Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PC
Okładka Bombshell (PS4)

Bombshell

Utrzymane w realiach science fiction RPG akcji z widokiem izometrycznym, będące wspólnym projektem studia Interceptor Entertainment (Rise of the Triad) oraz firmy 3D Realms (seria Duke Nukem).

RPG | science fiction | widok izometryczny | RPG akcji

Okładka Bombshell (PS4)

data premiery gry:

anulowana

PS4

29sty2016

PC

Bombshell to pierwszy wspólny projekt studia Interceptor Entertainment (twórców FPS-a Rise of the Triad) i firmy 3D Realms (znanej z serii Duke Nukem). Gra powstała po tym, jak anulowano Duke Nukem: Mass Destruction, co nastąpiło za sprawą pozwu ze strony Gearbox Software, spowodowanego jakoby bezprawnym użyciem marki Duke Nukem. Omawiana produkcja stanowi reprezentanta gatunku RPG akcji z widokiem izometrycznym.

Bohaterką gry jest Shelly „Bombshell” Harrison, najemniczka, która ma za zadanie uratować prezydenta Zjednoczonej Ziemi z rąk obcych najeźdźców. W tym celu protagonistka wycina w pień hordy wrogów, przemierzając cztery zróżnicowane światy – znajdują się wśród nich między innymi Kyrron (planeta umierająca pod bezlitosnymi promieniami zbyt blisko położonego słońca) i Zeroth (dom cywilizacji, która zatrzymała się w czasie). Na drodze Bombshell stają takie niebezpieczeństwa, jak zaawansowani technologicznie najeźdźcy, różne drapieżne stworzenia czy ożywieni przedstawiciele prastarych ras.

Bohaterka radzi sobie z tymi zagrożeniami dzięki swojemu największemu atutowi, jakim jest modyfikowalne mechaniczne ramię. Do dyspozycji otrzymujemy co najmniej 10 różnych wariantów broni do zamontowania w miejscu ręki, które na dodatek da się ulepszać. Oprócz tego nie brakuje tak klasycznych dla gatunku RPG akcji elementów, jak awansowanie postaci na kolejne poziomy doświadczenia i rozwijanie jej umiejętności oraz zadania poboczne. Lokacje są do pewnego stopnia nieliniowe, a zabawę urozmaica możliwość korzystania z elementów otoczenia w walce oraz obecność efektownych „finisherów”. Warto jeszcze wspomnieć o specyficznym poczuciu humoru, jakie przenika Bombshell i jest spuścizną po Duke Nukem: Mass Destruction.

Omawiana pozycja oferuje stosunkowo szczegółową, trójwymiarową oprawę graficzną, która jest zasługą użycia silnika Unreal Engine. Na koniec nadmieńmy, że grze zapewniono wsparcie dla fanowskich modyfikacji.

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Wymagania sprzętowe Bombshell

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 750 2.67 GHz/AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 550/Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7 3770 3.4 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 760/Radeon HD 7950 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1 64-bit
Ion Maiden - nadchodzi nowy FPS na silniku Duke Nukem 3D
Ion Maiden - nadchodzi nowy FPS na silniku Duke Nukem 3D

wiadomość12 lipca 2017

Założone przez moderów studio Voidpoint i firma 3D Realms zapowiedziały Ion Maiden, czyli pierwszoosobową strzelankę na silniku Duke Nukem 3D, która stanowić będzie rozwinięcie pomysłów z tego klasyka, a zarazem fabularny prequel gry Bombshell z 2016 roku.

Wieści ze świata (Batman: Arkham Knight, Bombshell) 20/1/2016
Wieści ze świata (Batman: Arkham Knight, Bombshell) 20/1/2016

wiadomość20 stycznia 2016

Dziś piszemy m.in. o kolejnym patchu i małym DLC do Batman: Arkham Knight na PC oraz o osiągnięciu przez grę Bombshell złotego statusu. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Bombshell zadebiutuje w styczniu i otrzyma prequel na silniku Duke Nukem 3D
Bombshell zadebiutuje w styczniu i otrzyma prequel na silniku Duke Nukem 3D

wiadomość21 listopada 2015

Studia Interceptor Entertainment i 3D Realms poinformowały, że RPG akcji Bombshell trafi na pecety pod koniec stycznia przyszłego roku. Ujawniono także prequel w postaci gry FPS, która zbudowana zostanie na leciwym silniku Build znanym m.in. z Duke Nukem 3D.

Bombshell - nowy trailer gry twórców Rise of the Triad i Duke Nukem
Bombshell - nowy trailer gry twórców Rise of the Triad i Duke Nukem

wiadomość3 marca 2015

Zapowiedziane w maju 2014 roku RPG akcji Bombshell od 3D Realms i Interceptor Entertainment otrzymało nowy zwiastun. Produkcja opowiadająca o przygodach niebezpiecznej kobiety z mechaniczną reką ukaże się w tym roku na komputerach PC i konsolach.

Bombshell - nowy RPG akcji od 3D Realms i studia Interceptor Entertainment
Bombshell - nowy RPG akcji od 3D Realms i studia Interceptor Entertainment

wiadomość15 maja 2014

Studio Interceptor Entertainment (deweloper) i firma 3D Realms (wydawca) zapowiedziały grę Bombshell. Będzie to RPG akcji z widokiem izometrycznym, osadzone w alternatywnej wersji rzeczywistości. Tytuł powstaje z myślą o pecetach i PlayStation 4, a zadebiutować ma w 2015 roku. Gra powstaje zamiast zapowiedzianego jakiś czas temu Duke Nukem: Mass Destruction.

PC
PS4