Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Demon's Souls Remake: Pancerny Pająk - boss, jak pokonać? Demons Souls PS5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Demon's Souls Remake dowiecie się, jak pokonać bossa, który zwie się Pancerny Pająk (Armour Spider).

Pancerny Pająk (Armour Spider) to olbrzymi pająk, który spowalnia gracza swoimi sieciami, ponadto spopiela całą arenę swoim najgroźniejszym atakiem. Do tego dobrze sobie radzi w walce na dystans, jak i w zwarciu.

Porady ogólne

Walka w zwarciu z bossem jest o wiele szybszą metodą pokonania go, jednakże bardziej niebezpieczną - Demons Souls Remake: Pancerny Pająk - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry
  1. Boss nie ma możliwości, aby swobodnie się poruszać. Jest on tak jakby zakorzeniony w jednym miejscu. Jest to świetna okazja, by powalczyć z bossem na dystans, korzystając z magii lub łuku/kuszy.
  2. Arena, mimo, że długa i wąska, potrafi pomóc Waszej postaci w walce z Pancernym Pająkiem. Jego ataki dystansowe mogą zostać łatwo zablokowane, jeśli dobrze umiejscowicie się na arenie.
  3. Sieć, którą boss wypluwa, bardzo mocno ogranicza Wasze ruchy. Musicie uważać, aby nie zostać trafionym gdyż wtedy Wasze uniki tak naprawdę nie działają i przez chwilę jesteście podatni na jego ataki.
  4. Pancerny Pająk może skorzystać ze swojego najgroźniejszego ataku, czyli postawienia praktycznie całej areny w ogniu. Gdy widzicie, jak czarna ciecz wydobywa się z niego i trafia na ziemię, od razu uciekajcie na sam początek areny, do mgły, aby uniknąć dużych obrażeń od ognia. Po chwili ciecz zamieni się w ognistą falę.
  5. Boss atakuje głównie ognistymi atakami, jeśli jesteście daleko. Uważajcie jednakże na jego atak, gdy zobaczycie, że wystrzeliwuje kolec ze swojego odwłoku. Atak ten jest szybki i ciężki do uniknięcia, jednakże nie zabiera on dużej ilości zdrowia.
  6. Gdy zbliżycie się do niego, dajcie mu zaatakować, gdy chybi, dopiero wtedy go atakujcie. Najgroźniejszym atakiem krótkodystansowym jest ten z wykorzystaniem odnóży. Gdy pająk je skrzyżuje, szybko cofnijcie się.
  7. Pancerny Pająk ma dużą odporność na obrażenia od ognia. Dlatego jeśli macie zamiar atakować go ogniem, odpuśćcie sobie. O wiele więcej zrobicie, atakując go normalny atakami lub magią.

Jak pokonać bossa w zwarciu?

Walka w zwarciu z bossem jest o wiele szybszą metodą pokonania go, jednakże bardziej niebezpieczną. Na samym początku powinniście jak najszybciej podbiec do bossa, unikając jego dystansowych ataków. Następnie, gdy już będziecie blisko niego, pozwólcie mu zaatakować pierwszemu. Gdy to zrobi, wyprowadźcie 2-3 ataki i wycofajcie się trochę. Warto powtarzać ten schemat.

Gdy zobaczycie czarną ciecz na podłodze, czym prędzej uciekajcie na sam początek areny - Demons Souls Remake: Pancerny Pająk - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Gdy zobaczycie czarną ciecz na podłodze, czym prędzej uciekajcie na sam początek areny. Jeśli tego nie zrobicie, arena pokryje się ogniem, a Wy otrzymacie bardzo duże obrażenia. Dlatego mimo wszystko wskazane jest, aby posiadać pancerz oraz tarczę z dużym współczynnikiem obrony przed obrażeniami od ognia.

Atakujcie głównie przednią część Pająka - Demons Souls Remake: Pancerny Pająk - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Atakujcie głównie przednią część Pająka. Nie myślcie o okrążaniu go, jest to niewykonalne. Jeśli wiecie, że nie jesteście w stanie zareagować unikiem na jego atak, zablokujcie go tarczą. Co prawda i tak otrzymasz obrażenia, jednakże o wiele mniejsze. Gdy boss krzyżuje swoje odnóża, wycofajcie się, gdyż ten atak jest jednym z najgroźniejszych na krótki dystans.

Jak pokonać bossa na dystans?

Walka z Pancernym Pająkiem na dystans jest o wiele bardziej bezpieczna, jednakże potrafi być też dłuższa, jeśli nie macie dużych obrażeń magicznych lub ulepszonego łuku/kuszy. Warto wyekwipować do tej walki Pierścień Złodzieja, gdyż wtedy boss może nawet zaprzestać Was atakować, ze względu na to, że nie wykryje Was.

Większość jego ataków ognistych nie trafi Was, jeśli będziecie trzymali się blisko ścian - Demons Souls Remake: Pancerny Pająk - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Większość jego ataków ognistych nie trafi Was, jeśli będziecie trzymali się blisko ścian. Dlatego jeśli chcecie atakować go za pomocą magii lub broni dystansowej, "przytulcie się" do ściany, aby unikać jego ataków. Gdy zobaczycie, że boss atakuje swoim odwłokiem, wystrzeli kolec, który może trafić Was nawet jeśli będziecie blisko ściany. Wykonajcie wtedy unik i zacznijcie w niego strzelać.

Jeśli chcecie pokonać bossa wyłącznie korzystając ze strzał lub magii, zabierzcie odpowiednią liczbę strzał lub przedmiotów odnawiających manę - Demons Souls Remake: Pancerny Pająk - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Jeśli chcecie pokonać bossa wyłącznie korzystając ze strzał lub magii, zabierzcie odpowiednią liczbę strzał lub przedmiotów odnawiających manę. Około 80-100 strzał powinno wystarczyć, aby go pokonać.