Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2014, 15:00

autor: Draug

Titanfall w wersji PC stracił dwa tryby zabawy

Studio Respawn Entertainment poinformowało, że gra Titanfall w wersji na pecety została pozbawiona dwóch trybów rozgrywki – Walki o Flagę i Łowcy Pilotów (Capture the Flag i Pilot Hunter). Przyczyną takiej decyzji była niska popularność tych form zabawy. Istnieje szansa, że kiedyś powrócą, ale póki co można się nimi cieszyć tylko w prywatnych meczach i trybie Variety.

Titanfall w skrócie:
  • Producent: Respawn Entertainment
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Gatunek: sieciowy FPS z mechami
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, X360
  • Termin premiery (Polska): 13 marca 2014

Nieczęsto zdarza się, aby gra seciowa została pozbawiona jakichś funkcji z powodów innych niż ich nieprawidłowe działanie, skutkujące np. zaburzaniem równowagi w rozgrywce. Kilka dni temu na taki właśnie krok zdecydowało się studio Respawn Entertainment, pozbawiając Titanfalla w wersji na komputery osobiste dwóch trybów zabawy – Walki o Flagę i Łowcy Pilotów (Capture the Flag i Pilot Hunter). Jako przyczynę wskazano niską popularność obu form rozgrywki, która przekładała się na „słabe doświadczenie” w postaci długiego okresu oczekiwania graczy na dobranie liczby uczestników wystarczającej do tego, by można było rozpocząć spotkanie. Jednak wymienione tryby nie znikają całkowicie – nadal można cieszyć się nimi w prywatnych rozgrywkach (Private Match) i w wariancie Variety Pack.

Ci z Was, którzy lubili tryb Capture the Flag, będą musieli prawdopodobnie znaleźć sobie nową rozrywkę w Titanfall. - Titanfall w wersji PC stracił dwa tryby zabawy - wiadomość - 2014-05-18
Ci z Was, którzy lubili tryb Capture the Flag, będą musieli prawdopodobnie znaleźć sobie nową rozrywkę w Titanfall.

Co więcej, istnieje prawdopodobieństwo, że Walka o Flagę i Łowca Pilotów nie zniknęły bezpowrotnie. Studio Respawn Entertainment oznajmiło, że nieustannie opracowuje nowe tryby zabawy i usprawnia te, które już powstały, zatem niewykluczone, że obie te formy rozgrywki powrócą kiedyś w mniej lub bardziej zmodernizowanej formie. Warto też wspomnieć, że jako najpopularniejsze tryby deweloper podał Wyniszczenie (Attrition) i Kontrolę Umocnień (Hardpoint).

Na koniec pozwolę sobie przypomnieć, że trzy dni temu (w czwartek) Titanfall otrzymał pierwszy dodatek DLC, zatytułowany Expedition. Rozszerzenie to, kosztujące 7,99 funtów (lub dostępne za darmo dla posiadaczy przepustki sezonowej), wzbogaca grę o trzy nowe mapy: Swampland, Runoff i War Games. Póki co jest ono dostępne tylko dla osób grających na pececie lub konsoli Xbox One – właścicielom Xboksa 360 przyjdzie poczekać do czerwca.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Titanfall

Titanfall