Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2009, 13:45

Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, MGS: Peace Walker, Epic Mickey) 9/10/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Beneath a Steel Sky i Rock Band na iPhonie, wielki sukces dema Uncharted 2, opóźnienie premiery Mount & Blade: Warband, Epic Mickey tytułem ekskluzywnym na Wii i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Beneath a Steel Sky i Rock Band na iPhonie, wielki sukces dema Uncharted 2, opóźnienie premiery Mount & Blade: Warband, Epic Mickey tytułem ekskluzywnym na Wii i inne. Zapraszamy do lektury.

Beneath a Steel Sky

Posiadacze iPhone’a mogą już kupić konwersję przygodowej gry Beneath a Steel Sky. Cena słynnego klasyka od studia Revolution została ustalona na poziomie 3,99 euro.

Activision

Koncern Activision poinformował o zamknięciu firmy deweloperskiej Shaba Studios. Ostatnią wyprodukowaną przez nią grą była niezbyt udana zręcznościówka Spider-man: Web of Shadows.

Rock Band

Na łamach serwisu IGN zamieszczona została zapowiedź gry Rock Band w wersji na iPhone’a. Produkcja studia Harmonix zostanie wydana już niedługo i będzie oferować możliwość zagrania dwudziestu utworów. W kolejnej przenośnej wersji Rock Band (po wersji na PSP) zawarty zostanie tryb rozgrywki dla czterech osób – dwóch gitarzystów, perkusisty i wokalisty. W tym ostatnim przypadku zadanie nie będzie jednak polegać na śpiewaniu, lecz na trafianiu w odpowiednie pola (a więc niewielka różnia w porównaniu do pozostałych opcji). W planach jest możliwość publikacji dodatkowych utworów w postaci DLC.

Will Wright

Stupid Fun Club, specjalna grupa twórców gier powołana do życia przez Willa Wrighta (twórcę The Sims, SimCity i Spore), pracuje aktualnie nad trzema projektami. Zajmuje się nimi dwanaście osób. W związku z tym, Wright rozpoczął poszukiwanie partnerów biznesowych, którzy mogliby pomóc mu w realizacji planów – chodzi tu głównie o studia deweloperskie, które podjęłyby się próby wcielenia idei Stupid Fun Club w życie. Pierwsza z produkcji może trafić na rynek już za pół roku.

ijji.com

Portal http://www.ijji.com/ zrzeszający graczy gustujących w grach sieciowych, ma już dziewięć milionów zarejestrowanych użytkowników. Mogą oni zagrać w takie pozycje, jak Alliance of Valiant Arms, Soul of the Ultimate Nation, KARMA: Operation Barbarossa oraz Huxley: The Dystopia.

Uncharted 2: Among Thieves

Wersja demonstracyjna przygodowej gry akcji Uncharted 2: Among Thieves bije rekordy popularności. Użytkownicy PS3 rozegrali już 1,217,424 meczy i zaliczyli 92,110,787 fragów. W sumie gracze spędzili przy demie już 27 lat. Wszystko wskazuje na to, że będzie to również najpopularniejsze demo w historii PlayStation 3.

Mount & Blade: Warband

Firma TaleWorlds Entertainment, producent gry cRPG Mount & Blade, zdecydowała się opóźnić premierę multiplayerowego dodatku do swego dzieła. Mount & Blade: Warband ukaże się zatem dopiero 19 marca 2010 roku. Wcześniej, bo 20 listopada, zostanie wydane w naszym kraju Mount & Blade: Ogniem i Mieczem.

The Flash

W sieci zamieszczony został film ze skasowanej produkcji The Flash, autorstwa studia Bottlerocket Entertainment (zamkniętego w ubiegłym miesiącu). Obraz pochodzi z wersji gry mającej zaledwie sześć miesięcy.

Epic Mickey

Redakcja Game Informera ucięła wszelkie spekulacje informując, że produkcja o tytule Epic Mickey jest tytułem na wyłączność względem konsoli Nintendo Wii.

Project Runway

Wiosną na amerykańskim rynku zadebiutuje produkcja inspirowana programem telewizyjnym Project Runway, w którym uczestnicy walczą o kontrakt z firmą odzieżową (a twórcy starają się wyłonić najlepszego projektanta ciuchów). Gra zostanie wydana wyłącznie na Wii.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

LEGO Rock Band

Sonic & Sega All-Stars Racing

Operation Flashpoint: Dragon Rising

Ceville

Painkiller: Resurrection

Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Final Fantasy XIV

Fatale

LostWinds: Winter of the Melodias

Red Dead Redemption

Lost Planet 2

Fallen Earth

Cooking Mama 3: Shop & Chop

Dragon Age: Początek

Jak and Daxter: Zaginiona Granica

Are You Smarter than a 5th Grader?

MX vs. ATV Reflex PSP

MX vs. ATV Reflex PS3

Topatoi: Spinning Through the Worlds

A Witch's Tale

Tony Hawk: RIDE Wii

Tony Hawk: RIDE X360

WWE SmackDown vs. Raw 2010

The Lord of the Rings Online: Siege of Mirkwood

Runaway: A Twist of Fate

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Operation Flashpoint 2 - nocna misja Gramy!

Gramy w Uncharted - wspomnienia Gramy!

gry