Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PSVPS3
Okładka Dynasty Warriors: Godseekers (PS4)
OkładkaDynasty Warriors: Godseekers (PS4)

Dynasty Warriors: Godseekers

Taktyczna gra RPG, stanowiąca spin-offową odsłonę popularnej serii slasherów studia Omega Force. Akcja Dynasty Warriors: Godseekers osadzona została w Epoce Trzech Królestw – u schyłku panowania Dynastii Han.

RPG | turowe | widok izometryczny | taktyczne | Chiny | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dynasty Warriors: Godseekers Premiera

3sie2016

PS4 PSV PS3

Dynasty Warriors: Godseekers jest taktyczną grą RPG, opracowaną przez zespół Omega Force. Produkcja stanowi spin-off cyklu Dynasty Warriors, od którego głównych odsłon odróżnia ją nie tylko sposób prezentowania akcji, lecz także mechanika rozgrywki, nawiązująca do Dynasty Tactics. Tytuł ukazał się na wielu platformach – między innymi na PS3, PS4 i PSV.

Fabuła

Historia opowiedziana w Dynasty Warriors: Godseekers została osadzona w Epoce Trzech Królestw, u schyłku panowania Dynastii Han, gdy jednym z głównych problemów Chin było Powstanie Żółtych Turbanów. Fabuła opowiada o losach młodego wojownika imieniem Zhao Yun oraz jego wiernego przyjaciela, czyli skoncentrowanego na nauce Lei Bina. Jej zawiązanie następuje w momencie, kiedy podopieczni odkrywają tajemniczą jaskinię – na miejscu odnajdują młodą kobietę zamrożoną w bryle lodu. Dziewczyna powraca do świata żywych w chwili, kiedy podążający ich śladem rebelianci przystępują do ataku na protagonistów.

W ten oto sposób rozpoczyna się przygoda, w jakiej bierze udział Lixia (bo tak nazywa się zagadkowa dziewczyna), Zhao oraz Lei. Bohaterowie stają przed koniecznością przemierzenia całego kraju, a w trakcie podróży nie tylko spotykają rozmaitych herosów, lecz także sami stopniowo stają się jednymi z nich. Na końcu tej długiej i krętej drogi czeka na nich bitwa, która pozwoli im zapisać się złotymi literami na kartach historii.

Mechanika

W Dynasty Warriors: Godseekers na platformie PS3, PS4 i PSV akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym. Filar rozgrywki stanowią toczone w trybie turowym starcia z przeciwnikami, okraszone efektownymi animacjami. Kluczem do sukcesu jest nie tylko właściwe rozmieszczenie bohaterów na siatce taktycznej oraz dobór odpowiedniego ataku, lecz także posiadanie wystarczająco potężnego oręża. Wyprowadzenie serii skutecznych ciosów ładuje specjalny wskaźnik – Resonance Gauge. Jego wypełnienie owocuje podwyższeniem siły ataku każdego członka oddziału.

Do naszej dyspozycji oddano szeroki wachlarz broni białej, jaką możemy zdobyć poprzez handel oraz wykonywanie specjalnych zadań. Każda broń została wyposażona w unikalne atrybuty i efekty – ponadto oręż możemy udoskonalać bądź poddać recyklingowi, przenosząc jego cechy na inne egzemplarze.

W toku przygody bohaterowie zdobywają punkty umiejętności, w zamian za które ulepszamy ich statystyki lub wykupujemy nowe, mocniejsze zdolności aktywne i pasywne. Warto nadmienić, że punkty pozyskujemy nie tylko odnosząc kolejne zwycięstwa, lecz także podczas scen fabularnych – moduł The Path of Destiny pozwala na prowadzenie dialogów z członkami drużyny, dzięki czemu otrzymujemy również dostęp do ukrytych wątków opowieści.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Dynasty Warriors: Godseekers na platformie PS3, PS4 i PSV prezentuje przyzwoity poziom wykonania. Starciom towarzyszą różnorodne efekty widoczne przede wszystkim podczas animacji wieńczących ataki specjalne. Mimo wszystko, pod względem jakości grafiki produkcja wyraźnie zostaje w tyle za głównym nurtem serii, skoncentrowanym na dynamicznej akcji.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 0,5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dynasty Warriors: Godseekers: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS4
PSV
PS3