można wejść w posiadanie kultowej broni M56 Smart Gun, a także którzy członkowie drużyny mogą korzystać ze smart guna.
 14. Jak działa detektor ruchu? - Zamieściliśmy proste wyjaśnienia jak odczytywać wskazania detektora ruchu, który może śledzić ksenomorfy oraz inne potencjalne zagrożenia dla sterowanego oddziału.
 15. Jak uzupełniać amunicję? - W osobnych podpunktach wyjaśniliśmy jak wymuszać przeładowania broni oraz jak zarządzać magazynkami amunicji w ramach danej misji.
 16. Jak powrócić do dowódcy oddziału? - To strona z prostą odpowiedzią na pytanie jak wycentrać kamerę na dowódcy, by szybko powrócić do śledzenia poczynań oddziału marines.
 17. Jak używać snajperki? - Na stronie opisaliśmy odblokowanie i używanie karabinu snajperskiego. Dowiecie się też jak zainstalować tłumik do cichych ataków.
 18. Czy uratować Roberta, Lise i Drake'a? - Opisaliśmy ważne wybory z misji 6. Dowiecie się czy zabrać ocalałych na USS Otago i jakie są konsekwencje zabrania zdrajcy.
 19. Jak rzadziej ginąć? - Na stronie znajdują się różnorakie porady o utrzymywaniu marines przy życiu, by kończyć wszystkie misje w pełnym składzie.
 20. Jak dotrzeć do procesora atmosferycznego? - Opisaliśmy główny cel z misji 6, który zawiera rekomendowanę trasę podróży do procesora.
 21. Co oznacza Zabij drania? - Ta strona opisuje komendy pojawiające się nad przeciwnikami oraz ich zastosowanie w trakcie rozgrywki.

Aliens Dark Descent: Zarządzanie bazą

 1. USS Otago - Dowiecie się kiedy można uzyskać dostęp do statku USS Otago będącego bazą wypadową i jakie są główne pomieszczenia w bazie.
 2. Projekty badawcze - Na stronie wyjaśniamy jak prowadzić projekty badawcze oraz jakie profity można dzięki temu uzyskiwać.
 3. Klasy marines - Na stronie opisaliśmy wszystkich 5 głównych klas żołnierzy wraz z ich unikalnymi umiejętnościami. Dowiecie się też jak odblokować opcję wybierania klas dla marines z oddziału.

Aliens Dark Descent: Sekrety i znajdźki

 1. Ksenotechnologia - Na stronie są informacje o lokalizacji wszystkich projektów ksenotechnologii. Dowiecie się też jakie oferują bonusy po zbadaniu ich w laboratorium w bazie.

Aliens Dark Descent: Bossowie

 1. Królowa obcych w Dead Hills - Na stronie opisaliśmy starcie z pierwszą królową. Jest ona pierwszym dużym bossem gry pokonywanym w kolonii w misji 1.
 2. Królowa obcych w Berkley's Docks - Strona opisuje pokonanie drugiej królowej, która pojawia się w misji 2 w magazynie.
 3. Królowa obcych w Protokół jądrowy - Z trzecią królową obcych musicie mierzyć się na Pioneer Station w misji 5.
 4. Królowa obcych w Atmosferyczny koszmar - W misji 6 musicie dotrzeć do piwnicy i podnieść mosty, dzięki czemu wkroczycie do legowiska czwartej królowej.
 5. Królowa obcych w Strefa ewakuacji - Na tej stronie znajduje się opis opcjonalnej konfrontacji z piątą królową obcych z misji 8.
 6. Królowa obcych w Podstępna Pryce - W misji 10 możecie zbadać uliczki Jackson's Landing i spotkacie na powierzchni szóstą królową.
 7. Królowa obcych w Wykopalisko Olduvai - Ostatnia siódma królowa ma swoje legowisko w kopalni w misji 11 i dowiecie się jak ją zabić.
 8. Finałowy boss - Z tej strony dowiecie się kim jest końcowy boss, jak spowalniać bossa i czy można go pokonać, a także jak uciec z jaskiń okupowanych przez ksenomorfy.

Aliens Dark Descent: Wymagania sprzętowe PC

Poniżej znajdują się minimalne wymagania Aliens Dark Descent:

 1. Procesor: AMD FX-6300 / Intel Core i3-6100
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta graficzna: AMD Radeon R9 380 / NVIDIA GeForce GTX 960 3 GB VRAM
 4. System operacyjny: Windows 10 / 11
 5. Miejsce na dysku: 60 GB
 6. DirectX: 12

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na osobnej stronie naszego poradnika: Wymagania sprzętowe.

Aliens Dark Descent: Długość gry

Aliens Dark Descent jest produkcją na co najmniej 25 godzin, przy czym na czas spędzony z tą grą w dużym stopniu wpływają ustawiony poziom trudności (może być ciężko już nawet na normalnym) oraz chęć eksploracji w 100% wszystkich map.

Po więcej informacji ile czasu zajmuje przejście gry zajrzyjcie na stronę: Długość gry.

Aliens Dark Descent: Trofea / Osiągnięcia

W grze Aliens Dark Descent możecie odblokować łącznie 46 trofeów i niektóre z nich są bardzo wymagające, wymuszając m.in. ukończenie gry na najwyższym poziomie trudności.

Wszystkie dostępne osiągnięcia i warunki do zdobycia platyny opisaliśmy na stronie: Poradnik trofeowy.

Aliens Dark Descent: Spolszczenie, polska wersja językowa

Gra Aliens Dark Descent posiada kinową polską wersję językową i polski język obejmuje interfejs, tekst na ekranie i napisy pod kwestiami dialogowymi. Dubbing jest dostępny w języku angielskim.

Więcej informacji o dostępnych językach znajdziecie na osobnej stronie: Polska wersja językowa.

Aliens Dark Descent: Data premiery

Gra Aliens Dark Descent ukazała się 20 czerwca 2023 roku jednocześnie na wszystkie platformy, tzn. na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S oraz Xbox Series X. Wersji na konsolę Switch nie ma w planach wydawniczych.

Autor Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów prehistorycznych, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. W swoim dorobku autorskim, oprócz ponad 200 poradników, ma również m.in. recenzje, zapowiedzi i teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki oraz taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując - w granicach rozsądku i wolnego czasu - na trofki i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę, szczególnie autorstwa Stephena Kinga oraz seriale (z klasyków najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej


Informacje o Aliens Dark Descent - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 15 czerwca 2023

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.