Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Demon's Souls Remake: Nieczysty Kolos - boss, jak pokonać? Demons Souls PS5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Demon's Souls Remake dowiecie się, jak pokonać bossa, który zwie się Nieczysty Kolos (Dirty Colossus).

Nieczysty Kolos (Dirty Colossus) to dużych rozmiarów boss, który korzysta zarówno z ataków dystansowych, jak i bliskiego zasięgu. Jest on jednakże podatny na obrażenia od ognia oraz bardzo powolny.

Porady ogólne

Najważniejsze w podjęciu walki z bossem w zwarciu jest to, aby atakować jego plecy - Demons Souls Remake: Nieczysty Kolos - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry
  1. Jeśli oddalicie się od bossa, zacznie on strzelać pociskami ze swojego działka! Boss wystrzeliwuje kilka pocisków, które zadają małe obrażenia, jednakże podążają za postacią gracza. Dlatego walcząc z Kolosem, warto mimo wszystko zachowywać średni dystans.
  2. Boss posiada z tyłu słaby pancerz, który po zniszczeniu powoduje, że zadajemy większe obrażenia! Gdy będziecie walczyć z Nieczystym Kolosem, atakujcie jego plecy, gdyż to właśnie tam znajduje się słaby pancerz.
  3. Nieczysty Kolos jest podatny na obrażenia od ognia! Dlatego warto przed walką wykupić znaczną część czarnej sosny, która nałoży efekt ognia na broń. Jeśli jednak korzystacie z ognistej magii, nie musicie tego robić.
  4. Boss jest bardzo powolny. Jego ataki są mocno sygnalizowane. Dlatego za każdym razem warto zachodzić go od tyłu. Jeśli jednak będziecie za długo za nim, zacznie on wymachiwać swoimi rękoma.
  5. Gdy boss zacznie się trząść, oznacza to, że wywoła wybuch na niewielkim obszarze wokół siebie. Zazwyczaj wykonuje ten atak, gdy jesteście bardzo blisko niego. Oddalcie się na bezpieczną odległość i ponownie atakujcie.

Jak pokonać bossa w zwarciu?

Najważniejsze w podjęciu walki z bossem w zwarciu jest to, aby atakować jego plecy. Tam znajduje się słabej jakości pancerz, który po zniszczeniu nie broni bossa przed obrażeniami, dzięki czemu pokonacie go o wiele szybciej. Uważajcie jednak, gdy przeciwnik zacznie się trząść, ponieważ w krótkim czasie wywoła w ten sposób wybuch wokół siebie.

Warto również skorzystać z żywicy czarnej sosny (black pine resin), aby nałożyć na broń efekt ognia, dzięki któremu zadawać będzie jeszcze większe obrażenia bossowi - Demons Souls Remake: Nieczysty Kolos - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Warto również skorzystać z żywicy czarnej sosny (black pine resin), aby nałożyć na broń efekt ognia, dzięki któremu zadawać będzie jeszcze większe obrażenia bossowi. Boss zwykle wymachuje swoimi rękoma do dwóch, czasem trzech razy. Ataki te są powolne, jednak zadają duże obrażenia. Nie warto blokować tych ataków, tylko wykonać unik w odpowiednim momencie.

Jak pokonać bossa na dystans?

Jeśli chodzi o walkę na dystans, jest ona nieco trudniejsza ze względu na to, że boss korzysta wtedy często ze swojego dystansowego ataku, który polega na wystrzeleniu kilku pocisków w stronę Waszej postaci. Nie zadają one dużych obrażeń, jednakże utrudniają atakowanie. Ponadto słaby punkt bossa to jego plecy, dlatego warto byłoby zachodzić go od tyłu i strzelać w plecy.

Warto pozostawać w ciągłym ruchu, aby nie otrzymywać obrażeń od pocisków - Demons Souls Remake: Nieczysty Kolos - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Warto pozostawać w ciągłym ruchu, aby nie otrzymywać obrażeń od pocisków. Kontrolujcie swój pasek wytrzymałości, aby nie dopuścić do jego wyczerpania, gdyż może to być śmiertelnie niebezpieczne. Jeśli korzystacie z magii, lepiej walczyć za pomocą piromancji, natomiast jeśli korzystacie z łuku lub kuszy, warto używać ognistych strzał/bełtów.