Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2014, 14:10

autor: Sarge

Wieści ze świata (Titanfall, The Witness, Wolfenstein: The New Order) 15/5/14

Dziś piszemy m.in. o rozmiarach premierowego patcha do Wolfenstein: The New Order, dacie premiery dodatku DLC do Titanfall, oprawie graficznej gry The Witness na PlayStation 4, a także o procesie deweloperskim The Crew. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Volgarr the Viking

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Volgarr the Viking. Dzieło zespołu Crazy Viking Studios można aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 4,07 euro (ok. 17 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Titanfall

Studio Respawn Entertainment ogłosiło, że dodatek DLC Expedition do gry Titanfall zadebiutuje 15 maja bieżącego roku na PC oraz Xboksie One w cenie 7,99 funtów (ok. 41 zł). Posiadacze Xboksa 360 będą musieli poczekać do czerwca. Rozszerzenie przyniesie ze sobą trzy nowe mapy do trybu multiplayer: Swampland, Runoff oraz War Games. Można też nabyć przepustkę Season Pass (79,99 zł na Xbox Live), uprawniającą do pobrania trzech nadchodzących dodatków DLC.

Titanfall: Expedition DLC - Wieści ze świata (Titanfall, The Witness, Wolfenstein: The New Order) 15/5/14 - wiadomość - 2014-05-15
Titanfall: Expedition DLC

Wolfenstein: The New Order

Jeden z użytkowników forum NeoGAF donosi, że gra Wolfenstein: The New Order otrzyma w dniu premiery potężnego patcha. Łatka na PlayStation 4 waży 5 GB, a na Xboksie One mowa o 7,3 GB danych. Nie wiadomo jak wygląda to na innych platformach sprzętowych. Wolfenstein: The New Order zadebiutuje na świecie 20 maja bieżącego roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie One oraz Xboksie 360.

Steam Greenlight

Firma Valve ujawniła kolejnych 75 gier i programów, które uzyskały „zielone światło” w ramach programu Steam Greenlight, dzięki czemu w przyszłości powinny pojawić się w ofercie Steama. Pełną ich listę znajdziecie w tym miejscu.

The Witness

Jonathan Blow ujawnił na europejskim blogu PlayStation, że jego gra niezależna The Witness ma działać na PlayStation 4 w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę. W tej chwili udało się to osiągnąć w większości lokacji w tej produkcji, ale wciąż trwa optymalizacja kodu, która pozwoli utrzymać taką wydajność przez cały czas. The Witness to przygodowa gra logiczna, która powinna ukazać się w tym roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie 360 oraz urządzeniach mobilnych z systemem iOS. Priorytetowo traktowana jest wersja na PlayStation 4 i to ona powinna zadebiutować jako pierwsza.

The Witness - Wieści ze świata (Titanfall, The Witness, Wolfenstein: The New Order) 15/5/14 - wiadomość - 2014-05-15
The Witness

The Crew

Na stronie internetowej Route 909 pojawiła się informacja, że gra The Crew znajdowała się w produkcji przez 6 lat. Wczesna wersja wyścigów studia Ivory Tower zostanie udostępniona do testów w ośmiu wybranych miastach na całym świecie, na kilka miesięcy przed planowaną premierą. Niestety, nie dotyczy to Polski. The Crew ukaże się jesienią bieżącego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Killer is Dead
 2. Risen 3: Władcy tytanów
 3. The Witness
 4. Ascent: The Space Game
 5. Heathen
 6. Conception II: Children of the Seven Stars
 7. Landmark
 8. The Last Federation
 9. BattleBlock Theater
 10. Bombshell
 11. Coma: Mortuary
 12. Supreme Ruler 1936

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. SUPERHOT – trailer #2
 2. Fantasia: Music Evolved – gameplay
 3. Soul Sacrifice Delta – zwiastun na premierę
 4. Democracy 3 - trailer