Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Demon's Souls Remake: Mieszkaniec Płomieni - boss, jak pokonać? Demons Souls PS5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Demon's Souls Remake dowiecie się, jak pokonać bossa, który zwie się Mieszkaniec Płomieni (Flamelurker).

Mieszkaniec Płomieni (Flamelurker) to boss zrodzony z ognia. Atakuje bardzo agresywnie, jest zwinny i groźny na bliskim dystansie. Jest podatny na obrażenia magiczne.

Porady ogólne

Boss już od samego początku będzie agresywnie Was atakować - Demons Souls Remake: Mieszkaniec Płomieni - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry
  1. Korzystajcie z leczenia tylko w momencie, gdy boss odskoczy od Was na bezpieczną odległość! Mieszkaniec Płomieni jest bardzo zwinnym przeciwnikiem, do tego może pokonać duży dystans skacząc w Waszą stronę. Dlatego też uleczyć się powinniście w momencie, gdy boss będzie się wycofywał.
  2. Boss zadaje głównie obrażenia od ognia! Dlatego też warto założyć ubrania, które dobrze chronią przed tym żywiołem. Walkę bardzo ułatwia również pierścień odporności na ogień, oraz Purpurowa Tarcza Płomieni, która jest jedną z najlepszych tarcz ze względu na dużą absorbcję obrażeń od ognia.
  3. Mieszkaniec Płomieni jest wrażliwy na obrażenia magiczne! Jeśli posiadacie broń, która zadaje obrażenia magiczne, wyekwipujcie ją na ten pojedynek. Ponadto, jeśli korzystacie z magii, będzie to dobry sposób na walkę z bossem.
  4. Jeśli chodzi o pancerz, lepiej będzie wybrać lżejszy ekwipunek. Boss jest zwinny, a jego ataki są całkiem szybkie. Dlatego ważne jest, aby móc z łatwością unikać jego ataków, co byłoby niemożliwe przy większym obciążeniu.
  5. Arena posiada dwie wyrwy, w których widoczna jest lawa. Jeśli w nie wejdziecie, będziecie otrzymywać obrażenia od ognia, dlatego uważajcie na nie, aby nie tracić w głupi sposób swojego zdrowia.

Jak pokonać bossa w zwarciu?

Boss już od samego początku będzie agresywnie Was atakować. Ważną poradą w walce z Mieszkańcem Płomieni jest to, aby walczyć z nim, będąc skierowanym naprzeciwko niego. Zachodzenie go od tyłu ma sens, gdy wykonuje atak, polegający na stworzeniu wybuchu. Jednakże pamiętajcie, że boss często odskakuje do tyłu, co również powoduje obrażenia Waszej postaci, jeśli nie unikniecie odskoku, lub go nie zablokujecie!

Jeśli zdaliście sobie sprawę, że wykonaliście unik w złym momencie, momentalnie po uniku blokujcie jego atak - Demons Souls Remake: Mieszkaniec Płomieni - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Jeśli zdaliście sobie sprawę, że wykonaliście unik w złym momencie, momentalnie po uniku blokujcie jego atak. Posiadając Purpurową Tarczę Płomieni, będziecie w stanie zablokować praktycznie całe obrażenia kosztem swojej wytrzymałości. Gdyż już zaatakujecie bossa, nie przerywajcie, jeśli widzicie, że atak lekko wyprowadza bossa z równowagi. Jest on wtedy podatny na ataki i nie może nic zrobić.

Zazwyczaj boss będzie atakował, wymachując swoimi rękoma - Demons Souls Remake: Mieszkaniec Płomieni - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Zazwyczaj boss będzie atakował, wymachując swoimi rękoma. Czasem będzie uderzać w ziemię, powodując wybuch na małym obszarze. Możecie ten wybuch zablokować tarczą lub wykonać unik. Zazwyczaj po kilku atakach boss odskoczy do tyłu. Jest to idealna okazja do tego, aby wyleczyć swoją postać, jeśli jest ranna. Pamiętajcie jednak, że gdy będziecie daleko od bossa, najprawdopodobniej skoczy w Waszą stronę, dlatego gdy się wyleczycie, warto skrócić dystans pomiędzy Waszą postacią a bossem.

Jak pokonać bossa na dystans?

Walka z Mieszkańcem Płomieni na dystans jest o wiele łatwiejsza w porównaniu do tej na bliskim dystansie. Warto wyekwipować łuk/kuszę wraz ze strzałami/bełtami zadającymi obrażenia magiczne, a następnie unikać jego ciosów, za każdym razem oddalając się od niego.

Jeśli korzystacie z zaklęć, zadanie to jest jeszcze bardziej ułatwione, gdyż magia sama w sobie zadaje mu duże obrażenia - Demons Souls Remake: Mieszkaniec Płomieni - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Jeśli korzystacie z zaklęć, zadanie to jest jeszcze bardziej ułatwione, gdyż magia sama w sobie zadaje mu duże obrażenia. Pamiętajcie o tym, walcząc z nim na dystans, aby nie zostać zaskoczonym jego skokiem w Waszą stronę. Potrafi on pokonać znaczny dystans, a skok wykonuje dosyć szybko. Unikając jego ataków, nie wchodźcie w wyrwy, na których widoczna jest lawa, gdyż zada Wam ona obrażenia od ognia.