Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCiOSAND
Okładka Concrete Jungle (PC)

Concrete Jungle

Nietypowa gra logiczna wzbogacona elementami strategii ekonomicznej i karcianki, zaprojektowana przez twórcę MegaCity. W Concrete Jungle wcielamy się w burmistrza, którego zadaniem jest zapewnienie dynamicznego rozwoju niewielkiemu miastu.

Logiczne | widok izometryczny | karciane | elementy strategiczne | crowdfunding | indie

Okładka Concrete Jungle (PC)

data premiery gry:

23wrz2015

PC

28wrz2016

AND iOS

Concrete Jungle to wydana na PC, iOS i AND nietypowa gra logiczna wzbogacona lekkimi elementami strategii ekonomicznej i karcianki. Produkcję opracował brytyjski deweloper Cole Jefferies, czyli autor opartego na podobnym pomyśle MegaCity.

Mechanika

W Concrete Jungle wcielamy się w burmistrza niewielkiego miasta i naszym zadaniem jest zapewnienie mu dynamicznego rozwoju. Ten pomysł nie został jednak zrealizowany w tradycyjnej formie strategii ekonomicznej - obowiązki urzędnika musimy wypełniać w ramach mechanizmów stanowiących głównie hybrydę gry logicznej i karcianki.

Podczas rozgrywki gracz dysponuje stopniowo rozbudowywaną talią, w której karty reprezentują konkretne budynki. Zagrywając je, budujemy przypisane im struktury na mapie, a każda taka konstrukcja wpływa na charakter sąsiadujących terenów. Przykładowo, stawiając oczyszczalnię ścieków, zwiększymy ceny obsługiwanych przez nią działek, ale jednocześnie niepodpięte do niej parcele stracą na wartości. Wszytko to robimy po to, aby uzyskać od mieszkańców danej sekcji konkretną liczbę punktów, co z kolei odblokowuje kolejne kwartały pod zabudowę.

Wraz z rozwojem miasta rośnie także nasza talia, a postawione przez nas konstrukcje pozostają cały czas na mapie, ograniczając ruchy i zwiększając poziom trudności. W sumie w Concrete Jungle znalazło się ponad 150 typów budynków.

Tryby gry

Gra oferuje fabularną kampanię i tryb rywalizacji ze sztuczną inteligencją. Nie zabrakło także opcji zmierzenia się z innymi graczami lub połączenia z nimi sił przeciwko AI.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Concrete Jungle

Wymagania wiekowe Concrete Jungle

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Concrete Jungle

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 300 MB HDD, Windows 7
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 250 MB HDD, Windows XP

Najlepsze mobilne gry logiczne 2016 roku
Najlepsze mobilne gry logiczne 2016 roku

wiadomość27 grudnia 2016

W trzecim odcinku naszego cyklu podsumowującego mijający rok omawiamy najlepsze naszym zdaniem mobilne gry logiczne ostatnich dwunastu miesięcy.

Wikingowie i psie zaprzęgi, czyli najlepsze mobilne gry września
Wikingowie i psie zaprzęgi, czyli najlepsze mobilne gry września

wiadomość2 października 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne września. Wśród polecanych pozycji znalazły się Concrete Jungle, Dog Sled Saga, Steins;Gate, Vulture Island, Sticklings, Sorcery! 4, Banner Saga 2 oraz Prison Run and Gun.

Concrete Jungle – nadchodzi nowa gra autora MegaCity
Concrete Jungle – nadchodzi nowa gra autora MegaCity

wiadomość5 listopada 2014

Autor MegaCity, czyli jednej z najciekawszych gier logicznych ostatnich lat, zapowiedział duchowego spadkobiercę zatytułowanego Concrete Jungle.

PC
AND
iOS