Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2015, 10:33

autor: Adrian Werner

Rise of the Tomb Raider - obejrzyj ponad 35 minut zapisu rozgrywki

W sieci pojawiły się dwa nowe filmiki z Rise of the Tomb Raider. Zawierają one zapisy rozgrywki, pokazujące sekcję kampanii zlokalizowaną w Syrii.

Do premiery Rise of the Tomb Raider pozostały niecałe dwa miesiące, więc nie jest żadnym zaskoczeniem znaczne zwiększenie tempa publikacji świeżych materiałów z tej gry. Najnowsze filmiki z tego projektu pochodzą z wersji zaprezentowanej na imprezie Tokyo Fanfest i łącznie oferują prawie 40 minut zapisu rozgrywki, pokazując poziom nazwany Kryptą Proroka, którego akcja toczyć się będzie w Syrii.

Przypomnijmy, że w Europie Rise of the Tomb Raider ukaże się na Xboksa One i Xboksa 360 13 listopada tego roku, a gracze amerykańscy otrzymają ten tytuł trzy dni wcześniej. Kilka miesięcy później ma zadebiutować wydanie pecetowe, a premiera wersji na PlayStation 4 zaplanowana została na końcówkę przyszłego roku. Takie terminy spowodowane są umową między firmami Microsoft i Square Enix, na mocy której pierwsza z tych korporacji otrzymała czasową wyłączność na ten projekt.

Warto wspomnieć, że w naszym kraju Rise of the Tomb Raider zostanie wydane przez firmę Cenega. Dystrybutor szykuje pełną polską wersję językową i w rolę Lary Croft wcieli się Karolina Gorczyca, czyli aktorka, która udzieliła głosu tej postaci także w poprzedniej odsłonie cyklu.

Niedawno dowiedzieliśmy się także, że Rise of the Tomb Raider nie zaoferuje trybu multiplayer. Ten element był obecny w wydanej w 2013 roku grze Tomb Raider, ale został przyjęty dosyć chłodno, wiec brak opcji sieciowych w kontynuacji nie jest specjalnym zaskoczeniem. Zamiast tego twórcy koncentrują się wyłącznie na kampanii, w której spróbujemy odnaleźć legendarne miasto Kiteż, gdzie według legend ukryto sekret nieśmiertelności. W porównaniu z pierwowzorem gra ma zaoferować bardziej otwarte mapy i większą swobodę wyboru metod realizacji zadań.

  1. Graliśmy w Rise of the Tomb Raider - Lary Croft wizyta w Syrii
  2. Rise of the Tomb Raider – oficjalna strona gry

Warto wspomnieć, że niedawno amerykańskie wydawnictwo Dark Horse zakończyło publikację serii komiksowej Tomb Raider. Cykl zamknął się w osiemnastu numerach, które zebrane zostały w trzy tomy.

Firma nie zamierza jednak porzucać tej marki i w przyszłym miesiącu wystartuje nowa seria zatytułowana Lara Croft and the Frozen Omen.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.