Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2022, 12:30

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Nowy projekt twórców Duke Nukem; sukcesor Preya i możliwy crossover z Ion Fury

3D Realms opublikowało na Twitterze tajemnicze wideo zwiastujące rychłą zapowiedź nowego projektu. Na nagraniu możemy ujrzeć m.in. rozgrywkę z niedawno zapowiedzianej gry RIPOUT oraz wydanego w 2019 roku shootera retro Ion Fury.

W SKRÓCIE:
  • 3D Realms zamieściło na Twitterze tajemnicze wideo.
  • Widzimy na nim rozgrywkę z niedawno zapowiedzianej gry RIPOUT od studia Pet Project Games.
  • Gracz podchodzi na nim do trzech automatów – na jednym z nich uruchomiony jest wydany w 2019 roku shooter Ion Fury.
  • Wideo kończy się napisem zwiastującym zapowiedź nowego projektu w lutym.

Fani retro, studio 3D Realms otwiera nowy rok „kopniakami i gumą balonową”. Patrząc jednak na ostatni post zespołu na Twitterze, to drugie mu się – jak zwykle – skończyło. Zamieszczone w nim tajemnicze wideo zwiastuje ważne ogłoszenie, które zostanie nam przekazane w lutym.

Coś fajnego… już wkrótce. Miejcie oczy szeroko otwarte.

Na nagraniu widzimy RIPOUT – ciekawie zapowiadającą się niezależną kooperacyjną grę FPS w klimacie horroru. Przyjdzie nam w niej przedzierać się przez wraki generowanych proceduralnie statków kosmicznych, które zostały opanowane przez mutanty mogące „w biegu” rekonfigurować swoją fizjologię i tym samym adaptować się do zmiennej sytuacji. Gracz wejdzie w posiadanie obdarzonej świadomością istoty pod postacią biotechnologicznej „żyjącej” spluwy. Ta będzie mogła transmutować się choćby w strzelbę, karabin maszynowy bądź coś przypominającego… wyrzutnię headcrabów (przeciwników z uniwersum Half-Life’a).

Całość utrzymana została w stylistyce przypominającej lekko zapomnianego Preya z 2006 roku, za którego pierwotnie odpowiadało studio 3D Realms (produkcję dokończyło już nieistniejące Human Head Studios). Co ciekawe, na tym podobieństwa się nie kończą. Powyższe nagranie skupia się na trzech automatach do gier; mogliśmy na nie niejednokrotnie natrafić we wspomnianym tytule. Te na powyższym wideo mają wygrawerowane słowo „Z.O.M.B.I.E.”.

Na jednym z nich uruchomiona jest produkcja przypominająca wydaną w 2019 roku grę Ion Fury, której wydawcą jest 3D Realms. W prawym dolnym rogu ekranu opisywanego automatu widnieje model broni przywodzący na myśl strzelbę Disperser z tejże gry. Dodatkowo na dole maszyny znajduje się napis „Bonusowy etap” (z ang. „Bonus Stage”).

Wideo zakończone jest słowami „nadchodzące ogłoszenie”, po których wyświetla się termin „luty 2022”. Czego możemy się wtedy spodziewać? Najpewniej chodzi o jakąś formę współpracy pomiędzy studiem Pet Project Games (odpowiadającym za RIPOUT) a 3D Realms. Niewykluczone, że ten drugi podmiot posłuży jako wydawca RIPOUT.

Z drugiej jednak strony pojawienie się w powyższej zajawce Ion Fury może zwiastować zapowiedź sequela tej gry, dodatkowy poziom do niej bądź jej wystąpienie jako minigierki w RIPOUT. Cóż, dowiemy się tego niebawem. Dokładna data premiery RIPOUT na ten moment nie została ogłoszona, jednak produkcja powinna zadebiutować przed końcem tego roku – wyłącznie na PC-tach.