Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2011, 13:05

autor: Jiker

Wieści ze świata (Portal 2, Fallout: New Vegas, Gears of War 3) 26/04/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o terminie premiery następcy PSP, banach na Battle.net, zamieszaniu z Valve, beta testach Gears of War 3, a także nowej łatce do Fallout: New Vegas. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o terminie premiery następcy PSP, banach na Battle.net, zamieszaniu z Valve, beta testach Gears of War 3, a także nowej łatce do Fallout: New Vegas. Zapraszamy do lektury.

NGP

Brytyjski serwis Jolt dotarł do informacji, z których wynika, że NGP zadebiutuje w trzecim kwartale tego roku. Podobno następca PSP trafi najpierw do rąk graczy w Stanach Zjednoczonych i w Europie (Sony na podobny ruch zdecydowało się dotąd tylko raz – w przypadku PSP Go). Wśród tytułów startowych mają się znaleźć rzekomo takie pozycje, jak: Uncharted, ModNation Racers, Wipeout 2048 oraz Smart As. Natomiast w pierwszym kwartale 2012 roku do sprzedaży trafić miałaby nowa odsłona marki Resistance.

StarCraft II

Firma Blizzard poinformowała o przeprowadzeniu kolejnej tury banowania nieuczciwych użytkowników Battle.net – konkretnie graczy w StarCrafta II. Wśród poszkodowanych znalazły się osoby, które złamały regulamin usługi (podczas rozgrywek sieciowych korzystali z nielegalnego oprogramowania lub też cheatów).

Portal 2

Dziennikarz Geoff Knightley ogłosił na blogu The Final Hours of Portal 2, że najnowsza produkcja studia Valve jest prawdopodobnie ostatnim dziełem tej firmy, które posiada „wyizolowany tryb rozgrywki dla pojedynczego gracza”. Knightley wzbudził tą wypowiedzią popłoch – w końcu wszyscy czekamy na kampanię singleplayerową, rozwijającą wątki z dotychczasowych odsłon Half-Life’a. W komentarzu napisał, że fragment ten pochodzi bezpośrednio od Valve, niestety nie dysponuje on wyjaśnieniem co to tak naprawdę może oznaczać.

Wieści ze świata (Portal 2, Fallout: New Vegas, Gears of War 3) 26/04/11 - ilustracja #1

Gas Guzzlers

W trzecim kwartale tego roku do sprzedaży trafi samochodowa gra akcji Gas Guzzlers, autorstwa chorwackiej firmy Pandora i powołanego przez nią zespołu Gamepires. Produkcja będzie przywodzić na myśl m.in. Death Track (akcja obserwowana zza pojazdu) oraz Death Rally (dynamika i zamknięte tory). Do jej wyprodukowania użyty zostanie nowoczesny, autorski silnik graficzny PranaEngine.

Gears of War 3

Studio Epic Games podzieliło się informacjami na temat kolejnych etapów beta testów sieciowego trybu strzelaniny Gears of War 3. Znajdziecie tam m.in. terminy udostępnienia kolejnej zawartości. Przypominamy, że zakończenie bety przewidziano na 15 maja. Natomiast pełna wersja finałowych przygód Marcusa Feniksa zadebiutuje 20 września, wyłącznie na Xboksa 360.

Wieści ze świata (Portal 2, Fallout: New Vegas, Gears of War 3) 26/04/11 - ilustracja #2

Fallout: New Vegas

Na Steamie opublikowano łatkę 1.3 do gry cRPG Fallout: New Vegas w wersji anglojęzycznej. Wprowadza ona poprawki w zakresie stabilności, optymalizacji oraz balansu rozgrywki. Póki co, patch najprawdopodobniej nie jest kompatybilny z polską wersją dzieła Obsidian Entertainment. Niewykluczone, że ulegnie to zmianie w przeciągu kilku najbliższych dni.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Max Payne 3

DiRT 3 PC

DiRT 3 PS3

DiRT 3 X360

L.A. Noire

Otomedius Excellent

Red Faction: Armageddon

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Komentarz: Portal 2 wymiata video recenzja

Przegląd tygodnia - te szalone 90-te [1/2] video magazyn

Przegląd tygodnia - te szalone 90-te [2/2] video magazyn

Prototype 2 - kulisy produkcji #1 (PL)

X Rebirth - teaser

Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 2 – trailer #1 (PL)

Duke Nukem Forever - trailer #2

Gramy w The Next Big Thing Gramy!

gry