Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2016, 11:42

autor: Góral

Rise of the Tomb Raider - poznaliśmy rekomendowane wymagania sprzętowe

Na dwa dni przed premierą PC-towej wersji gry Rise of the Tomb Raider poznaliśmy rekomendowane wymagania sprzętowe tytułu. Zgodnie z wcześniejszymi przesłankami, do zabawy na wysokich ustawieniach potrzebować będziemy karty pokroju Nvidia GeForce GTX 970, wspomaganej przez 8 GB pamięci RAM i procesor Intel Core i7-3770 3.40 GHz.

Rise of the Tomb Raider zaatakuje ze sklepów PC-towców już za dwa dni. - Rise of the Tomb Raider - poznaliśmy rekomendowane wymagania sprzętowe - wiadomość - 2016-01-26
Rise of the Tomb Raider zaatakuje ze sklepów PC-towców już za dwa dni.

Kilka dni temu pisaliśmy o testach przeprowadzonych przez firmę Nvidia, z których wynikało, że do zabawy w PC-towym Rise of the Tomb Raider na wysokich ustawieniach w 1080p i 60 klatkach na sekundę potrzeba będzie komputera z kartą grafiki GeForce GTX 970. Dziś poznaliśmy rekomendowane wymagania sprzętowe (dzięki, DSOGaming), które potwierdzają wcześniejsze doniesienia. By w pełni cieszyć się wodotryskami graficznymi oferowanymi przez tytuł, trzeba będzie posiadać komputer o następujących parametrach:

  • Procesor: Intel Core i7-3770 3.40 GHz lub AMD FX-8350 4.0 GHz;
  • Karta grafiki: z 4 GB pamięci, Nvidia GeForce GTX 970 lub AMD Radeon R9 290x;
  • Twardy dysk: 30 GB wolnego miejsca;
  • Pamięć: 8 GB RAM;
  • System operacyjny: Windows 10.

Co ciekawe, minimalna konfiguracja widniejąca w sklepie Windows różni się nieco od tej ze Steama. Zamiast kart grafiki Nvidia GTX 650 i AMD Radeon HD 7770 mamy Nvidia GeForce GTX 550 TI oraz AMD Radeon HD 7790, a zamiast 25 GB wolnej przestrzeni na dysku, potrzeba 30 GB. Poza tym Microsoft zaleca Windowsa 10, a nie 7. Warto także wspomnieć, że potwierdziły się wczorajsze plotki o wykorzystaniu w Rise of the Tomb Raider zabezpieczeń Denuvo.

Premiera PC-towej wersji xboksowego hitu odbędzie się w Polsce 29 stycznia. Gra dostępna będzie w rodzimej wersji językowej z Karoliną Gorczycą w roli głównej.

Rise of the Tomb Raider - poznaliśmy rekomendowane wymagania sprzętowe - ilustracja #3

Stworzone przez ekipę Crystal Dynamics Rise of the Tomb Raider ukazało się w listopadzie 2015 roku na konsolach Xbox One i Xbox 360, na których rozeszło się w ponad milionowym nakładzie. Produkcja opowiada o kolejnych przygodach Lary Croft, która zamierza udać się do tajemniczego miasta Kitież, gdzie ponoć skrywa się tajemnica nieśmiertelności. Gra doczekała się dziś pierwszego fabularnego rozszerzenia, zatytułowanego Baba Yaga - Świątynia wiedźmy. Dodatek dostępny jest już na konsolach Xbox, a na komputerach PC pojawi się w momencie premiery „podstawki”.