Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Rise of the Triad (PC)
OkładkaRise of the Triad (PC)

Rise of the Triad PC

Remake klasycznego FPS-a z 1994 roku Rise of the Triad: Dark War. Gra wyprodukowana została przez duńskie studio deweloperskie Interceptor Entertainment. Motywem przewodnim kampanii głównej są zmagania z kultystami, którzy planują zniszczyć Los Angeles.

Akcji | FPP | FPS | humorystyczne

Rise of the Triad Premiera PC

31lipca2013

producent: Interceptor Entertainment wydawca: Apogee Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Rise of the Triad to pierwszoosobowa strzelanka będąca następcą popularnej gry z 1994 roku. Grę wyprodukowało duńskie studio Interceptor Entertainment, które wcześniej tworzyło fanowski remake Duke Nukem 3D.

Gra oferuje pełnowymiarową kampanię dla pojedynczego gracza, która pozwala na wcielenie się w jednego z pięciu członków oddziału H.U.N.T. (High-Risk United Nations Taskforce). Każdy z bohaterów posiada unikalne zdolności i własny styl walki. Ich zadaniem jest zinfiltrowanie wyspy opanowanej przez kultystów chcących zniszczyć Los Angeles. Pierwsza część serii ukazała się w 1994 roku i od tego czasu wiele zmieniło się w gatunku pierwszoosobowych strzelanek. Autorzy nie podążyli jednak za współczesnymi trendami i zamiast tego skoncentrowali się na odtworzeniu zwariowanego, brutalnego oraz mocno humorystycznego stylu pierwszej części.

Rise of the Triad kładzie nacisk na niczym nieskrępowaną rozwałkę i zabawa polega głównie na mordowaniu hord wrogów. Podstawową bronią jest pistolet maszynowy MP 40 z niekończącą się amunicją. Nie zabrakło również bardziej zwariowanych narzędzi mordu, takich jak np. excalibat, czyli wyposażony w magiczne oko kij bejsbolowy, który potrafi wysyłać w kierunku wrogów serie eksplodujących piłek. Natomiast wyrzutnia pijanych rakiet wystrzeliwuje stado pocisków o zupełnie nieprzewidywalnych torach lotu. W walce wykorzystujemy również szereg pomysłowych pułapek. Rise of the Triad jest jeszcze bardziej brutalne niż pierwowzór. Wrogowie są dosłownie rozrywani na strzępy – po właściwym trafieniu ich ręce i nogi rozlatują się na cztery strony świata, a głowy radośnie toczą się po podłogach. Podczas całej tej rozwałki bohaterowie regularnie raczą nas zabawnymi tekstami. W sumie gra oferuje 20 poziomów dla pojedynczego gracza i każdy z nich jest pełen sekretów czekających na odkrycie.

W Rise of the Triad nie zabrakło również opcji multiplayer. Powracają w nim trzy tryby rozgrywki: Deathmatch, Team Deathmatch oraz Capture the Flag. Ostatni z nich w remake’u pojawić się musiał, bo Rise of the Triad z lat 90-tych było pierwszą strzelanką z taką formą zabawy w sieci. Warto dodać, że zarówno w trybie online, jak i kampanii solowej, występują znajdzki gwarantujące niezniszczalność lub możliwość przemiany w psa. Dla starszych fanów przygotowano opcję włączenia oryginalnych dźwięków oraz muzyki z pierwowzoru. Warto na koniec dodać, że gra powstała w oparciu o silnik Unreal 3.0 i oferuje rozbudowane narzędzia moderskie.

Ostatnia modyfikacja 20 lutego 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 5,3 / 10 na podstawie 135 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Rise of the Triad: 18+

Rise of the Triad Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows Vista/7