Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2015, 09:26

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Bombshell - nowy trailer gry twórców Rise of the Triad i Duke Nukem

Zapowiedziane w maju 2014 roku RPG akcji Bombshell od 3D Realms i Interceptor Entertainment otrzymało nowy zwiastun. Produkcja opowiadająca o przygodach niebezpiecznej kobiety z mechaniczną reką ukaże się w tym roku na komputerach PC i konsolach.

Bombshell w skrócie:
  • Gatunek: RPG akcji
  • Deweloper: Interceptor Entertainment
  • Wydawca: 3D Realms
  • Platformy sprzętowe: komputery PC i konsole
  • Data premiery: 2015 rok

Niemal rok temu oficjalnie zapowiedziano grę Bombshell – pierwszy projekt tworzony przez połączone siły studia Interceptor Entertainment (Rise of the Triad) i legendarnej firmy 3D Realms (Duke Nukem, Shadow Warrior i inne). Po kilkunastu miesiącach postanowiono nam przypomnieć o tej produkcji, wypuszczając nowy zwiastun i screeny. Stwierdzono jednocześnie, że tytuł nie jest już tworzony wyłącznie z myślą o komputerach osobistych i PlayStation 4, lecz o „PC-tach i konsolach”, co sugeruje, że gra zapewne pojawi się także na Xboksie One. Ponadto zmieniono termin premiery. Wcześniej mówiło się o pierwszym kwartale 2015 roku, teraz deweloperzy twierdzą, że tytuł ukaże się, kiedy będzie gotowy, przy czym dalej celują w bieżący rok.

Shelly “Bombshell” Harrison – główna bohaterka gry Bombshell. - Bombshell od twórców Rise of the Triad i Duke Nukem na nowym zwiastunie - wiadomość - 2015-03-03
Shelly “Bombshell” Harrison – główna bohaterka gry Bombshell.

Fanów modów z pewnością ucieszy fakt, że deweloperzy Bombshell są miłośnikami twórczości domorosłych deweloperów i zatroszczą się o odpowiednie wsparcie dla modów, zarówno w przypadku powstającej gry, jak i kolejnych projektów.

Bombshell opowiadać będzie o przygodach Shelly “Bombshell” Harrison – byłym techniku ds. ładunków wybuchowych, pracującym obecnie w zawodzie najemnika. Niebezpieczna kobieta w wyniku wypadku straciła rękę, którą zastąpiono mechaniczną kończyną. Przyda się ona wiele razy podczas misji, mającej na celu uratowanie prezydenta oraz całej Ziemi przed niebezpieczną rasą obcych Kyrr, dowodzoną przez szalonego naukowca Jadusa Heskela.

Tytuł ma być grą z gatunku RPG akcji z mocnym naciskiem na strzelanie. Oprócz pozbywania się kolejnych mniejszych i większych przeciwników, Shelly rozwijać będzie swoje zdolności korzystając z drzewka technologicznego. Wszystko to działać ma dzięki technologii Unreal Engine, która od wczoraj dostępna jest za darmo dla wszystkich deweloperów.

Bombshell to gra RPG akcji. - Bombshell od twórców Rise of the Triad i Duke Nukem na nowym zwiastunie - wiadomość - 2015-03-03
Bombshell to gra RPG akcji.
Bombshell ukaże się,
Bombshell ukaże się, "kiedy będzie gotowe".