Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Demon's Souls Remake: Porady na start Demons Souls PS5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Demon's Souls Remake dowiecie się o najważniejszych i najbardziej przydatnych poradach na start. Porady te pomogą w lepszym zrozumieniu mechaniki rozgrywki oraz o wiele skuteczniejszym unikaniu zagrożeń.

Eksplorując nieznane, wyekwipujcie tarczę

Bardzo pomocnym jest, aby eksplorować świat trzymając w jednej z rąk tarczę - Demons Souls Remake: Porady na start - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Bardzo pomocnym jest, aby eksplorować świat trzymając w jednej z rąk tarczę. W wielu krainach, które trzeba zwiedzić, czyha wiele niebezpieczeństw. Dużo przeciwników ukrytych jest za ścianami czy blisko korytarzy. Trzymanie tarczy, idąc z nią do przodu, pozwala na zniwelowanie do minimum obrażeń, które mogłyby pozbawić postać życia, gdyby się jej nie trzymało w ręce.

Mając dużo dusz, wydajcie je w Nexusie lub u kupców

Dusze to podstawowa waluta w Demons Souls Remake - Demons Souls Remake: Porady na start - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Dusze to podstawowa waluta w Demon's Souls Remake. Duszami możemy między innymi zapłacić za zwiększenie poziomu naszej postaci. Służą one również do kupywania przedmiotów leczących, nowych broni, pancerzy, pierścieni i wiele więcej. Ważnym jest, aby mając bardzo dużą ilość dusz, wydać je czym prędzej, gdyż trzymając je, zwiększamy szanse na to, że podczas zgonu stracimy je.

Pamiętać jednak należy, że nawet, gdy Wasza postać zginie, tracąc bardzo dużą ilość dusz, macie jeszcze jedną szansę, aby je odzyskać. Wystarczy wrócić do miejsca, w którym zginęła Wasza postać, a następnie wcisnąć X, stojąc blisko plamy dusz. Jednakże, jeśli umrzecie, nie podnosząc wcześniej dusz, nie odzyskacie już wcześniejszych dusz, tylko te, które mieliście w momencie śmierci.

Zostawiajcie niepotrzebne rzeczy w schowku

Warto pamiętać, że Wasza postać nie może zbierać przedmiotów w nieskończoność - Demons Souls Remake: Porady na start - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Warto pamiętać, że Wasza postać nie może zbierać przedmiotów w nieskończoność. W pewnym momencie udźwig osiągnie maksymalny poziom, przez co większości przedmiotów nie będziecie mogli już podnieść. W Nexusie, czyli lokacji, w której na spokojnie możecie ulepszyć swoją postać, bronie lub kupić różne rzeczy, znajduje się NPC, Thomas Magazynier (Stockpile Thomas).

To, na co warto zwrócić uwagę, to to, że nie musicie trzymać ze sobą przedmiotów pozwalających ulepszać broń. Mogą one być przechowywane u Thomasa. Idąc do kowala, nie musicie trzymać ich w ekwipunku, a warto zaznaczyć, że gdy zbierzecie ich dużo, potrafią sporo ważyć i blokować możliwość podnoszenia przedmiotów.

Wiadomości pojawiają się tylko, gdy jesteście podpięci do Internetu

Przemierzając świat gry, zobaczyć możecie wiele przeróżnych wiadomości - Demons Souls Remake: Porady na start - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Przemierzając świat gry, zobaczyć możecie wiele przeróżnych wiadomości. Najczęściej są to wiadomości stworzone przez innych graczy, które mają na celu powiadomienie Was o jakimś przedmiocie, zagrożeniu etc. Zazwyczaj warto się nimi sugerować, gdyż w większości przypadków są prawdziwe. Wiadomości, których nie można ocenić, są stworzone przez twórców gry. Pamiętać jednak należy, że wiadomości pojawią się tylko, gdy będziecie podpięci do Internetu.

Zachodźcie wolniejszych przeciwników od tyłu

W Demons Souls Remake istnieje mechanika pozwalające na zadanie bardzo dużych obrażeń jednym atakiem, tak zwany backstab - Demons Souls Remake: Porady na start - Demons Souls Remake - poradnik do gry

W Demon's Souls Remake istnieje mechanika pozwalające na zadanie bardzo dużych obrażeń jednym atakiem, tak zwany backstab. Jeśli podczas walki ominiecie atak przeciwnika, warto zajść go od tyłu i wykonać backstab, aby pozbawić go bardzo dużej ilości zdrowia.

Używajcie broni oburącz

Jest to całkiem przydatne, gdyż trzymając broń oburącz, zadajemy o wiele większe obrażenia przeciwnikom - Demons Souls Remake: Porady na start - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Jest to całkiem przydatne, gdyż trzymając broń oburącz, zadajemy o wiele większe obrażenia przeciwnikom. Ponadto, jeśli przykładowo jakaś broń potrzebuje 30 punktów siły, aby być używana, a nasza postać ma 20 punktów siły, to możemy z niej korzystać oburącz bez żadnych ujemnych modyfikatorów (trzymając broń oburącz, wzmacniamy swoją siłę 1,5 raza). Ataki są również nieco szybsze, o wiele łatwiej stunują przeciwników, jednakże zabierają więcej wytrzymałości. Aby trzymać broń w dwóch rękach, należy wcisnąć trójkąt.

Czekajcie na ruch przeciwnika, dopiero potem atakujcie

Taktyka ta jest bardzo dobra w przypadku silniejszych przeciwników, jednakże jeśli lubicie bezpieczny styl gry, możecie ją stosować również w przypadku łatwiejszych wrogów - Demons Souls Remake: Porady na start - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Taktyka ta jest bardzo dobra w przypadku silniejszych przeciwników, jednakże jeśli lubicie bezpieczny styl gry, możecie ją stosować również w przypadku łatwiejszych wrogów. Najpierw poczekajcie na atak przeciwnika. W zależności od rodzaju oponenta, atak możecie sparować, zablokować lub go uniknąć. Gdy to zrobicie, wykonajcie akcję. Pamiętajcie, aby nie szarżować z atakami i obserwować swoją wytrzymałość.

Nie zapominajcie o ulepszaniu i naprawie ekwipunku

Pamiętajcie o tym, że w miarę postępu fabularnego, warto korzystać z usług kowala, aby ulepszyć swój ekwipunek - Demons Souls Remake: Porady na start - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Pamiętajcie o tym, że w miarę postępu fabularnego, warto korzystać z usług kowala, aby ulepszyć swój ekwipunek. Nawet potężna broń może być jeszcze bardziej potężniejsza, jeśli zainwestujecie w nią trochę dusz i materiałów. Ponadto pamiętajcie o tym, aby regularnie naprawiać wyposażenie. Gdy wyposażenie się zniszczy, można traktować je, jakby go nie było, nawet jeśli jest wyekwipowane.

Szybkie uniki odblokowują się, gdy udźwig wynosi mniej niż 50%

Szybkie uniki są bardzo przydatne, gdyż wykonując je, skracacie lub zwiększacie dystans o wiele szybciej. Ponadto odzyskujecie równowagę znacznie sprawniej. Jednakże, aby odblokować szybkie uniki, Wasz udźwig nie może wynosić więcej niż 50%. Najwięcej ważą wszelakie zbroje, gdyż oferują najwięcej defensywnych statystyk. Powyżej 50% udźwigu Wasza postać będzie wykonywać uniki w sposób bardzo ociężały.