Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2021, 20:19

Age of Empires 2 z trybem kooperacji dzięki nowej aktualizacji

Age of Empires II: Definitive Edition otrzymało właśnie kolejną aktualizację. Oprócz pomniejszych zmian wprowadza ona również opcję rozgrywki w kooperacji.

W SKRÓCIE:
  • Age of Empires II: Definitive Edition otrzymało aktualizację wprowadzającą tryb co-op.
  • Pozwoli on na rozegranie w towarzystwie historycznych bitew oraz niektórych kampanii.
  • Update wprowadza również poprawki bugów oraz zmiany w balansie.

Stwierdzenie, że Age of Empires II przeżywa renesans to niedopowiedzenie. Remake kultowej strategii przyciągnął do monitorów tysiące graczy z całego świata. Doprowadziło to do sytuacji, w której odświeżona wersja starego RTS-a otrzymuje kolejne dodatki, takie jak chociażby nowa polska kampania. Dodatkowe nacje to jednak nie jedyna świeża treść jaką dostarczają nam twórcy. Aktualizacja 50292 wprowadza bowiem do gry tryb co-op.

Nowość ta może całkowicie zmienić doświadczenia płynące z gry. Update pozwoli nam bowiem rozgrywać historyczne bitwy oraz kampanie u boku naszych przyjaciół. To także atrakcyjne rozwiązanie dla graczy, którzy wolą starcia z botami niż żywymi graczami, lecz jednocześnie nie chcą bawić się samotnie.

Na razie twórcy oddali w nasze ręce możliwość rozegrania w towarzystwie sześciu kampanii. Są to wątki fabularne Alaryka, Saladyna, Attyli, Tariqa ibn Ziyada, Suyavarmana I oraz Tamerlana. Gracze, którzy preferują krótsze sesje mogą również spróbować swoich sił w historycznych bitwach. Znajdziemy wśród nich starcia pod Tours, Hastings, Honfoglalas, Kurikara i Bapheus. Biorąc pod uwagę, jak aktywnie wspierane jest Age of Empires II, w przyszłości lista ta prawdopodobnie się wydłuży.

W ramach aktualizacji twórcy przygotowali również specjalne wydarzenie Lords of the West, które pozwoli nam zdobyć nagrody kosmetyczne po wykonaniu kilku zaplanowanych wyzwań. Update wprowadzi także zmiany w balansie oraz naprawi wiele z występujących w grze bugów. Pełną listę zmian znaleźć możecie na oficjalnej stronie.