Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2008, 14:34

autor: vampire

WoW Wrath of the Lich King ukaże się w drugiej połowie tego roku

Vivendi Games, wydawca World of Warcraft potwierdził przy okazji publikacji swojego raportu finansowego, że kolejny dodatek do tego najpopularniejszego MMORPG zadebiutuje jeszcze w 2008 roku, a dokładniej w jego drugiej połowie. Niedawno pisaliśmy też o informacji zawartej na fanowskiej stronie gry WoW Insider, według której Wrath of the Lich King wszedł w fazę alfa-tesótw.

Vivendi Games, wydawca World of Warcraft potwierdził przy okazji publikacji swojego raportu finansowego, że kolejny dodatek do tego najpopularniejszego MMORPG zadebiutuje jeszcze w 2008 roku, a dokładniej w jego drugiej połowie.Niedawno pisaliśmy też o informacji zawartej na fanowskiej stronie gry WoW Insider, według której Wrath of the Lich King wszedł w fazę alfa-testów.

Akcja tego rozszerzenia toczyć się będzie na znacznie większym niż Outland kontynencie - Northrend. Inspiracją jego krajobrazów oraz postaci, które dane nam będzie spotkać były nordyckie legendy. Głównym czarnym charakterem będzie tu znany z Warcrafta III upadły paladyn Arthas, który uległ podszeptom Ostrza Mrozu (przemawiał przez nie lisz Ner'zul) i objął dowództwo nad Plagą nieumarłych stając się tym samym Rycerzem Śmierci. Ma to być zresztą nowa grywalna klasa postaci, zwiększeniu ulegnie też maksymalny poziom doświadczenia do 80.

WoW Wrath of the Lich King ukaże się w drugiej połowie tego roku - ilustracja #1

Zapewne wydanie dodatku w okolicach świąt będzie dość dobrym marketingowym posunięciem i sprawi, że Wrath of the Lich King podobnie jak swego czasu The Burning Crusade (który sprzedał się w liczbie 2,4 miliona kopii w ciągu zaledwie 24 godzin po premierze) zdominuje rynek gier PC. Przypomnijmy, że do końca marca liczba graczy World of Warcraft przekroczyła 10 milionów, co przełożyło się na 297 milionów dolarów dochodu w ciągu pierwszego kwartału.

Ostatnia aktualizacja: 2008-05-15

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.