Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2015, 14:00

Wieści ze świata (Thea: The Awakening, Tony Hawk’s Pro Skater 5, Xbox One, Sanctum) 29/09/2015

Dziś piszemy m.in. o debiucie Thea: The Awakening w Steam Early Access, pokaźnym day-one patchu do Tony Hawk’s Pro Skater 5, darmowym tygodniu z serią Sanctum na Steamie oraz zapowiedzi zestawu zawierającego konsolę Xbox One oraz gry Tomb Raider i Rise of the Tomb Raider. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (do wtorku 29.09 do godz. 19:00):

Oferta dnia i oferty specjalne (do środy 30.09 do godz. 19:00):

  • Arma III – obniżka 50% – 22,49 euro (ok. 95 zł), WWW
  • H1Z1 – obniżka 25% – 14,99 euro (ok. 63 zł), WWW

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 6.10 do godz. 19:00) – przecena 160 gier – WWW

TYDZIEŃ Z SANCTUM (darmowe granie do 5.10 do 22:00, przeceny do 6.10 do 19:00):

  • Sanctumdarmowe granie + obniżka 75% – 2,49 euro (ok. 11 zł), WWW
  • Sanctum 2darmowe granie + obniżka 75% – 3,74 euro (ok. 16 zł), WWW

Promocje GOG.com

Weekly Staff Picks – wyprzedaż pięciu „generalskich” strategii (WWW) oraz najstarszych gier z serii RollerCoaster Tycoon (WWW) – do czwartku 1 października do godz. 11:59:

Kupując wszystkie przecenione gry z serii RollerCoaster Tycoon naraz, zapłacicie 8,97 USD (ok. 34 zł) – rabat wzrasta wtedy do 75% za pojedynczą odsłonę (WWW).

Inne promocje:

Thea: The Awakening w Steam Early Access

Wczoraj w usłudze Steam Early Access zadebiutowała gra Thea: The Awakening od złożonego w dużej mierze z Polaków studia MuHa Games. Jest to unikatowy koktajl strategii turowej z elementami charakterystycznymi dla survivalów, karcianek i paragrafówek, osadzony w mrocznym, postapokaliptycznym świecie fantasy z licznymi akcentami z mitologii słowiańskiej. Obecnie mamy tu do czynienia z solidną betą, oferującą zdecydowaną większość zawartości, która ma znaleźć się w pełnej wersji. Premiera tej ostatniej ma nastąpić przed końcem 2015 roku. Wtedy też cena gry trochę wzrośnie, więc możecie rozważyć zakup, dopóki kosztuje ona 19,99 euro (ok. 85 zł) – zwłaszcza że mamy do czynienia z tytułem, który zajął drugie miejsce w naszym zestawieniu najlepszych „indyków” z konferencji Digital Dragons 2015, a pierwsze recenzje na Steamie są jednogłośnie pozytywne.

Tony Hawk’s Pro Skater 5 dostał wielki day-one patch

Najnowsza odsłona bardzo popularnej niegdyś skateboardingowej serii debiutuje dziś na konsolach PS4 oraz XOne i, wzorem wielu innych gier, otrzymuje premierową aktualizację. W fakcie tym jako takim nie ma nic niezwykłego, ale zdziwienie może budzić rozmiar łatki. O ile samo Tony Hawk’s Pro Skater 5 waży na PlayStation 4 waży raptem 4,6 GB, day-one patch zawiera… 7,7 GB danych – prawie dwa razy tyle, co właściwa gra. Activision dopiero dzisiaj rozsyła kody recenzenckie, więc nie wiemy jeszcze, jak udała się reaktywacja kultowego cyklu, ale aktualizacja daje powody – kolejne – do obaw o jakość produktu.

Xbox One w pakiecie z Tomb Raiderami

Wieści ze świata (Thea: The Awakening, Tony Hawk’s Pro Skater 5, Xbox One, Sanctum) 29/09/2015 - ilustracja #2

Microsoft zapowiedział kolejny wariant zestawu z Xboksem One, który trafi na rynek w listopadzie tego roku. Będzie on zawierał konsolę w wersji z dyskiem o pojemności 1 TB oraz wydania cyfrowe gier Tomb Raider (Definitive Edition) i Rise of the Tomb Raider. Ta druga zostanie wzbogacona dodatkowo o DLC Tactical Survival Kit (ze strojem dla Lary i skórką na broń). Sugerowana cena „bundle’a” na rynku zachodnim to 399 dolarów (taka sama jak w przypadku Xboksa One z dyskiem 1 TB bez bonusów).

Galeria obrazków

Oprócz tego polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy: