Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2010, 11:45

autor: Jiker

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Marvel vs Capcom 3, The Settlers 7) 22/07/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatku do The Settlers 7, obsadzie DC Universe Online, nowych bohaterach w Marvel vs Capcom 3, walce z nieuczciwymi graczami w Red Dead Redemption, debiucie Limbo, a także grze muzycznej poświęconej Robbiemu Williamsowi. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatku do The Settlers 7, obsadzie DC Universe Online, nowych bohaterach w Marvel vs Capcom 3, walce z nieuczciwymi graczami w Red Dead Redemption, debiucie Limbo, a także grze muzycznej poświęconej Robbiemu Williamsowi. Zapraszamy do lektury.

The Settlers 7: Droga do Królestwa

Do oferty platformy Steam trafił Uncharted Land Map Pack, nowy dodatek do pecetowej strategii The Settlers 7: Droga do Królestwa. W skład DLC wchodzą trzy nowe mapy do trybu wieloosobowego: Battle of Tanholm (dla dwóch graczy), Tempest Taiga (dla czterech graczy) oraz Fiery Chasm (dla trzech graczy). Rozszerzenie, wymagające posiadania podstawowej wersji dzieła Blue Byte Software, można zakupić za 3,99 euro, czyli równowartość około 16 złotych.

DC Universe Online

Firma Sony Online Entertainment przedstawiła gwiazdorską obsadę nowej gry MMO DC Universe Online. W rolę Jokera wcieli się obeznany z tą postacią Mark Hamill, Batmanowi głos podkładać będzie Kevin Conroy, a Supermanowi Adam Baldwin. Zacne grono uzupełniają Gina Torres (Wonder Woman), James Marsters (Lex Luthor) oraz Michelle Forbes (Circe). Publikacja wiadomości zbiegła się z uruchomieniem zapisów do oficjalnych beta testów produkcji, do których mogą przystąpić zarówno posiadacze PC, jak i konsoli PlayStation 3. Premiera pełnej wersji planowana jest na listopad.

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds

W trakcie tegorocznej edycji imprezy Comic-Con firma Capcom zdecydowała się na ujawnienie sześciu kolejnych bohaterów, w których będziemy mogli się wcielić w bijatyce Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds (X360, PS3 – premiera wiosną 2011 roku). Uniwersum Marvel Comics reprezentować będą diaboliczni Doctor Doom oraz Super-Skrull, a także Thor, nordycki bóg burzy i piorunów, z kolei o dobre imię świata wykreowanego przez Capcom zadbają Chun-Li (seria Street Fighter), Amaterasu (Okami) oraz Trish (Devil May Cry). Część z wymienionych wyżej postaci możecie zobaczyć w akcji na filmach opublikowanych m.in. na łamach serwisu Shacknews.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Marvel vs Capcom 3, The Settlers 7) 22/07/10 - ilustracja #1

Xbox Live

Amerykańscy użytkownicy Xboksa 360 mogą się już zaopatrzyć w Destination Arcade – specjalną przeglądarkę, ułatwiającą przeczesywanie oferty serwisu Xbox Live Arcade. Muszą się jednak pospieszyć, ponieważ po 18 sierpnia program zostanie na zawsze usunięty z bazy XBL. Przy okazji Major Nelson zamieścił na łamach swojego bloga rozpiskę nowej zawartości dla Xbox Live, obejmującą okres od 22 lipca do 2 sierpnia (m.in. lista dodatków DLC, a także oferta promocyjna Xbox Live Deal of the Week).

Legend of Mana

28 lipca do oferty japońskiego PlayStation Network trafi kolejny klasyk z czasów PSOne. Jest nim bardzo udana produkcja z gatunku action/jRPG o tytule Legend of Mana.Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni będą mogli zakupić dzieło firmy Square Enix (w 2000 roku znanej jako Squaresoft) za równowartość 600 jenów, czyli około 20 złotych. W chwili obecnej nie wiemy czy – a jeśli tak, to kiedy – dojdzie do premiery gry w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Mając na uwadze przedłużający się proces lokalizacyjny strzelaniny Einhander oraz kultowego Xenogears, możemy sądzić, że nastąpi to w dosyć odległym terminie.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Marvel vs Capcom 3, The Settlers 7) 22/07/10 - ilustracja #2

Red Dead Redemption

Firma Rockstar Games wypowiedziała walkę nieuczciwym graczom grasującym w sieciowym multiplayerze w grze Red Dead Redemption. Producent ukróci nielegalne akcje poprzez publikację specjalnej aktualizacji gry, dzięki której wdroży do niej narzędzia umożliwiające m.in. czasowe banowanie nieznośnych użytkowników. Ucierpią także osoby regularnie atakujące innych graczy w trybie Free Roam. Mianowicie, po sześciu kolejnych zabójstwach wystawiony zostanie za nimi list gończy, który uruchomi kontrolowanych przez sztuczną inteligencję szeryfów. W przypadku kolejnych prób łamania prawa i porządku Rockstar Games zapowiada kolejne interwencje.

