Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2017, 08:51

autor: Adrian Werner

Ion Maiden - nadchodzi nowy FPS na silniku Duke Nukem 3D

Założone przez moderów studio Voidpoint i firma 3D Realms zapowiedziały Ion Maiden, czyli pierwszoosobową strzelankę na silniku Duke Nukem 3D, która stanowić będzie rozwinięcie pomysłów z tego klasyka, a zarazem fabularny prequel gry Bombshell z 2016 roku.

Gra ukaże się w tym roku, ale na razie nie podano dokładnej daty premiery.

ION MAIDEN W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Voidpoint
  2. Wydawca: 3D Realms
  3. Gatunek: FPS
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 2017 r.

Gry retro są obecnie w modzie, ale chyba nikt nie spodziewał się, że zobaczymy nową komercyjną produkcję zbudowaną na silniku Build, który napędzał takie przeboje jak Duke Nukem 3D, Blood, Redneck Rampage, czy pierwszą odsłonę cyklu Shadow Warrior. Z tej technologii skorzysta jednak zapowiedziana właśnie pierwszoosobowa strzelanka Ion Maiden, która ukaże się w tym roku, wyłącznie na pecety.

Za projekt odpowiada studio Voidpoint, założone przez ludzi, którzy mają na koncie liczne modyfikacje do Duke Nukem 3D. Wśród nich znalazło się wielu twórców map, jak również praktycznie cały zespół stojący za projektem EDuke32, który unowocześnia silnik gry, dostosowując go do współczesnych pecetów. Wydawcą Ion Maiden będzie firma 3D Realms.

Pod względem fabularnym gra będzie prequelem w stosunku do izometrycznej strzelanki Bombshell, autorstwa nieistniejącego już studia Interceptor Entertainment. Ponownie wcielimy się w najemniczkę Shelly Harrison, czyli tytułową Bombshell, która będzie musiała stoczyć walkę z armiami kosmitów.

Jeśli chodzi o mechanizmy rozgrywki, Ion Maiden ma stanowić rozwinięcie pomysłów z Duke Nukem 3D. Gra będzie więc nastawiona głównie na walkę. Do dyspozycji gracza oddany zostanie obszerny arsenał uzbrojenia i każdy typ broni będzie posiadał alternatywny tryb strzelania aktywowany prawym przyciskiem myszy. Mapy będą duże i mocno zagmatwane - do większości sekcji prowadzić ma wiele alternatywnych ścieżek. Do tego masa elementów otoczenia ma być interaktywna. Nie zabraknie również licznych sekretów.

Bombshell zostało przyjęte chłodno, ale nad Ion Maiden pracuje zupełnie inny zespół, a powiązanie obu produkcji wynika z tego, że projekt rozpoczął żywot jako darmowa minigra mająca promować pierwszą z tych pozycji, a potem została rozbudowana do poziomu komercyjnego tytułu.

  1. 3D Realms – oficjalna strona firmy