Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2015, 20:38

autor: Pirlond

Rise of the Tomb Raider na nowym gameplayu i zwiastunie

W sieci pojawiły się dwa nowe materiały wideo z nadchodzącego Rise of the Tomb Raider – następnej części odświeżonych przygód Lary Croft. Square Enix opublikowało kolejny zwiastun gry, natomiast jeden z YouTuberów udostępnił filmik z zapisem obszernego, trwającego nieco ponad piętnaście minut fragmentu rozgrywki.

Na kanale użytkownika o pseudonimie sumit patil w serwisie YouTube pojawił się dzisiaj nowy gameplay z gry Rise of the Tomb Raider. Nagranie pochodzi co prawda z francuskiej wersji produkcji (oczywiście w wydaniu na konsolę Xbox One), ale nie przeszkadza to w oglądaniu. Na filmiku możemy zobaczyć, jak Lara Croft (swoją drogą, w polskiej edycji ponownie wcieli się w nią Karolina Gorczyca) najpierw infiltruje kryjówkę najemników, a później zajmuje się wykonaniem pobocznego zadania polegającego na wyłączeniu sygnału radiowego poprzez zniszczenie pięciu nadajników. W nagrodę za zrealizowanie misji można otrzymać dodatkowe bonusy, w tym na przykład modyfikacje posiadanego przez bohaterkę ekwipunku.

Podobnie jak poprzednie materiały, opublikowany filmik udowadnia, ze Rise of the Tomb Raider będzie można przejść na dwa sposoby. W pierwszej części gameplayu Lara postawiła na ciche działania – było więc sporo skradania, przemykania między skrzyniami i bezszelestnego zabijania wrogów. W pozostałym fragmencie nagrania bohaterka przestała jednak dbać o subtelności i zaczęła likwidować przeciwników w otwartej walce.

Firma Square Enix udostępniła poza tym nowy zwiastun gry. Trwający nieco ponad dwie minuty trailer również zawiera urywki gameplayu. A na nich sporo skakania, wspinania, są także sekwencje w trakcie których Lara pływa i strzela z łuku.

Rise of the Tomb Raider jest kontynuacją wydanych w 2013 roku odświeżonych przygód Lary Croft. Po wydarzeniach na Yamatai, bohaterka trafia tym razem na Syberię, gdzie stara się odnaleźć niewidzialne miasto Kitież skrywające ponoć sekret związany z nieśmiertelnością. W późniejszych etapach odwiedzi również Syrię. Za powstanie produkcji odpowiadają deweloperzy ze studia Crystal Dynamics. Gra w pierwszej kolejności ukaże się na Xboksie One, na którym pojawi się 10 listopada. Wydania na PC i PS4 zadebiutować mają dopiero w przyszłym roku.