Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2008, 13:51

Nowe wieści o Prey 2

Prace nad kontynuacją gry Prey zostały oficjalnie potwierdzone na stronach firmy Radar Group, będącej swoistym inkubatorem dla nowych pomysłów wykorzystywanych później w branży gier video, filmie lub telewizji.

Prace nad kontynuacją gry Prey zostały oficjalnie potwierdzone na stronach firmy Radar Group, będącej swoistym inkubatorem dla nowych pomysłów wykorzystywanych później w branży gier video, filmie lub telewizji.

Na stronie pojawiły się również niewielkie rysunki koncepcyjne oraz krótki opis fabuły: „Tym razem, samotny i wrobiony w zniknięcie swojej rodziny Tommy ucieka z nie chcącej go Ziemi w przyszłość, która bez niego się nie wydarzy.” Na stronach Radar Group można było również znaleźć listę kilku innych tytułów: m.in. Incarnate i Earth No More. Niestety, wkrótce po tym, jak internautom udało się znaleźć powyższe informacje, ze strony pozostało jedynie samo logo oraz możliwość wysłania maila do firmy.

Nowe wieści o Prey 2 - ilustracja #1

Przypomnijmy, że pierwsze wieści na temat Prey 2 pojawiły się przed niemal półtora rokiem, kiedy Scott Miller z 3D Realms wspomniał o tym w wywiadzie udzielonym serwisowi Next Generation. Prawie pół roku później kolejne informacje o planowanych nowościach (ulepszona inteligencja S.I. i lepsze wykorzystanie systemu portali) zaprezentowali szefowie Human Head Studios, czyli producenci serii.

Wspomniany wyżej Earth No More również znajduje się w trakcie produkcji, a pieczę na nią trzyma fińskie studio Recoil Games, firma założona przez byłego pracownika Remedy Entertainment (Max Payne), Samuli Syvahuoko. Jest to taktyczna gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Docelowymi platformami są konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Więcej informacji na temat fabuły znajdziecie w naszej Encyklopedii.

Nowe wieści o Prey 2 - ilustracja #2

Radar Group zajmuje się tworzeniem, przechowywaniem i produkcją, tzw. własności intelektualnej mającej szansę na przyszłe powodzenie na rynku rozrywki. Założycielem firmy i zarazem głównym prezesem jest Scott Miller, autor sukcesów takich gier, jak Raptor, Terminal Velocity, czy Commander Keen. W 1987 roku stworzył studio Apogee Software, przemianowane później na 3D Realms. Jest jednym z ojców serii Duke Nukem.