Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Demon's Souls Remake: Arbiter - boss, jak pokonać? Demons Souls PS5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Demon's Souls Remake dowiecie się, jak pokonać bossa, który zwie się Arbiter (Adjudicator).

Arbiter (Adjudicator) to boss o dużych rozmiarach, z głową ptaka. Głowa ta jest jego słabym punktem, w który musicie celować jak najczęściej.

Porady ogólne

Walka z bossem w zwarciu jest całkiem prosta - Demons Souls Remake: Arbiter - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry
  1. Najsłabszym punktem Arbitra jest jego głowa. Atakując właśnie głowę, zadajecie mu bardzo duże obrażenia. Wasza postać powinna skupiać się właśnie na niej, gdy walczycie na dystans, natomiast w walce w zwarciu, najpierw atakujcie topór wbity w ciało, a dopiero potem skupcie się na głowie.
  2. Jeśli chcecie walczyć z bossem na dystans, lepiej będzie zeskoczyć na niższe piętro niż walczyć na najwyższym.
  3. Walka w zwarciu wbrew pozorom nie jest wcale taka trudna jak mogłaby się wydawać. Boss posiada dwa ataki, z czego oba są bardzo wolne. Wystarczy przybliżyć się do bossa i okrążać go od prawej strony.
  4. Za każdym razem gdy zaatakuje językiem, a Wasza postać znajdować się będzie na wyższych piętrach, skruszy i zniszczy nieco platformy, dlatego też uważajcie, by później nie spaść na dół.

Jak pokonać bossa w zwarciu?

Walka z bossem w zwarciu jest całkiem prosta. Na samym początku zeskoczcie na sam dół, wprost na bossa. Gdy już to zrobicie, Waszym głównym celem ataku powinien stać się topór, który znajduje się w ciele Arbitra.

Co prawda ataki te nie będą zadawać żadnych obrażeń, jednakże im dłużej będziecie atakować bossa w tę część ciała, tym większa szansa, że boss zostanie oszołomiony i ostatecznie upadnie na ziemię, dzięki czemu jego głowa będzie łatwo dostępna - Demons Souls Remake: Arbiter - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Co prawda ataki te nie będą zadawać żadnych obrażeń, jednakże im dłużej będziecie atakować bossa w tę część ciała, tym większa szansa, że boss zostanie oszołomiony i ostatecznie upadnie na ziemię, dzięki czemu jego głowa będzie łatwo dostępna. Gdy to się stanie, lekko odsuńcie się od niego, a następnie atakujcie jego głowę. Jest ona bardzo podatna na ataki magiczne, dlatego jeśli posiadacie jakąś broń zadającą obrażenia magiczne, warto byłoby z niej skorzystać.

Boss zbyt długo leżeć na ziemi nie będzie, dlatego wykorzystajcie każdą wolną chwilę, aby zadawać mu obrażenia - Demons Souls Remake: Arbiter - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Boss zbyt długo leżeć na ziemi nie będzie, dlatego wykorzystajcie każdą wolną chwilę, aby zadawać mu obrażenia. W pewnym momencie wstanie i ponownie będziecie musieli atakować go tam, gdzie utknął topór. Gdy upadnie, znowu skupcie się na głowie. Powtarzajcie tę sekwencję tak długo, aż jego zdrowie nie spadnie do zera.

Jak pokonać bossa na dystans?

Walka na dystans z Arbitrem wygląda nieco inaczej i generalnie jest polecana bardziej od tej w zwarciu. Wszystko za sprawą areny, na której walczycie z bossem. Słabym punktem bossa jest jego głowa, a będąc na wyższym piętrze, jest ona bardzo łatwo dostępna, jeśli chodzi o atakowanie jej z dystansu. Najlepszą taktyką będzie zeskoczenie o jedno piętro niżej, a następnie strzelanie z łuku/kuszy bądź za pomocą magii w jego głowę. Gdy boss zamachnie się i zacznie atakować swoją bronią, przechodźcie od lewej do prawej strony.

Uważajcie na jego smagnięcie językiem, gdyż ataku tego ciężko uniknąć oraz powoduje, że arena nieco się niszczy - Demons Souls Remake: Arbiter - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Uważajcie na jego smagnięcie językiem, gdyż ataku tego ciężko uniknąć oraz powoduje, że arena nieco się niszczy. Warto blokować ten cios, trzymając tarczę w jednej z rąk. Atak ten nie zadaje dużych obrażeń, ale można przez to spaść na dół. Gdy to się stanie, warto wejść po schodach na górę i ponownie walczyć z bossem na piętrze. Boss nie posiada innych ataków. Jeśli będziecie zbyt wolni w zadawaniu obrażeń, boss w końcu zniszczy wyższe piętra, przez co będziecie musieli skończyć walkę z nim na parterze, atakując topór, który znajduje się w ciele, a następnie uderzać go w głowę.