Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2015, 13:10

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

W Rise of the Tomb Raider zagramy na Poznań Game Arena i Warsaw Games Week

Firma Microsoft ujawniła, że na targach Poznań Game Arena (16-18 października) i Warsaw Games Week (23-25 października) będzie można zobaczyć na własne oczy wyczekiwaną grę Rise of the Tomb Raider.

Polski oddział firmy Microsoft poinformował w przesłanej wiadomości prasowej, że osoby wyczekujące premiery gry Rise of the Tomb Raider będą mogły wziąć udział w dwóch przedpremierowych pokazach produkcji. Pierwszy odbędzie się podczas targów Poznań Game Arena (16 - 18 października), a drugi zostanie zorganizowany w trakcie Warsaw Games Week (23 - 25 października). W obu przypadkach zainteresowani otrzymają możliwość własnoręcznego sprawdzenia najnowszych przygód Lary Croft w specjalnie przygotowanych strefach. Oprócz Rise of the Tomb Raider Microsoft przywiezie ze sobą inne tytuły dostępne na konsolach Xbox, w tym Forzę Motorsport 6 czy też najnowszą odsłonę serii FIFA. Ponadto na miejscu znajdziemy także strefę Windows 10, gdzie firma zamierza prezentować rozmaite urządzenia wykorzystujące ten system operacyjny.

Rise of the Tomb Raider będzie widowiskową produkcją. - W Rise of the Tomb Raider zagramy na Poznań Game Arena i Warsaw Games Week - wiadomość - 2015-09-29
Rise of the Tomb Raider będzie widowiskową produkcją.

Premiera gry Rise of the Tomb Raider odbędzie się w Polsce 13 listopada na konsolach Xbox One i Xbox 360. Produkcja dostępna będzie w polskiej wersji językowej, a w główną bohaterkę wcieli się Karolina Gorczyca, którą słyszeliśmy już w Tomb Raiderze z 2013 roku. Najnowsza odsłona serii ukaże się na komputerach PC na początku 2016 roku, a posiadacze PlayStation 4 muszą poczekać jeszcze dłużej, gdyż tytuł zadebiutuje na tym urządzeniu dopiero w okresie świątecznym 2016 roku.

Rise of the Tomb Raider w skrócie:
  • Gatunek: przygodowa gra akcji
  • Deweloper: Crystal Dynamics
  • Wydawca: Microsoft / Square Enix
  • Data premiery: 10 listopada 2015 roku (XOne / X360), początek 2016 roku (PC), koniec 2016 roku (PS4)

Przy okazji zachęcamy do zapoznania się z powyższym materiałem wideo przygotowanym przez Heda, który miał już okazję pograć w Rise of the Tomb Raider. Jednocześnie swoje wrażenia spisał on w ramach zapowiedzi, którą znajdziecie w tym miejscu. Dodatkowo nie zaszkodzi rzucić okiem na ostatni, ponad 30-minutowy gameplay.

Najnowsza odsłona serii ma być bezpośrednią kontynuacją wcześniejszej części. Lara wyrusza w kolejną niebezpieczną podróż, podczas której trafi m.in. na Syberię w poszukiwaniu miasta Kitież. Rozgrywka nie będzie się diametralnie różnić od poprzedniczki, w związku z czym otrzymamy bardzo widowiskową grę akcji.