Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Eador: Genesis (PC)
OkładkaEador: Genesis (PC)

Eador: Genesis PC

Opracowana przez rosyjskie Snowbird Game Studios turowa gra strategiczna z elementami RPG, czerpiąca inspiracje z takich klasyków, jak Heroes of Might & Magic, King’s Bounty czy Disciples.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG

Eador: Genesis Premiera PC

7sierpnia2009

producent: Snowbird Game Studios wydawca: Snowbird Game Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Eador: Genesis to niezależna turowa gra strategiczna z elementami RPG, inspirowana takimi tytułami, jak King’s Bounty, Heroes of Might & Magic czy Disciples. Produkcja jest dziełem Aleksieja Bokulewa i rosyjskiego studia Snowball Interactive, przekształconego później w Snowbird Game Studios. Gra ukazała się w 2009 roku w Rosji, zaś jej światowa premiera w angielskiej wersji językowej miała miejsce dopiero pod koniec 2012 roku.

Akcja gry rozgrywa się w rozdartym przez magię fantastycznym świecie. To, co się ostało, to dryfujące samotnie wyspy, zaś każda z nich rządzona jest przez innego władcę, z innymi aspiracjami i stylem panowania. Gracze wcielają się właśnie w jednego z takich władców, którego zadaniem jest zjednoczenie podupadłego świata i przywrócenie mu dawnej harmonii.

Pod względem rozgrywki Eador: Genesis łączy mechanikę klasycznej strategii turowej z elementami gier RPG (warstwa fabularna, zadania poboczne itp.) Zabawa polega na kolonizacji kolejnych terenów o odmiennej charakterystyce i zasobności w surowce oraz technologie. Po mapie poruszamy się w systemie turowym, odwiedzając napotkane osady i rozmawiając z postaciami niezależnymi. Nie wolno nam też zapomnieć o rozwijaniu własnego miasta, w którym – podobnie jak w serii Heroes of Might & Magic – możemy stawiać kolejne struktury, werbować oddziały, bohaterów itp. W zbliżonym stylu zrealizowano też samą walkę. Na jej przebieg wpływa rzeźba terenu oraz odpowiednie wykorzystanie magii i indywidualnych umiejętności naszych herosów, reprezentujących różne rasy i specjalności. Do naszej dyspozycji autorzy oddali ponad 170 budynków, 80 czarów oraz 70 różnych rodzajów jednostek.

Dwuwymiarowa oprawa graficzna gry jest czytelna i estetyczna, choć cechuje się sporym minimalizmem. W grze nie zobaczymy żadnych animacji – zarówno podczas poruszania się, jak i bitwy sterujemy statycznymi wizerunkami jednostek. Eador: Genesis pracuje jedynie w rozdzielczości 1024x768, co może skutkować charakterystycznymi czarnymi pasami na nowoczesnych monitorach panoramicznych. Naszym zmaganiom towarzyszą stojące na dobrym poziomie odgłosy i przyjemna dla ucha muzyka. Pomysł i fabułę gry autorzy rozwinęli w wydanej w 2013 roku kontynuacji Eador: Masters of the Broken World, który jest właściwie podrasowaną (zwłaszcza graficznie) wersją oryginału.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło   Liczba graczy: 1 - 4  

Klasyfikacja PEGI Eador: Genesis

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Eador: Genesis Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 1 GB RAM
  • Karta grafiki 8 MB
  • 150 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7