Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2005, 08:35

autor: Daniel "Kull" Sodkiewicz

Złoto dla Fahrenheit i przesunięcie premiery

Fahrenheit (Indigo Prophecy) to trójwymiarowa gra przygodowa stworzona przez programistów ze studia Quantic Dream. Dwa dni temu, firma wydawnicza Atari zapowiedziała rychłą premierę tego tytułu. Dziś wiemy, że gra uzyskała już złoty status, a do sklepów trafi (później niż planowano) 16 września na terenie USA i 20 września w Europie. Do polski program sprowadzi już za miesiąc firma LEM.

Fahrenheit (Indigo Prophecy) to trójwymiarowa gra przygodowa stworzona przez programistów ze studia Quantic Dream. Dwa dni temu, firma wydawnicza Atari zapowiedziała rychłą premierę tego tytułu. Dziś wiemy, że gra uzyskała już złoty status, a do sklepów trafi (później niż planowano) 20 września na terenie USA i 16 września w Europie. Do polski program sprowadzi już za miesiąc firma LEM.

Mowa tutaj o Indigo Prophecy w trzech wersjach na różne platformy: Xbox, PS2 i PC. Premiery światowe zostały przesunięte. Miejmy nadzieję polskie wydanie Fahrenheit (na razie tylko w wersji PC) ukaże się tak jak zapowiadano, na początku października.

Złoto dla Fahrenheit i przesunięcie premiery - ilustracja #1

Akcja gry rozgrywa się w Nowym Jorku w roku 2005. Miastem wstrząsa nagle fala brutalnych morderstw. Zwykli, prawi obywatele zabijają nieznanych sobie ludzi w miejscach publicznych, sami nie wiedząc czemu to robią i co ich do tego skłoniło. Lucas Kane jest kolejną osobą, która dokonała bestialskiego mordu. Kane nie wiedząc czemu, zabija obcego sobie mężczyznę w restauracji, a teraz nawiedzany przez dziwne wizje ucieka przed policją i usiłuje dowiedzieć się co się stało – dlaczego zabił... Gracz może rozwikłać tą zagadkę wcielając się zarówno w Kane’a jak i inspektor Carlę Valenti, która wraz ze swoim partnerem Tylerem Milesem zajmuje się sprawą owych morderstw.

Złoto dla Fahrenheit i przesunięcie premiery - ilustracja #2
Złoto dla Fahrenheit i przesunięcie premiery - ilustracja #3
Złoto dla Fahrenheit i przesunięcie premiery - ilustracja #4
Złoto dla Fahrenheit i przesunięcie premiery - ilustracja #5

Więcej informacji o grze: