Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2017, 14:45

autor: Draug

Wieści ze świata (PlayStation Now, John Smedley / Amazon Game Studios) 16/2/2017

Dziś piszemy o planowanym wyłączeniu usługi PlayStation Now na konsolach PlayStation 3 i PlayStation Vita oraz o założeniu przez Johna Smedleya nowego studia razem z Amazon Game Studios. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PlayStation Now zostanie wyłączone na PS3 i PS Vita w sierpniu

PlayStation Now to usługa streamingowa, dzięki której można transmitować przez Internet rozgrywkę ze starszych tytułów (z PS2 i PS3) na PlayStation 4, a od ubiegłego roku także na PC.

Sony rezygnuje z dalszego wspierania usługi PlayStation Now na konsolach PlayStation 3 i PlayStation Vita, jak również na telewizorach marek Sony Bravia i Samsung oraz na odtwarzaczach Blu-ray wyprodukowanych przez Sony. PS Now zostanie wyłączone na tych urządzeniach 15 sierpnia, a już od 15 marca nie będzie można zarejestrować się do usługi.

Tym samym na liście wspieranych platform pozostaną PlayStation 4 i PC. Ponieważ PS Now jeszcze nie zostało uruchomione w Polsce, teoretycznie wieść ta nie powinna nas interesować… ale w praktyce możemy traktować ją za potwierdzenie, że usługa cienko przędzie i być może wcale nie doczekamy się jej premiery w naszych stronach.

Na szczęście od jakiegoś czasu do PlayStation Store trafiają emulowane gry ze starszych konsol (np. hity Rockstar Games i klasyczne tytuły reprezentujące markę Star Wars). Dla pecetowców to oczywiście marna pociecha, ale… może łatwiej będzie po prostu kupić konsolę (PS3 lub PS4), niż czekać na PlayStation Now, które też nie należy wcale do tanich przyjemności?

Wieści ze świata (PlayStation Now, John Smedley / Amazon Game Studios) 16/2/2017 - ilustracja #1

John Smedley ma nowe studio pod skrzydłami Amazon Game Studios

Po fiasku, jakim okazała się w grudniu gra Hero’s Song, John Smedley zrezygnował z kierowania założonym własnymi rękoma niezależnym studiem Pixelmage Games. Teraz niegdysiejszy szef Sony Online Entertainment (Daybreak Game Company) przewodzi nowemu zespołowi, utworzonemu dopiero co w San Diego pod auspicjami Amazon Game Studios. Nie znamy jeszcze jego nazwy, a o grze, nad którą pracuje, wiemy tylko, że jest „ambitna” i że ma korzystać z usług rozwijanych przez Amazon – Twitch i AWS Cloud – by „łączyć graczy na całym globie w ekscytującym nowym świecie”.

Na zdjęciu swojego nowego zespołu John Smedley ukrył się w ostatnim rzędzie po lewej stronie.
Na zdjęciu swojego nowego zespołu John Smedley ukrył się w ostatnim rzędzie po lewej stronie.

Galeria obrazków

Polecamy też najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: