Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2005, 10:38

autor: ComCo

X-Meni szturmują sklepowe półki w USA

Zaledwie dwa dni minęły od opublikowania na GRY-OnLine wrażeń z rozgrywki w X-Men Legends II: Rise of Apocalypse, a korporacja wydawnicza Activision może się już pochwalić wprowadzeniem tego tytułu do sprzedaży detalicznej. Program w kilku wersjach mogą już nabyć mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Miłośnicy Mutantów ze Starego Kontynentu muszą zaś poczekać na grę do 14 października.

Zaledwie dwa dni minęły od opublikowania na GRY-OnLine wrażeń z rozgrywki w X-Men Legends II: Rise of Apocalypse, a korporacja wydawnicza Activision może się już pochwalić wprowadzeniem tego tytułu do sprzedaży detalicznej. Program w kilku wersjach (PC, PlayStation 2, Xbox i GameCube) mogą już nabyć mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Miłośnicy Mutantów ze Starego Kontynentu muszą zaś poczekać na grę do 14 października.

Warto dodać, że także dla konsoli przenośnej Sony PSP przygotowywana jest odpowiednia wersja X-Men Legends II: Rise of Apocalypse (będzie dostępna od 11 października).

Polskim dystrybutorem gry jest firma Licomp Empik Multimedia. Jej plan wydawniczy potwierdza datę 14 X jako dzień premiery opisywanej produkcji w naszym kraju (wersja przeznaczona na PC ukaże się na płycie DVD; cena programu pozostaje tajemnicą).

X-Meni szturmują sklepowe półki w USA - ilustracja #1

X-Men Legends II: Rise of Apocalypse to sequel udanej, wydanej pod koniec 2004 roku gry zaliczanej do gatunku action-RPG, będącej idealną propozycją dla miłośników komiksowych czy animowanych przygód Mutantów. Fabuła drugiej części skupia się wokół przybycia Apocalypsy, prawdopodobnie najpotężniejszego ze wszystkich mutantów. Jego niespodziewany atak, wymierzony zarówno w zmęczone ciągłymi walkami między sobą frakcje: X-Menów oraz Braterstwa Mutantów, jak i w całą ludzkość, pogrąża świat w niebezpiecznym chaosie. Tylko od współpracy wspomnianych powyżej drużyn zależy przyszły los Ziemi.

Podczas rozgrywki kontrolujemy drużynę czterech mutantów, wybranych w sprawiedliwej proporcji „pół na pół” z szesnastki najpopularniejszych X-Menów i członków Bractwa Mutantów (m.in. Magneto, Wolverine, Storm, Cyclops, Bishop, Juggernaut, Nightcrawler, Sabretooth i Mystique). Oprócz tego, w czasie przygody spotkamy też szereg mutantów-bohaterów niezależnych, chociażby Angela, Emmę Frost, Forge'a czy Heather Hudson. Każda postać posiada oczywiście swoje unikatowe charakterystyki i moce, które przydają się w różnych sytuacjach (Magneto używa silnego, magnetycznego pola, Cyclops z oczu może wypuścić potężną wiązkę lasera, itp.).

X-Meni szturmują sklepowe półki w USA - ilustracja #2
X-Meni szturmują sklepowe półki w USA - ilustracja #3

Więcej szczegółów dotyczących X-Men Legends II: Rise of Apocalypse możecie znaleźć w Encyklopedii GRY-OnLine.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

X-Men Legends II: Rise of Apocalypse

X-Men Legends II: Rise of Apocalypse