Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Demon's Souls Remake: Bożek Głupca - boss, jak pokonać? Demons Souls PS5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Demon's Souls Remake dowiecie się, jak pokonać bossa, który zwie się Bożek Głupca (Fool's Idol).

Bożek Głupca (Fool's Idol) to boss, który atakuje głównie magicznymi atakami. Ponadto może kopiować swoje formy, przez co walka rzadko kiedy toczy się w formacie jeden na jeden.

Porady ogólne

Walka z bossem w zwarciu jest nieco trudniejsza ze względu na to, że odsłaniacie się na ataki magiczne bossa - Demons Souls Remake: Bożek Głupca - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry
  1. Ignorujcie zwykłych przeciwników. Możecie wykorzystać ich na kilka sposobów. Sami z siebie Was nie zaatakują. Pierwszy sposób ich wykorzystania jest taki, że zawsze podążają za prawdziwą formą Bożka Głupca. Drugi sposób ich wykorzystania jest taki, że mogą sami aktywować pieczęcie, które boss tworzy.
  2. Korzystajcie z filarów, które znajdują się na arenie. Pomogą Wam one unikać magicznych ataków bossa.
  3. Gdy Bożek Głupca zacznie tworzyć swoje kopie, bardzo łatwo je odróżnić. Lepiej skupić się na prawdziwym Bożku Głupca, aniżeli jego kopiach. Jeśli jego pasek zdrowia będzie widniał nad głową bossa, oznacza to, że jest to kopia. Jeśli jego pasek nie będzie widoczny, oznacza to, że jest to główny boss.
  4. Gdy pojawi się zielona pieczęć na podłożu, nie wchodźcie w nią, gdyż zostaniecie oszołomieni na krótki czas. Ponadto jesteście wtedy odkryci na przeróżne ataki przeciwników.
  5. Warto założyć pancerz, który broni przed obrażeniami magicznymi. Boss zadaje głównie takie obrażenia.
  6. Jeśli Wasza postać korzysta z magii, możecie użyć zaklęcia, które blokuje magię przez określony czas. Wtedy boss nie może z niej korzystać.

Jak pokonać bossa w zwarciu?

Walka z bossem w zwarciu jest nieco trudniejsza ze względu na to, że odsłaniacie się na ataki magiczne bossa. Dlatego najlepszą taktyką jest przeczekanie, gdy atak magiczny zostanie użyty. Wtedy powinniście poszukać prawdziwej formy Bożka Głupca, aby zadawać mu obrażenia. Gdy wyprowadzicie 2-3 ataki, najprawdopodobniej skorzysta z zaklęcia, które przeniesie bossa w inne miejsce.

Korzystajcie z filarów, które znajdują się na arenie - Demons Souls Remake: Bożek Głupca - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Korzystajcie z filarów, które znajdują się na arenie. Za nimi jesteście bezpieczni i żaden magiczny atak Was nie dosięgnie. W momencie, gdy przeciwnik stworzy swoje kopie, warto jeszcze bardziej korzystać z filarów. Uważajcie jednak na to, gdzie się one znajdują, abyście nie otrzymali obrażeń z innej strony.

Uważajcie również na pieczęcie - Demons Souls Remake: Bożek Głupca - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Uważajcie również na pieczęcie. Boss potrafi stworzyć ich bardzo dużo, jednakże utrzymują się one tylko krótką chwilę. Przeczekajcie, aż znikną, lub wybierzcie inną drogą do bossa. Gdy w nie wejdziecie, zostaniecie sparaliżowani w podobny sposób, jak czynili to magowie z głową ośmiornicy. Nie skupiajcie się na kopiach, gdyż zaraz po zabiciu jej powstanie inna. Waszym priorytetem jest walka z prawdziwą formą.

Jak pokonać bossa na dystans?

Walka na dystans jest bardzo bezpieczną opcją. W zasadzie jedyne co musicie robić, to chować się za filarem, unikając ataków bossa, a następnie zadawać obrażenia prawdziwej formie bossa.

Korzystajcie z faktu, że słudzy zaczną podążać za prawdziwą formą Bożka Głupca, dlatego nie warto ich zabijać - Demons Souls Remake: Bożek Głupca - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Korzystajcie z faktu, że słudzy zaczną podążać za prawdziwą formą Bożka Głupca, dlatego nie warto ich zabijać. Ponadto walcząc na dystans, praktycznie nigdy nie aktywujecie zielonych pieczęci, gdyż nie musicie wchodzić głębiej na arenę.

Walcząc z bossem, warto podnieść w trakcie walki przedmiot, który znajduje się za ołtarzem - Demons Souls Remake: Bożek Głupca - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Walcząc z bossem, warto podnieść w trakcie walki przedmiot, który znajduje się za ołtarzem. Jest to krótki sztylet. Po pokonaniu bossa nie podniesiecie przedmiotu, gdyż odpali się cutscenka, w której gargulce zaniosą Was na wyższe piętro.