Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Lost Eden (PC)

Lost Eden PC

Osadzona w fantastycznej wersji czasów prehistorycznych gra przygodowa.

Przygodowe | fantasy | dinozaury | prehistoria

PC Windows
Okładka Lost Eden (PC)

producent: Cryo Interactive

wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31marca1995

Lost Eden to osadzona w fantastycznej wersji czasów prehistorycznych, pierwszoosobowa gra przygodowa, która ukazała się m.in. na komputerach PC. Za stworzenie tytułu odpowiedzialne jest francuskie studio Cryo Interactive, znane z takich hitów, jak Dune, Megarace czy Dragon Lore.

Fabuła

Fabuła Lost Eden przenosi nas w fantastyczną wizję przeszłości naszej planety, kiedy to ludzie oraz inteligentne dinozaury żyli ze sobą w przyjaźni i pokoju. Czasy te minęły jednak bezpowrotnie, a oba gatunki podzieliła wzajemna nieufność, która z czasem przerodziła się w nienawiść. Wtedy właśnie na horyzoncie pojawił się potężny wróg, znany jako Moorkus Rex, który dąży do władzy nad światem wraz ze swą ogromną armią krwiożerczych tyranozaurów. Podczas zabawy wcielamy się w postać księcia Adama z Mo – spadkobiercy podupadłego rodu władców ludzi, który w obliczu zagrożenia musi odbudować dawne sojusze i zapewnić przetrwanie zarówno ludziom, jak i dinozaurom.

Mechanika

W grze Lost Eden akcję obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej, a mechanika zabawy może budzić skojarzenia ze słynną serią Myst, w której podobnie jak w produkcji Cryo Interactive przemierzaliśmy rozległe, prerenderowane lokacje. W przeciwieństwie do wspomnianej gry, rozgrywka jest jednak znacznie mniej skoncentrowana na skomplikowanych zagadkach środowiskowych, zwracając się bardziej w stronę klasycznych mechanizmów gier przygodowych. Zabawa sprowadza się więc głównie do eksploracji, rozmów z postaciami niezależnymi oraz zbierania przedmiotów niezbędnych do rozwiązania napotykanych zagadek, co popycha fabułę do przodu.

Kwestie techniczne

Wydana na komputerach PC gra Lost Eden to jedna z pierwszych gier wideo, jakie ukazały się wyłącznie na płycie CD, wypełnionej po brzegi prerenderowanymi, trójwymiarowymi animacjami, epicką ścieżką dźwiękową oraz w pełni udźwiękowionymi dialogami. Nic więc dziwnego, iż w swoim czasie stała się ona swoistym wyznacznikiem możliwości zdobywającego dopiero rynek gier nośnika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Lost Eden

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Lost Eden

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 486/SX 33 MHz
  • 4 MB RAM
  • DOS/Windows 3.x