Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Demon's Souls Remake: Penetrator - boss, jak pokonać? Demons Souls PS5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Demon's Souls Remake dowiecie się jak pokonać bossa, który zwie się Penetrator (Penetrator).

Penetrator (Penetrator) to boss, który atakuje głównie za pomocą ataków bliskiego zasięgu, w swoim asortymencie nie posiada dystansowych ataków.

Porady ogólne

Penetrator głównie korzysta z trzech ciosów - Demons Souls Remake: Penetrator - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry
  1. Penetrator nie posiada żadnych ataków dystansowych! Wszystkie jego ataki polegają na wymachiwaniu mieczem, który jednak ma dosyć duży zasięg.
  2. Filary, które znajdują się na arenie są do niczego. Nie dają żadnej realnej protekcji przez obrażeniami, gdyż boss bardzo łatwo niszczy je jednym uderzeniem, dlatego nie chowajcie się za nimi, bo możecie się mocno zdziwić.
  3. Tak jak wskazuje nazwa bossa, jego ataki penetrują, co oznacza, że blokując i tak otrzymacie obrażenia. Dlatego warto do tej walki założyć lżejszy pancerz, który pozwoli na wykonywanie szybkich uników. Jego ataki są mocno sygnalizowane oraz powolne, dlatego nie powinniście mieć problemu z unikaniem jego ciosów.
  4. Walczcie z bossem na otwartej przestrzeni. Arena nie jest zbyt duża, przez co łatwo utknąć w rogu areny, a wtedy walka z Penetratorem nie jest zbyt przyjemna.
  5. Jeśli macie kłopoty, uwolnijcie Biorra. Znajduje się on w pomieszczeniu przy wejściu na arenę bossa Rycerz z Wieży. Jest on na tyle pomocny, że może wygrać pojedynek walcząc samemu.

Jak pokonać bossa w zwarciu?

Penetrator głównie korzysta z trzech ciosów. Każdy z nich jest groźny, jednakże jeśli je zrozumiecie, nie sprawią żadnego zagrożenia. Warto być nieco dalej od bossa, a nie blisko przy nim. Głównie dlatego, gdyż większość jego ataków będziecie musieli unikać, wykonując roll do przodu (za plecy bossa). Jeśli będziecie blisko niego i wykonacie unik, gdy zaatakuje, dystans pomiędzy Wami będzie dość duży, przez co dacie kolejną szansę bossowi na wykonanie ataku, a sobie ją zabierzecie.

Penetrator, jeśli jesteście nieco dalej od niego, zwykle atakuje wypadem do przodu - Demons Souls Remake: Penetrator - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Penetrator, jeśli jesteście nieco dalej od niego, zwykle atakuje wypadem do przodu. Wykonajcie unik za jego plecy w momencie gdy zaatakuje, a następnie, jeśli korzystacie z szybkiej broni, weźcie ją w obie ręce i atakujcie do samego końca, aż stamina Wam się nie skończy, jeśli Wasze ataki oszołamiają (stuggerują) Penetratora.

Boss, trzymając nieco wyżej swój miecz, korzysta również z ataku, który polega na tym, że robi obrót do tyłu wraz z bronią i dopiero po chwili atakuje - Demons Souls Remake: Penetrator - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Boss, trzymając nieco wyżej swój miecz, korzysta również z ataku, który polega na tym, że robi obrót do tyłu wraz z bronią i dopiero po chwili atakuje. Nawet jeśli się nabierzecie i wykonacie unik zbyt wcześnie, możecie uratować się wykonując drugi unik z rzędu. Pamiętajcie, aby wykonywać go za plecy wroga.

Najgroźniejszym atakiem bossa jest jego unikatowy ruch - Demons Souls Remake: Penetrator - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Najgroźniejszym atakiem bossa jest jego unikatowy ruch. Boss zatrzymuje się w miejscu, aby rozpalić swój miecz. Po chwili ciśnie swoim mieczem w linii prostej, aby nadziać Waszą postać na miecz. Atak ten potrafi zabrać całe zdrowie, jednakże jest bardzo dobrze sygnalizowany (pomarańczowy kolor na mieczy zamiast czerwonego). Aby uniknąć tego ataku, wykonajcie unik w bok. Jeśli wyczujecie timing ataku, możecie nawet wykonać go do przodu, jednakże nie jest to zalecane.

Jak pokonać bossa na dystans?

Walka na dystans z bossem jest o wiele mniej wymagająca niż ta w zwarciu. Czary potrafią zabić całkiem szybko bossa. Jako, że nie posiada on żadnych ataków dystansowych, jedyne co musicie robić, to zachować odpowiedni dystans pomiędzy Waszą postacią a Penetratorem i ostrzeliwać go.

Najważniejsza porada, to ta, aby nie stać za filarami, gdyż nie bronią one Was w jakikolwiek sposób - Demons Souls Remake: Penetrator - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Najważniejsza porada, to ta, aby nie stać za filarami, gdyż nie bronią one Was w jakikolwiek sposób. Lepiej wykonać sprint i przejść na drugą stronę areny, aniżeli ostrzeliwać go za filarem. Boss bardzo szybko niszczy je jednym atakiem, do tego atak przechodzi przez filar, więc i tak otrzymacie obrażenia.