Limbo

Do sprzedaży za pośrednictwem serwisu Xbox Live Arcade trafiła długo oczekiwana, niezależna platformówka Limbo. Niecodzienna, nadspodziewanie mroczna produkcja studia PlayDead, w której sporo czasu spędzimy także na rozwiązywaniu zagadek logicznych, kosztuje 1200 punktów MS. Dodatkowe informacje na jej temat, w tym oficjalny zwiastun, znajdziecie na łamach oficjalnej strony internetowej.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Marvel vs Capcom 3, The Settlers 7) 22/07/10 - ilustracja #3

Transformers: Wojna o Cybertron

28 lipca do oferty serwisów Xbox Live i PlayStation Network trafi pierwszy dodatek DLC do gry akcji Transformers: Wojna o Cybertron w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3. W jego skład wejdzie zawartość oferowana dotąd przez zachodnie sklepy osobom, które zdecydowały się na zamówienie gry w systemie przedpremierowym. W ramach DLC znajdą się dwie nowe mapy do trybu multiplayer, a także grywalni bohaterowie: Scattershot, Onslaught, Shockwave, Jazz oraz Demolishor. Dodatek będzie kosztować odpowiednio 800 punktów MS i 9,99 euro.

PlayStation Network

Europejski oddział firmy Sony Computer Entertainment przeprowadził cotygodniową aktualizację oferty serwisu PlayStation Network. Wśród dodanej zawartości znalazła się m.in. ogólnodostępna wersja dema Kane and Lynch 2: Dog Days. Z listą pozostałych nowości możecie się zapoznać na łamach oficjalnego bloga PlayStation.

Robbie Williams

Robbie Williams, działający na muzycznym rynku od 20 lat, znów na topie. Popularny brytyjski piosenkarz ma w zanadrzu nie tylko nową płytę nagraną ze starymi kumplami z boysbandu Take That, wielką kompilację najlepszych utworów ze swojej dotychczasowej dyskografii, ale również grę komputerową. We Sing Robbie Williams, autorstwa firm Nordic Games i EMI Music, będzie klasyczną produkcją muzyczną z gatunku reprezentowanego m.in. przez Singstara. W jej ramach ujętych zostanie 25 najpopularniejszych kompozycji Williamsa (m.in. Angels, Let Me Entertain You, Rock DJ, Old Before I Die oraz She’s the One). Gra zadebiutuje w październiku bieżącego roku, wyłącznie w wersji na Nintendo Wii.

Lead and Gold: Gangs of the Wild West

Studio Fatshark poinformowało za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej sieciowej gry akcji Lead and Gold: Gangs of the Wild West, że w dniach 22-25 lipca wszyscy chętni będą mogli przetestować ją za darmo. W klienta produkcji możecie zaopatrzyć się za sprawą platformy Steam.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Marvel vs Capcom 3, The Settlers 7) 22/07/10 - ilustracja #4

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Darkspore

FIFA 11

Mafia II

Apache: Air Assault

Batman: The Brave and the Bold

Phantasy Star Universe

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds X360

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds PS3

Guitar Hero: Warriors of Rock PS3

Guitar Hero: Warriors of Rock X360

Alien Swarm

Dead Space 2

Dead Space Ignition

Sengoku Basara: Samurai Heroes

Hard Corps: Uprising X360

Hard Corps: Uprising PS3

Rush'N Attack: Ex-Patriot

Yu-Gi-Oh! 5D’s Decade Duels

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Gramy w World of Warcraft: Cataclysm [1/3] Gramy!

Gramy w World of Warcraft: Cataclysm [2/3] Gramy!

Gramy w World of Warcraft: Cataclysm [3/3] Gramy!

StarCraft II: Wings of Liberty - Ghosts of the Past