Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Demon's Souls Remake: Rycerz z wieży - boss, jak pokonać? Demons Souls PS5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Demon's Souls Remake dowiecie się, jak pokonać kolejnego bossa, Rycerza z wieży (Tower Knight).

Rycerz z wieży (Tower Knight), to olbrzymich rozmiarów rycerz okuty w zbroję. Jego główną bronią jest równie wielkich rozmiarów tarcza oraz włócznia. Ponadto na wyższym piętrze areny znajduje się kilku kuszników, którzy będą uprzykrzać Wam życie, jeśli ich szybko nie pokonacie.

Porady ogólne

1 - Demons Souls Remake: Rycerz z wieży - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry
  1. Pierwsze, co powinniście zrobić, to udać się na górne piętro dziedzińca, zignorować bossa i zacząć wybijać wszystkich kuszników na arenie. Nie ma ich zbyt wielu, jednakże walcząc z bossem, nie zabijając ich wcześniej, narażacie się na wieczne ostrzeliwanie i utrudnienie walki z bossem.
  2. Jeśli znacząco się oddalicie od Rycerza z wieży, zacznie on atakować magicznym atakiem, który zadaje duże obrażenia. Będzie to robił w momencie, gdy chociażby pójdziecie zabijać kuszników. Gdy wykona ten atak, schowajcie się za murami.
  3. Gdy już zabijecie kuszników, skupcie się na stopach Rycerza z wieży. Początkowo Wasza postać nie będzie zadawała dużych obrażeń, jednakże z czasem jego zbroja zacznie odpadać. Gdy zobaczycie niebieski płomień przy nodze, skupcie się na drugiej nodze. Gdy pancerz z dwóch stóp odpadnie, uderzcie go tam kilka razy, aby boss upadł na ziemię. Wtedy skupcie się na jego głowie.
  4. Przed walką z Rycerzem z wieży warto założyć lekki pancerz, gdyż uniki o wiele bardziej przydadzą się w walce, niż blokowanie ciosów czy "czyste" statystyki obronne.
  5. W momencie, gdy boss upadnie na ziemię, lepiej nie zbliżać się na bardzo bliską odległość, gdyż wtedy zada on duże obrażenia. Ponadto będziecie mieć niewiele czasu na podejście do jego głowy i zaatakowanie.

Jak pokonać bossa w zwarciu?

Rycerza w wieży należy atakować głównie w nogi - Demons Souls Remake: Rycerz z wieży - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Rycerza w wieży należy atakować głównie w nogi. Ze względu na jego wielkość, byłoby bardzo ciężko atakować go w inny sposób. Z każdym atakiem, przybliżacie się do tego, aby zerwać pancerz z jego nóg, dzięki czemu będzie on podatniejszy na ataki. Wymogiem jest jednak zniszczenie pancerza na jego obydwu łydkach. Gdy to się stanie, boss przewróci się na plecy. Początkowo jednak upadnie na jedno kolano.

Uważajcie jednak, aby nie oddalać się zbytnio od bossa, gdyż wtedy prowokujecie go do użycia włóczni, która ma dosyć duży zasięg - Demons Souls Remake: Rycerz z wieży - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Uważajcie jednak, aby nie oddalać się zbytnio od bossa, gdyż wtedy prowokujecie go do użycia włóczni, która ma dosyć duży zasięg. Ponadto jego ataki magiczne mogą zadać duże obrażenia, dlatego też bądźcie przygotowani na uniki.

W momencie, gdy boss przewróci się na plecy, podejdźcie do jego głowy i atakujcie go właśnie tam - Demons Souls Remake: Rycerz z wieży - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

W momencie, gdy boss przewróci się na plecy, podejdźcie do jego głowy i atakujcie go właśnie tam. Atakowanie innej części ciała nie ma sensu, gdyż obrażenia zostaną bardzo mocno zredukowane. W zależności od broni oraz obrażeń, jakie zadajecie, prawdopodobnie będziecie musieli powalić bossa 2-3 razy. Pamiętajcie jednak, aby uważać na moment, w którym Rycerz z wieży upada na ziemię.

Jak pokonać bossa na dystans?

Generalnie walka z Rycerzem z wieży na dystans nie jest łatwiejsza od tej w zwarciu, gdyż wtedy Wasza postać prowokuje bossa do korzystania z włóczni oraz ataków magicznych, które robią największe spustoszenie na arenie - Demons Souls Remake: Rycerz z wieży - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Generalnie walka z Rycerzem z wieży na dystans nie jest łatwiejsza od tej w zwarciu, gdyż wtedy Wasza postać prowokuje bossa do korzystania z włóczni oraz ataków magicznych, które robią największe spustoszenie na arenie. Jeśli nie czujecie się zbyt bezpiecznie, powinniście pokonać w pierwszej kolejności kuszników, następnie podejść do miejsca, gdzie taki kusznik się znajdował i ostrzeliwać go zaklęciami, nożami lub bombami z bezpiecznej odległości. W momencie, gdy boss zacznie strzelać magią w Waszą stronę, schowajcie się za murami, aby nie otrzymać dużej ilości obrażeń.

Bezpieczniej jednak będzie trzymanie średniego dystansu oraz wykonywanie uników, będąc na dolnym piętrze wraz z bossem - Demons Souls Remake: Rycerz z wieży - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Bezpieczniej jednak będzie trzymanie średniego dystansu oraz wykonywanie uników, będąc na dolnym piętrze wraz z bossem. Wtedy Rycerz z wieży nie będzie zbytnio korzystał z groźnych ataków, a Wasza postać w wolnej chwili może skorzystać z magii lub przedmiotów użytkowych zadających obrażenia, aby powalić bossa. Celujcie oczywiście w nogi. W momencie, gdy boss upadnie na plecy, podejdźcie do jego głowy i atakujcie ją do samego końca, aż pasek zdrowia bossa spadnie do zera.