Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2009, 13:00

autor: Jiker

Wieści ze świata (God of War Collection, Torchlight, Star Wars: Republic Heroes) 4/09/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: reality show prosto od Sony, amerykańska premiera Aaaaa!!! - A Reckless Disregard for Gravity, koniec BottleRocket Entertainment, amerykańskie God of War Collection bez blokady regionalnej i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: reality show prosto od Sony, amerykańska premiera Aaaaa!!! - A Reckless Disregard for Gravity, koniec BottleRocket Entertainment, amerykańskie God of War Collection bez blokady regionalnej i inne. Zapraszamy do lektury.

Sony

The Tester to nowy program typu reality show, za pośrednictwem którego koncern Sony poszukiwać będzie ludzi najbardziej zasługujących na pracę w charakterze testera gier. Firma zbiera już zgłoszenia osób pragnących wziąć udział w przedsięwzięciu. Niestety, aby dołączyć do ich grona trzeba być 21-letnim mieszkańcem Stanów Zjednoczonych. Poszczególne odcinki, w ramach których bohaterowie będą poddawani różnego rodzaju testom – fizycznym i mentalnym – będą prezentowane za pośrednictwem amerykańskiej wersji serwisu PlayStation Network. Nie zabraknie oczywiście turniejów w szereg najlepszych gier dostępnych na konsolach Sony. Więcej informacji znajdziecie w tym miejscu.

Star Wars: The Clone Wars – Republic Heroes

W ofercie serwisu Xbox Live Marketplace zadebiutowało demo gry akcji Star Wars: The Colne Wars – Republic Heroes. Pełna wersja produkcji mającej trafić także na PlayStation 3, PlayStation 2, Wii, PSP, Nintendo DS i pecety trafi natomiast do sprzedaży 15 września. Za jej wyprodukowanie odpowiada firma Krome Studios.

Wieści ze świata (God of War Collection, Torchlight, Star Wars: Republic Heroes) 4/09/09 - ilustracja #1

AaaaaAAaaaAAAaaAAAAaAAAAA!!! - A Reckless Disregard for Gravity

Na półki amerykańskich sklepów zawitała niekonwencjonalna pecetowa gra o równie nadzwyczajnym tytule AaaaaAAaaaAAAaaAAAAaAAAAA!!! - A Reckless Disregard for Gravity. W dziele Dejobaan Games rozgrywka polega na spadaniu z wysokiego budynku (tzw. base jumping) i łapaniu po drodze rozmaitych bonusów, przy jednoczesnym wykonywaniu trików. Grę można nabyć za pośrednictwem oficjalnej strony producenta, jak i serwisów cyfrowej dystrybucji Steam, GamersGate i Impulse.

Atomhawk Design

Byli pracownicy studia Midway Newcastle podjęli decyzję o założeniu swojej własnej firmy – Atomhawk Design. Przedsiębiorstwo będzie się specjalizować w tworzeniu projektów 2D i 3D na potrzeby gier, filmów oraz portali internetowych. Na jej czele stanął dyrektor artystyczny Midway Newcastle, Cumron Ashtiani.

BottleRocket Entertainment

Studio deweloperskie BottleRocket Entertainment zakończyło działalność. W swojej historii zdołało wsławić się wyprodukowaniem świetnej serii Mark of Kri dla koncernu Sony oraz kilkumiesięcznymi pracami nad wznowieniem marki Splatterhouse (aktualnie produkcją zajmują się producenci Afro Samurai). Decyzję o zamknięciu firmy podjęła rada nadzorcza wraz z prezesem, Jay’em Beardem. Powodem były podobno kłopoty finansowe. Beard najpewniej już wkrótce otworzy nowe studio deweloperskie. Czekamy na szczegóły.

God of War Collection

Koncern Sony poinformował, że zestaw God of War Collection, który jeszcze w tym roku trafi do amerykańskich sklepów (do Europy dopiero w 2010 roku) będzie pozbawiony blokady regionalnej. W grę wejdzie zatem sprowadzenie kompilacji ze Stanów Zjednoczonych i uruchomienie jej na PlayStation 3 w wersji PAL. Przypominamy, że w skład zestawu wejdą dwie pierwsze odsłony cyklu God of War.

Torchlight

Amerykańska premiera gry action RPG Torchlight na PC odbędzie się 27 października. Produkcja firmy Runic Games, będąca klonem cylku Diablo, ma kosztować 19,99 dolarów. Będzie rozprowadzana za sprawą serwisów cyfrowej dystrybucji.

Wieści ze świata (God of War Collection, Torchlight, Star Wars: Republic Heroes) 4/09/09 - ilustracja #2

SEGA

Japońska firma SEGA ogłosi na początku przyszłego pierwsze szczegóły na temat planu wykorzystania systemów motion control przeznaczonych dla konsol Xbox 360 i PlayStation 3 (Project Natal i PlayStation Motion Controller, przypominającej Wiimote’a).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Beaterator

Fate/Unlimited Codes

Yumi's Odd Odyssey

NewU Fitness First Personal Trainer

Mini Ninjas

MagnaCarta 2

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Tales of Monkey Island Gramy!

Assassin's Creed II - zwiastun pod lupą video zapowiedź

Assassin's Creed II

gry