Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2015, 10:30

Zapowiedziano Knights of Pen & Paper 2

Firma Paradox Interactive i zespół Kyy Games zapowiedziały Knights of Pen & Paper 2, czyli kontynuację produkcji symulującej sesje tradycyjnych papierowych gier fabularnych i pozwalającej na kierowanie zarówno mistrzem gry, jak i innymi graczami.

Knights of Pen & Paper 2 w skrócie:
  • Deweloper: Kyy Games
  • Wydawca: Paradox Interactive
  • Gatunek: RPG
  • Platformy sprzętowe: PC, Android, iOS
  • Data premiery: 14 maja 2015 r.

Firma Paradox Interactive zapowiedziała Knights of Pen & Paper 2, czyli kontynuację zabawnego RPG-a, który wpierw ukazał się w 2012 roku na urządzeniach mobilnych, a następnie rok później doczekał się konwersji na pecety. Druga część ukaże się na te same platformy, co pierwsza, a więc na PC oraz systemy iOS i Android. Premiera zaplanowana została na 14 maja. Co ciekawe, zmianie uległ deweloper. Na tym stanowisku twórców pierwszej części, czyli studio Behold, zastąpił zespół Kyy Games, mający na koncie m.in. karciankę Cabals: Magic & Battle Cards oraz RPG-a Rimelands: Hammer of Thor. Nie wiemy, dlaczego podjęto taką decyzję, ale powodem może być to, że autorzy pierwowzoru zajęci są obecnie tworzeniem gry Chroma Squad.

Podstawowe założenia rozgrywki nie ulegną zmianie. Knights of Pen & Paper 2 pozwoli więc na wzięcie udziału w symulowanych sesjach stołowych gier fabularnych, podczas których przejmiemy kontrolę zarówno nad mistrzem gry, jak i pozostałymi graczami. Na początku zabawy wykreujemy nie tylko bohaterów zamieszkujących krainę fantasy, ale również kierujących nimi ludzi, a potem będziemy mogli rozwijać statystyki obu tych grup.

Oczywiście, Knights of Pen & Paper 2 wprowadzi także masę ulepszeń. Pierwowzór oferował grafikę stylizowaną na produkcje 8-bitowe. Natomiast oprawa kontynuacji wzorowana będzie na grach 16-bitowych. Lista grywalnych ras rozszerzy się o elfy i krasnoludy. Pojawią się także liczne nowe klasy, zarówno dla postaci, jak i kierujących nimi graczy przy stole.

Liczne ulepszenia wprowadzone zostaną także do turowego systemu walki, który tym razem zainspirowany zostanie stołową mechaniką d20. Zmiany zajdą również w craftingu oraz ekranach ekwipunku. Ponadto układ zwiedzanych lochów generowany będzie losowo. Tak jak pierwowzór, Knights of Pen & Paper 2 utrzymany będzie w mocno komediowej atmosferze i scenariusz ma się regularnie nabijać z innych gier oraz filmów, książek i seriali telewizyjnych.

Twórcy mają w planach zorganizowanie za kilka dni prezentacji grywalnej wersji projektu podczas konferencji GDC 2015. Wtedy też otrzymamy kolejne informacje oraz obejrzymy pierwsze materiały video z fragmentami rozgrywki.

  1. Knights of Pen & Paper 2 – oficjalna strona gry