Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Demon's Souls Remake: Falanga - boss, jak pokonać? Demons Souls PS5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Demon's Souls Remake dowiecie się, jak pokonać bossa, który zwie się Falanga (Phalanx).

Falanga (Phalanx) to rodzaj przeciwnika, którego już spotkaliście na swojej drodze. Jest to bardzo duża liczba Hoplitów, galaretowatych przeciwników, którzy zasłaniają się tarczą i rzucają włócznią. Różnica jest taka, że Hoplitów jest bardzo dużo, dodatkowo umiejscowieni są bardzo blisko siebie, tak, aby stworzyć właśnie falangę, czyli zwarty liniowy szyk.

Porady ogólne

Falanga to przeciwnik, którego główna siła tkwi w liczbach - Demons Souls Remake: Falanga - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry
  1. Warto zdjąć pancerz, aby posiadać szybkie uniki. Podczas tej walki boss bardzo często będzie ostrzeliwał włóczniami Waszą postać, dlatego warto mieć lekki pancerz.
  2. Falanga jest wrażliwa na ogień. Jeśli posiadacie broń, która zadaje obrażenia od ognia, lub żywicę sosnową, która powoduje, że ogień nakładany jest na broń, skorzystajcie z tego. Ponadto, gdy zajdziecie bossa od tyłu, rzućcie bombą w skupisko przeciwników.
  3. Filary są pomocne w wielu sytuacjach. Jeśli chcecie się uleczyć, nałożyć buff na broń, lub po prostu schować się przed atakami wroga, podejdźcie do filaru i przeczekajcie za nim pewien czas. Boss nie jest w stanie go zniszczyć, a za nim jesteście bezpieczni.
  4. Bossa należy okrążać w poszukiwaniu słabego punktu. Falanga traci zdrowie dopiero wtedy, gdy atakujecie jego słaby punkt. Jako, że ten punkt jest w epicentrum wszystkich przeciwników, należy skutecznie okrążać ich i atakować od tyłu, tam są najbardziej wrażliwi.
  5. Niwelujcie jednostki bossa. Nawet jeśli nie zbijacie HP bossa w taki sposób, ułatwiacie sobie walkę z Falangą, ponadto o wiele łatwiej będziecie mogli dojść do bossa i zadawać mu obrażenia.
  6. Nie atakujcie przeciwników od przodu. Zadajecie im wtedy o wiele mniejsze obrażenia oraz narażacie się na ataki włócznią. Jeśli widzicie, że duża liczba Hoplitów ciska w Was włóczniami, zablokujcie je tarczą.
  7. Pamiętajcie, że co jakiś czas boss stworzy dodatkowych Hoplitów. Oznacza to, że jeśli pozbędziecie się wszystkich Hoplitów, to i tak po jakimś czasie pojawią się kolejni, dlatego nie skupiajcie się wyłącznie na nich.

Jak pokonać bossa w zwarciu?

Falanga to przeciwnik, którego główna siła tkwi w liczbach. Początkowo możecie przerazić się tym, jak wielu wrogów jest na arenie, jednakże są oni bardzo powolni. Pamiętajcie, aby rozpoczynając pojedynek, być w ciągłym ruchu i zachodzić wrogów od tyłu.

Dobrze mieć wyekwipowaną broń, która ma duży zasięg ataku - Demons Souls Remake: Falanga - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Dobrze mieć wyekwipowaną broń, która ma duży zasięg ataku. Dzięki temu traficie kilku przeciwników naraz jednym atakiem. Warto również korzystać z bomb oraz żywicy, aby zadawać jak największe obrażenia od ognia, gdyż przeciwnicy na ten typ obrażeń są bardzo podatni

Gdy pokonacie znaczną część przeciwników, Waszym głównym celem będzie boss (galaretowaty stwór z jasnozielonym sercem w środku) - Demons Souls Remake: Falanga - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Gdy pokonacie znaczną część przeciwników, Waszym głównym celem będzie boss (galaretowaty stwór z jasnozielonym sercem w środku). Warto być w ciągłym ruchu, atakować go cały czas, aby nie pozwolić mu się zregenerować i odzyskać HP. Uważajcie jednak na Hoplitów, jeśli nie pokonaliście ich wszystkich.

Jak pokonać bossa na dystans?

Walka magią sprawia, że boss jest jeszcze łatwiejszy do pokonania ze względu na czar, który pozwala na rzucanie mniejszymi kulami ognia. Jako że przeciwnik jest podatny na ogień, sprawia to, że możecie mu zadawać większe obrażenia w szybkim tempie. Uważajcie jednak na swój poziom many, jeśli macie z nią problem, załóżcie pierścień odnawiający manę, lub zaopatrzcie się w przedmioty odnawiające manę.

Jeśli nie będziecie posiadali many i przedmiotów odnawiających manę, korzystajcie z bomb lub wyekwipujcie broń - Demons Souls Remake: Falanga - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Jeśli nie będziecie posiadali many i przedmiotów odnawiających manę, korzystajcie z bomb lub wyekwipujcie broń. Na tym etapie, gdy wykorzystacie całą swoją manę, powinniście wyczyścić znaczną część przeciwników, dzięki czemu walka z pojedynczymi jednostkami nie powinna sprawić problemu, nawet jeśli wybraliście klasę maga i macie mało punktów zdrowia.