Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Demon's Souls Remake: Tendencje światów i postaci Demons Souls PS5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Demon's Souls Remake dowiecie się więcej na temat tendencji światów, czym jest oraz co ma wpływ na zmianę tendencji.

Czym są tendencje światów?

Tendencje światów to mechanika, która wpływa na wiele rzeczy, np - Demons Souls Remake: Tendencje światów i postaci - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Tendencje światów to mechanika, która wpływa na wiele rzeczy, np. na pojawienie się poszczególnych NPC, nowych, wcześniej niedostępnych ścieżek czy na dostęp do określonych przedmiotów. Istnieje czysta biała tendencja oraz czysta czarna tendencja. Pomiędzy są odcienie szarości i czerni. Warto jednak wspomnieć, że zaczynamy grę w każdym świecie od neutralności, która w zasadzie w niczym nie pomaga, ale też nie przeszkadza.

Czarna i biała tendencja świata - czym się różnią?

W zależności od Waszych działań w danej krainie, Wasza tendencja będzie stawać się bardziej biała lub czarna - Demons Souls Remake: Tendencje światów i postaci - Demons Souls Remake - poradnik do gry

W zależności od Waszych działań w danej krainie, Wasza tendencja będzie stawać się bardziej biała lub czarna. Czerń reprezentuje działanie złe, natomiast biel, dobre. Największą różnicą jaka istnieje pomiędzy stanem czarnym a białym jest siła przeciwników. W krainie z tendencją "czysta biel" przeciwnicy nie są tak silni, twoje HP jest większe, jednakże zdobywacie mniej dusz za pokonywanie wrogów.

Sprawa ma się odwrotnie w przypadku krain, w których tendencja świata jest czarna. Wtedy Wasze zdrowie jest zredukowane, przeciwnicy są o wiele trudniejsi do pokonania, jednakże oferują o wiele lepsze nagrody. W zależności od tendencji świata, możecie pozbyć się niektórych przeciwników, lub stworzyć nowych w niektórych lokacjach.

Tendencja postaci

W grze istnieje również tendencja postaci - Demons Souls Remake: Tendencje światów i postaci - Demons Souls Remake - poradnik do gry

W grze istnieje również tendencja postaci. Trzeba pamiętać, że są to dwie osobne tendencje. W zależności od tego jak gracz zachowuje się w świecie gry, wpływać to będzie na jego tendencję. Aby uzyskać tendencję postaci "czysta czerń", należy ginąć w formie "ciała" (posiadając całe zdrowie), zostać zgładzonym przez najeźdźcę, zabijać bezbronnych NPC, takich jak handlarze czy kowale. W przypadku tendencji postaci "czysta biel", należy zabijać najeźdźców, pokonywać czerwone fantomy, oraz bossów w grze.