Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Ascent: The Space Game (PC)
OkładkaAscent: The Space Game (PC)

Ascent: The Space Game PC

Osadzona w realiach science fiction gra MMO australijskiego studia Fluffy Kitten, łącząca cechy strategii ekonomicznej oraz kosmicznego symulatora.

Symulacje | ekonomiczne | symulator kosmiczny | kosmiczne | indie | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ascent: The Space Game Premiera PC

12kwietnia2016

Steam

12kwietnia2016

producent: Fluffy Kitten wydawca: Fluffy Kitten Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ascent: The Space Game

EVE Online

Anarchy Online

Black Prophecy

Ascent: The Space Game to rozbudowana gra z gatunku MMO, łącząca w sobie cechy kosmicznego symulatora i strategii ekonomicznej. Jej autorem jest niezależne australijskie studio Fluffy Kitten. We wczesnej wersji gra dostępna była z poziomu przeglądarki internetowej. W miarę rozwoju powstał jej samodzielny klient, przeznaczony dla użytkowników komputerów PC i Mac.

Akcja gry toczy się w przyszłości, w której cywilizacja bliska jest całkowitemu upadkowi. Wszystko zaczęło się od wielkiego kryzysu finansowego, który najpierw doprowadził do upadku wielkich korporacji, a później całych planetarnych i międzyplanetarnych rządów. Ludzie tracili oszczędności, pracę, domy, z czasem zaczęła kwitnąć przestępczość, a tętniące życiem miasta z wolna pustoszały. Systemy komunikacyjne upadały i wkrótce jedynie ułamek procenta populacji pozostawał w kontakcie ze sobą. Do tej właśnie grupy należeć będą gracze, których zadaniem jest zapobieżenie nieodwracalnemu upadkowi ludzkiej cywilizacji i odbudowa zrujnowanej planety.

Przystępując do gry, wybieramy jeden z dwóch dostępnych wariantów zabawy, który bardziej odpowiada naszym preferencjom. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla graczy gustujących w dynamicznych starciach PvE. Wcielają się oni w rekrutów, powołanych przez Połączone Armie Narodów Zjednoczonych (UNCA) do obrony przed gwiezdnymi piratami. Drugi z trybów zabawy zorientowany jest na strategię i handel, a jego celem jest odbudowa systemu ekonomicznego i przywrócenie na Ziemi panującego dawniej porządku. Niezależnie od tego, w którym z trybów rozgrywki weźmiemy udział, ostateczny sukces zależeć będzie od ścisłej współpracy obu grup graczy.

Ascent: The Space Game czerpie inspiracje zarówno z klasycznych space-simów pokroju Wing Commander, jak i współczesnych kosmicznych gier MMO, takich jak EVE Online. Znajdziemy w nim więc dynamiczną walkę w przestrzeni, toczoną w czasie rzeczywistym przez rozmaite modele statków, reprezentujące różne klasy. Produkcja zaskakuje jednak również ogromem możliwości, charakterystycznych dla typowych strategii ekonomicznych. Gracze mogą prowadzić eksplorację i kolonizację na powierzchni planet, asteroidów i gazowych gigantów, a zabawa polega nie tylko na rozbudowie bazy lecz również prowadzeniu upraw, eksploatacji złóż, handlu i opracowywaniu nowych technologii. Złożoność gry sprawia, iż jest ona dedykowana raczej bardziej doświadczonym graczom niż tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z MMO.

W warstwie technicznej Ascent korzysta z popularnego, multiplatformowego silnika Unity, który mimo iż nie powala jakością oprawy, cechuje się dużą elastycznością i uniwersalnością. Zaletą gry są też stosunkowo niskie wymagania sprzętowe, pozwalające uruchomić klienta nawet na przeciętnej klasy notebooku. Produkcja dystrybuowana jest w modelu freemium, oznaczającym zupełnie darmowy dostęp na poziomie podstawowym. Wykupienie specjalnego abonamentu daje nam jednak dostęp do wielu unikalnych możliwości, niedostępnych dla zwykłych użytkowników.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Ascent: The Space Game: Odpowiednia dla każdego wieku.