Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2021, 19:39

autor: hexx0

Titanfall 2 podzieliło los Apex Legends; gra padła ofiarą hakerów

Respawn Entertainment dość szybko odparło weekendowy atak hakerów na Apex Legends, który miał na celu zwrócenie uwagi twórców na złą sytuację gry Titanfall. Dziś jednak nastąpił kolejny atak – tym razem na Titanfalla 2.

Z weekendowym atakiem hakerów na Apex Legends, którego celem było zwrócenie uwagi studia Respawn Entertainment na problemy pecetowej wersji gry Titanfall, odpowiedzialni za obydwa tytuły deweloperzy poradzili sobie w ciągu około 6 godzin. Teraz jednak zmagają się z kolejną tego typu sytuacją. Miał bowiem miejsce drugi atak, a jego ofiarą padł Titanfall 2. Na tę chwilę tryb multiplayer produkcji jest w zasadzie niegrywalny na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Gracze narzekają przede wszystkim na bardzo duże opóźnienia, wyrzucanie do menu głównego w samym środku starć oraz problemy z wyszukiwaniem nowych meczy. Wszystko to powodują ataki DDoS, czyli takie, które mają na celu uniemożliwienie działania danego systemu lub usługi sieciowej poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów. Są one zwykle przeprowadzane jednocześnie z wielu komputerów, w tym z użyciem tzw. „zombie”, czyli maszyn podłączonych do Internetu, w których bez wiedzy ich posiadacza zainstalowano program umożliwiający sterowanie z zewnątrz innym osobom.

Poprzez takie akcje hakerzy chcą osiągnąć jedno – nakłonić Respawn Entertainment do naprawienia Titanfalla na PC… w którego od kilku lat w zasadzie nie da się grać właśnie przez ataki hakerów. Serwery „jedynki” najczęściej po prostu nie działają, a jeśli już funkcjonują, to lobby szybko są zapełniane spamującymi się botami. Deweloperzy mogliby pójść po linii najmniejszego oporu i wycofać Titanfalla ze sprzedaży, ale do tej pory tak się nie stało – grę cały czas można kupić w cyfrowych sklepach, m.in. w na Steamie czy Originie.

Na tę chwilę studio Respawn Entertainment nie wydało komunikatu w tej sprawie. Możemy się jednak spodziewać, że – tak jak poprzednio – deweloperzy szybko rozwiążą problem. Pytanie brzmi, czy historia za kilka dni się nie powtórzy, jeśli nie naprawią oni Titanfalla. Co ciekawe, gracze sugerują, aby twórcy zrobili właśnie to ostatnie.

Titanfall 2 podzieliło los Apex Legends; gra padła ofiarą hakerów - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/StarscreamF15E/status/1412846926735806472.