Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2020, 18:20

Powstaje polska gra planszowa Wolfenstein

Polskie Archon Studio zapowiada licencjonowaną planszówkę opartą na serii Wolfenstein. Gra zaoferuje kilkadziesiąt wysokiej jakości miniaturowych figurek, a także podzieloną na wiele misji kooperacyjną rozgrywkę, w której infiltrujemy nazistowską fortecę, walcząc ze strzegącymi ją żołnierzami.

Archon Studio z Piły, specjalizujące się w produkcji figurkowych gier planszowych, przedstawiło swój pierwszy projekt oparty na licencji znanej marki. Jest nią legendarna seria Wolfenstein. Wolfenstein: The Board Game pozwoli wcielić się uczestnikom zabawy w B.J. Blazkowicza, który wraz ze swoimi sojusznikami będzie infiltrował tytułowe zamczysko, walcząc z nazistowskimi żołnierzami oraz szalonymi naukowcami, by ostatecznie usunąć samego Führera. Podobnie jak wcześniejsze gry Archona, tytuł zostanie sfinansowany za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Na razie nie wiemy, kiedy dokładnie rozpocznie się kampania i zbieranie funduszy, ruszy ona jednak jeszcze w tym roku.

Gra zostanie ufundowana na Kickstarterze. - Powstaje polska gra planszowa Wolfenstein - wiadomość - 2020-02-26
Gra zostanie ufundowana na Kickstarterze.

Wolfenstein: The Board Game to kooperacyjna gra planszowa, korzystająca z wysokiej jakości miniaturek wykonanych z tworzywa sztucznego, które przygotowane są do samodzielnego pomalowania. Historia tytułu rozgrywa się w trakcie wydarzeń przedstawionych w grze Wolfenstein: The New Order.

Turowa rozgrywka składa się z dziesięciu misji o rosnącym stopniu trudności. Na wykonanie każdej z nich dostajemy ograniczoną liczbę tur. Poza postaciami bohaterów, po przedzielonej kwadratowymi polami planszy poruszają się również rożnego rodzaju przeciwnicy patrolujący korytarze zamku. Na końcu kampanii czekać będzie na nas Mecha-Hitler, znany świetnie fanom oryginalnego Wolfensteina.

Pomalowana figurka B.J.Blazkowicza. - Powstaje polska gra planszowa Wolfenstein - wiadomość - 2020-02-26
Pomalowana figurka B.J.Blazkowicza.

Wszystkie akcje (atak, interakcja z otoczeniem, ruch) wykonywane są przy użyciu specjalnych punktów. Karty postaci pozwalają graczom na śledzenie zmian w ekwipunku, a także amunicji i rodzaju posiadanych broni. Usuwając przeciwników generujmy tzw. glory points. Umożliwiają one skorzystanie ze specjalnych zdolności i ataków poszczególnych bohaterów. Co ciekawe, istotną rolę podczas zabawy spełniać będzie również dźwięk, generowany przez każdą wykonywaną akcję. Jeżeli będziemy nieostrożni, przyciągniemy do siebie niepotrzebnie uwagę, co może skończyć się szybką przegraną.

W wywiadzie z serwisem Polygon przedstawiciele Archon Studio podkreślają, że ich firma jako jedyna po Games Workshop (seria Warhammer) dysponuje możliwością wytwarzania wysokiej jakości planszowych miniaturek w Europie. Jednego dnia z nowej polskiej linii produkcyjnej spółki zejść może nawet ponad 60 tysięcy figurek. Silną pozycję na rynku Archon zdobył dzięki kolejnym udanym kampaniom crowdfundingowym, a także akcjom promocyjnym na różnego rodzaju targach, konwentach i wydarzeniach branżowych.

Pełny zestaw Wolfenstein: The Board Game. - Powstaje polska gra planszowa Wolfenstein - wiadomość - 2020-02-26
Pełny zestaw Wolfenstein: The Board Game.
  1. Oficjalna strona Wolfenstein: The Board Game
  2. Oficjalna strona Archon Studio