Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2011, 10:20

autor: Sarge

Start beta testów Gears of War 3

Wczoraj rozpoczęły się beta testy trybu wieloosobowego w Gears of War 3 – kolejnej części popularnego cyklu strzelanin dedykowanego posiadaczom Xboksa 360. Dzięki temu gracze na kilka miesięcy przed premierą pełnej wersji mogą wstępnie zasmakować tego, co czeka ich we wrześniu.

Wczoraj rozpoczęły się beta testy trybu wieloosobowego w Gears of War 3 – kolejnej części popularnego cyklu strzelanin, dedykowanego posiadaczom Xboksa 360. Dzięki temu gracze na kilka miesięcy przed premierą pełnej wersji mogą wstępnie zasmakować tego, co czeka ich we wrześniu.

Póki co, w przedsięwzięciu mogą wziąć udział posiadacze gry Bulletstorm w wersji Epic Edition. 25 kwietnia dołączą do nich nabywcy zamówień przedpremierowych Gears of War 3 – m.in. tych przyjmowanych w Sklepie GRY-OnLine. Zakończenie testów przewidziano na 15 maja.

Start beta testów Gears of War 3 - ilustracja #1

W ramach bety na dobry początek udostępniono dwie mapy (Checkout i Trashball), na których można toczyć zmagania w ramach Team Deathmatch. Sądząc po początkowych zapowiedziach, z czasem otrzymamy jeszcze tryby King of the Hill oraz Capture the Leader. Dojść powinny także kolejne dwie areny – Trenches oraz Old Town.

Jeśli nie macie możliwości wzięcia udziału w becie, a chcielibyście zobaczyć ją w akcji, warto sprawdzić nowy materiał przygotowany przez redakcję tvgry.pl. Zachęcamy również do obejrzenia opublikowanego kilka dni temu na naszych łamach filmu z cyklu Kulisy produkcji, dostępnego u nas w wersji z polskimi napisami.

Gears of War 3 jest bardzo ważną produkcją dla Epic Games, co potwierdzają zresztą słowa Roda Fergussona (producentów wykonawczego gry) w wywiadzie dla serwisu Eurogamer. Tradycyjnie dla tej serii, dużo uwagi poświęca się oprawie graficznej, która ma po raz kolejny pokazać, co znaczy era HD dla gier wideo.

Start beta testów Gears of War 3 - ilustracja #2

Deweloper zdaje sobie sprawę, że rywalizuje w tej kwestii nie tylko z konkurencją, ale i samym sobą. Gracze często porównują najnowszą część z poprzednimi, co niekoniecznie oddaje jej wizerunek. Sam Fergusson przyznaje, że Gears of War 2 w jego pamięci wygląda lepiej niż w rzeczywistości. Jako przykład podał tutaj scenki przerywnikowe – dopiero po ich dokładnym przeanalizowaniu w poprzedniczce zrozumiał, że jest w nich jeszcze sporo do poprawy i „trójka” takie usprawnienia ma przynieść. Z kolei przed obejrzeniem wydawało mu się, że stały one na poziomie gwarantującym przysłowiowy „opad szczęki”.

Gears of War 3 ukaże się 20 września jako tytuł ekskluzywny dla Xboksa 360. Według ostatnich doniesień, gra ostatecznie zamknie historię Marcusa Fenixa, ale samo uniwersum niekoniecznie przestanie istnieć. W związku z tym, możemy spodziewać się, że to jeszcze nie koniec jednej z najpopularniejszych serii ostatnich lat i być może kiedyś doczekamy się jeszcze zapowiedzi kolejnych odsłon.