Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 25 lutego 2020, 18:30

autor: AlexB

Tunnel 29 - producenci Czarnobyla zakupili prawa do ekranizacji podcastu BBC

Brytyjska wytwórnia Sister Pictures, która stoi między innymi za serialem Czarnobyl, nabyła prawa do ekranizacji popularnego podcastu radia BBC zatytułowanego Tunnel 29. Opowiada on historię grupy studentów z zachodniego Berlina, którzy przekopali tunel na wschód, by pomóc mieszkańcom NRD.

W SKRÓCIE
  1. Odpowiedzialna między innymi za miniserial Czarnobyl wytwórnia Sister Pictures nabyła prawa do ekranizacji podcastu Tunnel 29.
  2. Opowiada on prawdziwą historię grupy studentów, którzy w latach 60. ubiegłego wieku wykopali tunel pod murem berlińskim.
  3. Jak na razie nie wiadomo, czy Tunnel 29 zostanie zekranizowany w formie filmu, czy też serialu telewizyjnego.

Brytyjska wytwórnia Sister Pictures może zaliczyć ubiegły rok do bardzo udanych. Brała ona czynny udział w pracach przy dwóch serialach, które zostały doskonale przyjęte przez widzów oraz krytyków. Mowa tu o kryminale Giri / Haji: Powinność / Wstyd oraz rzecz jasna Czarnobylu, który zgarnął dwa Złote Globy oraz dziesięć nagród Emmy. Patrząc na ogromny sukces, jaki odniósł tytuł przygotowany dla stacji HBO oraz Sky, trudno się dziwić londyńskim producentom, że po raz kolejny chcą przenieść widzów w czasy zimnej wojny. Jak podaje serwis Deadline, Sister Pictures nabyło prawa do ekranizacji podcastu Tunnel 29.

Podcast Tunnel 29 przedstawia niewiarygodną prawdziwą historię. / Źródło: BBC - Tunnel 29 - producenci Czarnobyla zakupili prawa do ekranizacji podcastu BBC - wiadomość - 2020-02-25
Podcast Tunnel 29 przedstawia niewiarygodną prawdziwą historię. / Źródło: BBC

Słuchowisko Tunnel 29 zostało stworzone przez Helenę Merriman dla czwartego programu radia BBC. Opowiada ono niezwykłą, prawdziwą historię grupy studentów z zachodnich Niemiec, którzy w latach 60. ubiegłego wieku zdecydowali się na wykopanie tunelu pod murem berlińskim, by pomóc 29 mieszkańcom NRD w ucieczce przed komunistycznym reżimem. Podcast zdobył olbrzymią popularność. Od momentu premiery w październiku ubiegłego roku pobrano go ponad 5 milionów razy. Jeśli sami chcecie go odsłuchać, możecie to zrobić całkowicie za darmo w tym miejscu. Uwaga! Wymagana jest znajomość języka angielskiego.

Merriman pracuje obecnie nad książką na podstawie własnego słuchowiska. Ukaże się ona w Wielkiej Brytanii nakładem wydawnictwa Hodder & Stoughton.

Według informacji serwisu Deadline, walka o prawa do ekranizacji Tunnel 29 była bardzo zacięta. Do rywalizacji przystąpiły takie wytwórnie, jak Neal Street (stojące między innymi za niedawnym 1917 Sama Mendesa), See-Saw (mające na swoim koncie chociażby Wdowy Steve'a McQueena), Temple Hill (biorące udział w pracach nad Sagą Zmierzch czy serialem The Outsider), Endeavor, Scott Free (firma założona przez Ridleya Scotta, znana chociażby z serialu Tabu) oraz Eleventh Hour (odpowiedzialne za takie seriale, jak Safe House czy Detektyw Foyle). Jednak jak już wiemy, najlepszą propozycję wystosowało Sister Pictures.

Jak na razie nie wiadomo, czy podcast Tunnel 29 zostanie zrealizowany w formie serialu telewizyjnego, czy też filmu kinowego. Wszystko powinno wyjaśnić się w najbliższym czasie.

  1. Oficjalna strona wytwórni Sister Pictures
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.