Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka MegaRace (PC)

MegaRace PC

MegaRace to wyprodukowana przez studio deweloperskie firmy Cryo Interactive zręcznościowa gra wyścigowa, której akcja osadzona została w dalekiej przyszłości. Gracz wciela się w rolę uczestnika popularnego teleturnieju.

Wyścigi | TPP | science fiction | elementy zręcznościowe

PC Windows
Okładka MegaRace (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30czerwca1993

MegaRace jest pierwszą odsłoną cyklu gier akcji, łączących elementy zręcznościowych wyścigów oraz strzelaniny z rodzaju „rail shooter” (celowniczek). Za produkcję odpowiada zespół deweloperski firmy Cry Interactive.

Akcja gry osadzona została w odległej przyszłości. Na antenie stacji telewizyjnej Virtual World Broadcast Television nadawane jest niezwykle popularne show – MegaRace. Jego uczestnicy ścigają się na torze. Ich zadanie nie polega jednak na dotarciu do mety w jak najkrótszym czasie, ale na zniszczeniu niebezpiecznych gangów.

Gracz wciela się w rolę kierowcy futurystycznego samochodu bojowego. Jego celem jest wyeliminowanie wszystkich członków gangów w ciągu trzech wyścigowych okrążeń. Bohater może skorzystać łącznie z 8 modeli pojazdów (początkowo dostępne są tylko 3), a także rozmaitych rodzajów uzbrojenia. Aby zniszczyć przeciwnika należy roztrzaskać jego wehikuł o bandę, staranować go lub zestrzelić. W trakcie zmagań na trasie pojawiają się rozmaite elementy ułatwiające lub utrudniające wykonanie zadania.

Sterowanie samochodem w grze ma mocno ograniczony charakter. Gracz może przyspieszyć lub zwolnić, a także przemieszczać się z jednej strony toru na drugą, ale nie da się zatrzymać lub zawrócić. Twórcy MegaRace przygotowali łącznie 14 tras wytyczonych w pięciu światach, a dodatkowo dwa bonusowe poziomy.

Jakość oprawy wizualnej nie odbiega od standardów w grach z pierwszej połowy lat 90. XX wieku. Na uwagę zasługuje ponad 20 minut materiałów filmowych z udziałem gospodarza show - Lance'a Boyle'a (w tę rolę wcielił się aktor Christian Erickson). Ścieżka dźwiękowa jest dziełem Stéphane'a Picqa, autora muzyki do gry Dune.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do MegaRace

Wymagania wiekowe MegaRace

odpowiednia dla każdego wieku