Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Demon's Souls Remake: Stary Mnich - boss, jak pokonać? Demons Souls PS5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Demon's Souls Remake dowiecie się, jak pokonać bossa, który zwie się Stary Mnich (Old Monk).

Stary Mnich (Old Monk) to bardzo ciekawy boss. Jeśli jesteście podłączeni do sieci podczas rozgrywki, istnieje duża szansa, że postać bossa zostanie przejęta przez gracza. Boss, a raczej gracz, posługiwać się będzie wtedy swoją aktualną bronią, jednakże otrzymywać będzie możliwość korzystania z czarów, które otrzymuje boss sterowany przez sztuczną inteligencję. Opis walki z bossem dotyczy trybu offline. Jeśli macie problem, lub nie chcecie walczyć z żywym graczem, wejdźcie do ustawień gry i wybierzcie tryb offline.

Porady ogólne

  1. Boss w trybie offline atakuje za pomocą szponów i magii. Jego ataki są bardzo łatwe do skontrowania, można go również łatwo obejść.
  2. Im mniej boss ma zdrowia, tym więcej magicznych dusz pojawiać się będzie nad jego głową. Dusze te atakują dopiero w momencie, gdy będziecie bardzo blisko bossa, dlatego podchodząc do niego, bądźcie przygotowani na konieczność wykonania uniku.
  3. Stary Mnich może sparować Wasze ataki! Dlatego też nie atakujcie, spamując R1, będąc skierowanym na wprost do niego, gdyż najpewniej wtedy wykona udane parry i zada duże obrażenia.
  4. To samo tyczy się Was, również możecie sparować jego ciosy. Co więcej, możecie zajść go od tyłu i wykonać backstab, czyli cios w plecy. Jednakże często boss będzie tego ataku unikał, mimo że jest możliwy do wykonania.
  5. W trybie online gracz może korzystać z przedmiotów leczniczych oraz innych przedmiotów zużywalnych. Dzieje się tak, gdyż gracz wcielający się w rolę bossa, traktowany jest jak ktoś, kto nawiedza Wasz świat.

Jak pokonać bossa?

Sprawa jest bardzo prosta, zarówno dla ludzi walczących w zwarciu, jak i na dystans. Ważnym jest, aby zachodzić bossa z boku, pozwalając mu atakować. Gdy znajdziecie się za plecami bossa, możecie atakować go cały czas, gdyż równowaga bossa jest na niskim poziomie, przez co nie zareaguje na takie ataki.

Możecie również go sparować, lub wykonać backstab, czyli cios w plecy, aby zadać bardzo duże obrażenia pojedynczym atakiem - Demons Souls Remake: Stary Mnich - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Możecie również go sparować, lub wykonać "backstab", czyli cios w plecy, aby zadać bardzo duże obrażenia pojedynczym atakiem. Jeśli się od Starego Mnicha oddalicie, zacznie on częściej korzystać z magicznych ataków, które są tak naprawdę o wiele groźniejsze, niż ataki pazurami.