Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Demon's Souls Remake: Bycie zaatakowanym przez innego gracza - co robić? Demons Souls PS5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Demon's Souls Remake dowiecie się co zrobić w momencie, gdy Wasz świat zostanie nawiedzony przez innego gracza. Ponadto przeczytacie o tym, jak przeciwdziałać atakom innych graczy na swój świat.

Czemu zaatakował nas inny gracz?

Przemierzając nowe krainy oraz zabijając kolejnych przeciwników na swojej drodze, nagle otrzymujecie powiadomienie, że dany gracz nawiedza Wasz świat jako fantom. Co robić w takiej sytuacji? Najpierw zrozumcie, dlaczego zostaliście zaatakowani. Możliwości jest bardzo wiele. Pierwszą jest bycie podpiętym do Internetu. Jeśli gracie w trybie multiplayer i jesteście podłączeni do Internetu, liczcie się z tym, że zostaniecie zaatakowani przez innego gracza.

Co jeśli nie chcecie odpinać się od Internetu, a jednoczęście nie widzi Wam się bycie nawiedzanym przez innych graczy? Grajcie w formie duszy (soul form). Forma duszy pojawia się wtedy, gdy Wasze zdrowie jest ograniczone, a Wasza postać zginęła w formie cielesnej (body form). Będąc w formie ciała narażasz się na ataki innych graczy.

Jak temu przeciwdziałać?

Gdy już jednak ktoś Was zaatakuje, macie kilka wyjść, jak poradzić sobie z innym graczem - Demons Souls Remake: Bycie zaatakowanym przez innego gracza - co robić? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Gdy już jednak ktoś Was zaatakuje, macie kilka wyjść, jak poradzić sobie z innym graczem. Po pierwsze, założenie pierścienia Hieny Cmentarnej zredukuje "zasięg aggro" invaderów o 50%, dzięki czemu jest mniejsza szansa na to, że ktoś Was zaatakuje. Ponadto dzięki pierścieniowi inni gracze mają problem z dostrzeżeniem Was z dalszej odległości. Drugi sposób to zakupienie od Świętego Urbana cudu o nazwie Wygnanie, który pozwala wygnać innego gracza. Wymogiem jest jednak posiadanie duszy bossa Starego Mnicha (3-3) i oddanie jej Urbanowi. Gdy gracz, który Was nawiedził, będzie blisko ciebie, użyjcie tego cudu, aby odesłać go do swojego świata.

Istnieje jeszcze jeden sposób, jednakże jest on bardzo niehonorowy, wiąże się on również z otrzymywanie tzw. hate maili, czyli odpięcie się od Internetu w momencie, gdy dostaniecie powiadomienie, że dany gracz nawiedza twój świat.

Profit i strata

Jeśli jednak nie macie nic do stracenia, lub po prostu chcecie stoczyć walkę z invaderem, zróbcie wszystko, aby nie walczyć blisko innych mobów, gdyż wtedy przeciwnik ma przewagę. Jest on ignorowany przez innych przeciwników. Pokonanie innego gracza w swoim świecie poskutkuje tym, że tendencja świata pójdzie w stronę czystej bieli, natomiast Wasza śmierć spowoduje odwrotny efekt. Ponadto stracicie aktualnie posiadane dusze, więc będziecie zmuszeni ponownie je podnieść, aby nie utracić ich ostatecznie. Dlatego ważnym jest, aby walczyć w miejscu, które jest wolne od wrogów.