Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Demon's Souls Remake - poradnik do gry

Demon's Souls Remake - poradnik do gry

Save Boletaria, again Demons Souls (PS5) poradnik i solucja to kompletny opis przejścia, najlepsze porady na start oraz do wszystkich walk z bossami, bohatera, broni, dusz bossów, eksploracji i handlu. Opisujemy wszystkie krainy, klasy postaci i trofea.

Ostatnia aktualizacja: 6 października 2021

Poniższy poradnik zawiera kompletny zbiór informacji do gry Demon's Souls. Poznasz tu wszystkie podstawowe oraz zaawansowane mechaniki pozwalające ukończyć tę bardzo wymagającą produkcję studia From Software. W poradniku staramy się pomóc w pomyślnym ukończeniu gry oraz zwrócić uwagę na najważniejsze sekrety. Materiał jest przeznaczony przede wszystkim dla początkujących i średnio zaawansowanych miłośników gry, jednakże starzy weterani również znajdą tu coś przydatnego dla siebie.

Jedną z najważniejszych części poradnika jest kompletny opis przejścia gry, podzielony na poszczególne obszary. Dowiesz się jak przejść przez wszystkie krainy, jak poradzić sobie z danymi przeciwnikami oraz gdzie znaleźć coś cennego. Nasza solucja uwzględnia wszystkie walki z bossami - informujemy o lokalizacji bossów, o ich podstawowych atakach, słabościach, a także pokazujemy, jak pokonać danego bossa na różne sposoby, w zależności od tego, czy wolisz walczyć w zwarciu, czy z dystansu, grając np. magiem.

Druga, równie ważna część poradnika, to rozbudowane odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, czyli FAQ. Znajdziesz tu między innymi informację o tym, jak handlować z innymi graczami, czym różnią się cuda od magii, co można zrobić z duszy bossów oraz na co należy zwrócić uwagę przy wyborze broni.

W poradniku do Demon's Souls znajdziesz także przewodnik po grze, który szczegółowo wyjaśnia główne jej elementy - zamieściliśmy m.in. opisy wszystkich początkowych klasy postaci, informacje o stanach bohatera oraz tendencjach świata.

Demon's Souls Remake: Szybkie porady na start

Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych podpowiedzi dla osób rozpoczynających swoją przygodę z Demon's Souls Remake:

 1. Zawsze warto mieć wyekwipowaną tarczę! Zwłaszcza, gdy przemierzasz lokację, który jeszcze nie eksplorowałeś. Tarcza zniweluje ryzyko, ze otrzymasz obrażenia wpadając w jakąś zasadzkę.
 2. Wydawaj na bieżąco zdobyte dusze. Śmierć twojej postaci spowoduje, że dusze, które aktualnie twoja postać posiadała, przepadną. Istnieje szansa, aby je odzyskać, wystarczy pójść w miejsce, w którym zginąłeś. Miej na uwadze jednak, że skoro zginąłeś właśnie w tym miejscu, to będzie też ciężko je odzyskać.
 3. Korzystaj ze schowka i wkładaj tam mało przydatne przedmioty. Każdy zabrany przez ciebie przedmiot trochę waży, a twoja postać jest ograniczona udźwigiem i nie może zbierać wszystkich przedmiotów w nieskończoność.
 4. Zachodź przeciwników od tyłu, aby wykonać backstab. Jest to jeden z silniejszych ciosów, który potrafi zabrać bardzo dużą ilość zdrowia przeciwnikowi. Wykonujesz go w momencie, gdy zajdziesz przeciwnika od tyłu i wciśniesz R1.
 5. Szybkie uniki są możliwe, gdy twój udźwig nie wynosi więcej niż 50%. Jeśli twoje uzbrojenie wynosić będzie więcej niż 50% udźwigu, wtedy twoje uniki będą bardzo powolne.

Więcej wskazówek znajdziesz na osobnej stronie naszego poradnika: Porady na start.

Demon's Souls Remake: Solucja i lista wszystkich lokacji

Poniższe strony poradnika do Demon's Souls Remake zawierają opis przejścia wszystkich lokacji w grze.

 1. Tutorial
 2. Bramy Boletarii (1-1)
 3. Ścieżka Pana (1-2)
 4. Wewnętrzny Dziedziniec (1-3)
 5. Wieża Króla (1-4)
 6. Kuźnie (2-1)
 7. Miast tuneli (2-2)
 8. Podziemna świątynia (2-3)
 9. Więzienie Nadziei (3-1)
 10. Górna Latria (3-2)
 11. Wieża z Kości Słoniowej (3-3)
 12. Obrzeża wyspy (4-1)
 13. Ścieżka rytualna (4-2)
 14. Ołtarz burz (4-3)
 15. Czeluść deprawacji (5-1)
 16. Bagno smutku (5-2)
 17. Gnijąca przystań (5-3)

Demon's Souls Remake: Wszyscy bossowie

Poniższe strony poradnika do Demon's Souls Remake zawierają porady dotyczące pokonania wszystkich bossów w grze.

 1. Demon strażniczy
 2. Falanga
 3. Rycerz z Wieży
 4. Penetrator
 5. Stary Król Allant
 6. Pancerny Pająk
 7. Mieszkaniec Płomieni
 8. Smoczy Bóg
 9. Bożek Głupca
 10. Ludojad
 11. Stary Mnich
 12. Arbiter
 13. Dawny bohater
 14. Król Burz
 15. Wysysacz
 16. Nieczysty Kolos
 17. Astrea
 18. Król Allant

Demon's Souls Remake: Platformy sprzętowe - na czym zagram?

Demon's Souls dostępne jest aktualnie tylko i wyłącznie na platformie PS5 jako tytuł ekskluzywny. Na ten moment nie wiadomo, czy i kiedy pojawi się ten tytuł na innych platformach.

Demon's Souls Remake: Polska wersja językowa

Demon's Souls nie posiada polskiego dubbingu, jednakże warto wspomnieć, że istnieje możliwość włączenia polskich napisów w grze.

Autor Poradnika

Dawid Norkowski

Dawid Norkowski

Ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku dziennikarskim. Swoją przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2019 roku, kiedy to podjął się trudnej sztuki pisania kompleksowych poradników do gier. Na przestrzeni lat wyspecjalizował się w gatunku soulslike; w wolnych chwilach czyta o naparach, które pomogą mu zniwelować stres po tysięcznym zgonie na tym samym etapie gry. Wielki fan bijatyk (Tekken), który regularnie uczestniczy w turniejach związanych z tym gatunkiem.

więcej


Informacje o Demon's Souls Remake - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 7 czerwca 2021

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.