Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2007, 12:22

autor: Metatron

Zapowiedź Diablo III na tegorocznym BlizzConie?

Według fanów gier firmy Blizzard Entertainment istnieje duże prawdopodobieństwo, że w trakcie tegorocznej imprezy BlizzCon (3-5 sierpnia) zostanie zapowiedziany drugi po Starcraft II projekt, nad którym pracuje obecnie wspomniane studio deweloperskie. Wszystko wskazuje na to, że może to być Diablo III.

Według fanów gier firmy Blizzard Entertainment istnieje duże prawdopodobieństwo, że w trakcie tegorocznej imprezy BlizzCon (3-5 sierpnia) zostanie zapowiedziany drugi po Starcraft II projekt, nad którym pracuje obecnie wspomniane studio deweloperskie. Wiele wskazuje na to, że może to być Diablo III.

Na fanowskiej stronie starcrafttwo.com pojawił się dość długi artykuł omawiający różne przesłanki, wedle których wspomniana gra jest w produkcji. Świadczyć o tym mogą między innymi pojawiające się co jakiś czas od trzech lat oferty pracy, w których Blizzard poszukiwał osób do kooperacji z twórcami Diablo i Diablo II. Najważniejszym argumentem jest jednak wypowiedź Paula Samsa z Blizzard Entertainment, który rok temu powiedział, że jego firma pracuje aktualnie nad trzema projektami. Obecnie wiemy już, że jednym z nich był Burning Crusade, dodatek do World of Warcraft, drugim Starcraft II, a trzeci jeszcze nie został ujawniony.

Serwis Computer and Videogames, komentując wspomniany artykuł, dodał od siebie dwie inne informacje. Jedną z nich jest zeszłoroczny wywiad udzielony przez wiceprezesa Blizzarda, Itzika Ben Bassata. Rozmówca CVG powiedział: „Tak długo, jak pasjonujemy się daną marką, nie porzucimy jej i będziemy ją rozwijać. Sporo już czasu minęło, od kiedy wypuściliśmy Diablo , a jeszcze więcej od premiery Starcrafta ”. Ponadto, jak piszą reporterzy wspomnianego serwisu, należy pamiętać, że na poprzednim BlizzConie, który odbył się w 2005 roku, został zapowiedziany dodatek do World of Warcraft. Dlatego też możemy spodziewać się, że i podczas tegorocznej edycji imprezy Blizzard zaskoczy graczy.

Na ile przewidywania (czy też raczej myślenie życzeniowe) fanów się sprawdzą, przekonamy się już za dwa miesiące. Póki co wiadomość tę należy traktować jako plotkę – popartą solidnymi argumentami, ale w dalszym ciągu plotkę.

Ostatnia aktualizacja: 2007-06-08

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.