Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchPS4XONE
Okładka Ion Maiden (PC)

Ion Maiden

Ion Maiden to opracowana przez studio Voidpoint i wydana przez firmę 3D Realms pierwszoosobowa strzelanka utrzymana w klimatach science fiction.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | strzelanki

Okładka Ion Maiden (PC)

producent: Voidpoint

wydawca: 3D Realms

Strona oficjalna

data premiery gry:

cze2019

PC PS4 XONE Switch

Ion Maiden to pierwszoosobowa strzelanka wykonana w konwencji retro. Produkcję opracowało studio Voidpoint założone przez autorów licznych modyfikacji do gry Duke Nukem 3D. Wśród nich znalazło się wielu twórców map, jak również praktycznie cały zespół stojący za projektem EDuke32.

Fabuła

Gra stanowi prequel do izometrycznej strzelanki Bombshell z 2016 roku autorstwa nieistniejącego już studia Interceptor Entertainment. Akcja toczy się więc w przyszłości, a my ponownie wcielamy się w najemniczkę imieniem Shelly Harrison, czyli tytułową Bombshell, która musi stoczyć walkę z armiami kosmitów.

Mechanika

Ion Maiden stanowi rozwinięcie mechanik z Duke Nukem 3D. Wydarzenia obserwujemy więc z oczu bohaterki, a gra jest nastawiona głównie na walkę. Do dyspozycji gracza oddano obszerny arsenał; każdy typ broni ma alternatywny tryb strzelania aktywowany prawym przyciskiem myszy.

Mapy są duże i pełne rozgałęzień – do większości sekcji prowadzi wiele alternatywnych ścieżek. Ponadto spora część elementów otoczenia jest interaktywna. Nie zabrakło również licznych sekretów.

Kwestie techniczne

Autorzy wcześniej pracowali nad projektem EDuke32, który unowocześnia silnik Build zastosowany w Duke Nukem 3D, dostosowując go do współczesnych pecetów i dodając do niego nowe efekty oraz opcje. Tak ulepszona technologia posłużyła jako fundamenty, na których zbudowano Ion Maiden. W rezultacie otrzymaliśmy grę wykonaną w stylu retro, w której postacie są dwuwymiarowymi sprite’ami poruszającymi się po mocno kanciastych lokacjach, jednak całość została wykonana z dużym przywiązaniem do detali, co w połączeniu z dodanymi nowymi efektami sprawia, że produkcja w akcji prezentuje się całkiem atrakcyjnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Ion Maiden

18+

Wymagania sprzętowe Ion Maiden

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3-530 2.93 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 610 lub lepsza, 100 MB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Pentium E2220 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8600 GT lub lepsza, 100 MB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

3D Realms pracuje nad strzelanką opartą na Quake Engine
3D Realms pracuje nad strzelanką opartą na Quake Engine

wiadomość23 października 2018

Zapowiadając konsolowe wersje gry Ion Maiden, firmy 3D Realms oraz 1C Entertainment pochwaliły się, że wspólnie pracują nad jeszcze jednym projektem. Mowa o strzelance, która wykorzysta silnik Quake Engine, zmierzającej na komputery osobiste, PlayStation 4, Xboksa One i Nintendo Switch.

Ion Maiden - FPS na silniku Duke Nukem 3D ukazał się we wczesnym dostępie
Ion Maiden - FPS na silniku Duke Nukem 3D ukazał się we wczesnym dostępie

wiadomość28 lutego 2018

Pierwszoosobowa strzelanka Ion Maiden, działająca na silniku kultowego Duke Nukem 3D, ukazała się w ramach wczesnego dostępu na PC-tach.

Ion Maiden - nadchodzi nowy FPS na silniku Duke Nukem 3D
Ion Maiden - nadchodzi nowy FPS na silniku Duke Nukem 3D

wiadomość12 lipca 2017

Założone przez moderów studio Voidpoint i firma 3D Realms zapowiedziały Ion Maiden, czyli pierwszoosobową strzelankę na silniku Duke Nukem 3D, która stanowić będzie rozwinięcie pomysłów z tego klasyka, a zarazem fabularny prequel gry Bombshell z 2016 roku.

PC
PS4
XONE
Switch