Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Demon's Souls Remake: Wysysacz - boss, jak pokonać? Demons Souls PS5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Demon's Souls Remake dowiecie się, jak pokonać bossa, który zwie się Wysysacz (Leechmonger).

Wysysacz (Leechmonger) to boss, który jest bardzo podatny na ogień. Jednocześnie posiada zdolność regeneracji swojego HP, przez co walka może się wydłużyć.

Porady ogólne

Na samym początku powinniście zejść na sam dół areny, unikając pocisków bossa - Demons Souls Remake: Wysysacz - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry
  1. To, co czyni bossa słabym, jest jego wysoka podatność na obrażenia od ognia. Wystarczy wyposażyć się w broń zadającą obrażenia od ognia, ogniste czary, a nawet w bomby, aby bardzo ułatwić sobie walkę z bossem.
  2. Boss potrafi zregenerować około 20% swojego zdrowia! Najczęściej robi to, gdy zbytnio oddalicie się od niego, dlatego walka z bossem na dystans może być niezbyt efektywna.
  3. Zaopatrzcie się w przedmioty leczące! Mimo że boss nie zadaje zbyt dużych obrażeń, gdy Was trafi, zaczniecie tracić życie. Dlatego ważnym jest, aby w wolnej chwili wyleczyć się z obrażeń i obserwować życie cały czas, aby nie spadło do krytycznie niskiego poziomu.
  4. Boss potrafi skorzystać z furii berserkera. Wysysacz wpada w szał, przez co atakuje swoimi rękoma wszystko, co znajduje się blisko niego. W tym wypadku warto odsunąć się od niego, gdyż zablokowanie ataku na nic się zda. Atak ten spowoduje, że szybko stracicie wytrzymałość blokując go i będziecie wrażliwi na kolejne ataki.
  5. Arena jest tak skonstruowana, że można walczyć z bossem na odległość, jednakże jest to bardziej wskazane przy posiadaniu ognistych czarów. Jeśli ich nie macie, lepiej walczcie z bossem w zwarciu, ze względu na jego regenerację zdrowia.

Jak pokonać bossa w zwarciu?

Na samym początku powinniście zejść na sam dół areny, unikając pocisków bossa. Gdy już to zrobicie, priorytetem powinno być zachodzenie bossa od tyłu, aby atakować plecy. Wysysacz jest dość powolny, przez co podatny na ataki tego typu. Ponadto zaopatrzcie się w żywicę sosnową, która nakłada ogień na broń (można ją kupić od Brudnej Kobiety).

Nakładając wzmocnienie na broń, która zadaje obrażenia od ognia, życie bossa spadać będzie bardzo szybko, gdyż jest on ekstremalnie podatny na ogień - Demons Souls Remake: Wysysacz - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Nakładając wzmocnienie na broń, która zadaje obrażenia od ognia, życie bossa spadać będzie bardzo szybko, gdyż jest on ekstremalnie podatny na ogień. Zajdźcie go od tyłu, następnie atakujcie jak najszybciej z nałożonym wzmocnieniem. Uważajcie jednakże na jego ataki rękoma, gdy widzicie ich ruch, wycofajcie się i ponownie przejdźcie do ofensywy, gdy tylko przestanie atakować.

Jak pokonać bossa na dystans?

Arena nadaje się idealnie do walki z bossem na dystans, jednakże boss potrafi zregenerować swoje zdrowie. Będąc dalej od niego, jeszcze bardziej prowokujecie go do użycia tej umiejętności. Dlatego też walka z nim za pomocą łuku czy kuszy mija się z celem, gdyż niepotrzebnie będziecie tę walkę przedłużać, a dodatkowo pozbywać się strzał czy bełtów na darmo.

Ważnym jest, aby zaopatrzyć się w czary, które zadają obrażenia od ognia - Demons Souls Remake: Wysysacz - boss, jak pokonać? - Demons Souls Remake - poradnik do gry

Ważnym jest, aby zaopatrzyć się w czary, które zadają obrażenia od ognia. Dzięki temu bardzo szybko będziecie mogli pokonać bossa. Jeśli posiadacie taki czar, strzelajcie w niego z bezpiecznej odległości. Gdy zauważycie, że pocisk leci w Waszą stronę, wykonajcie unik w bok i ponownie zacznijcie ostrzał. Jeśli jakimś cudem spadniecie na dół, wykończcie go w zwarciu, lub wejdźcie na górę i ponownie zaatakujcie go ognistymi czarami.